Teraz jest 28 mar 2024 16:51:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
OCR? w PDF'ach 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2012 22:22:55
Posty: 94
eCzytnik: Onyx SHIT I62
Post OCR? w PDF'ach
Kumpel poprosił mnie, aby mu wysłał zdjęcia jak wyglądają pewne dwa dokumenty w pdf'ach (skany z książki)
Otwieram je na czytniku - a tu bajer - wygladają lepiej niż na komputerze (jak dla mnie coś jak OCR - rozpoznawanie tekstu ze skanu) - tylko jest jeden problem - nie ma polskich znaków. CZy można to jakoś naprawic, lub czy będzie to naprawione w przyszłosci?
I jak zmienić wyświetlanie, aby był widoczny skan w takiej formie jak na komputerze - jako zdjęcie ksiażki i zey tak zostawało przy kolejnych stronach?


11 lis 2012 18:24:57
Zobacz profil
Post Re: OCR? w PDF'ach
radzio27 napisał(a):
Otwieram je na czytniku - a tu bajer - wygladają lepiej niż na komputerze (jak dla mnie coś jak OCR - rozpoznawanie tekstu ze skanu) - tylko jest jeden problem - nie ma polskich znaków. CZy można to jakoś naprawic, lub czy będzie to naprawione w przyszłosci?
I jak zmienić wyświetlanie, aby był widoczny skan w takiej formie jak na komputerze - jako zdjęcie ksiażki i zey tak zostawało przy kolejnych stronach?
Jeśli jest mozliwy tryb "reflow" i wyświetla się sam tekst (bez polskich znaków) to znaczy, że nie jest to sam skan (obrazkowy) ale jest również warstwa tekstowa, tylko z nieprawidłowo zdefiniowanymi znakami (glyph). Jeśli coś tu można naprawić, to sam PDF (tzn. jego warstwę tekstową).

Aby wyłączyć tryb "reflow" i wyświetlić PDF w trybie graficznym na czytniku, należy ustawić powiększenie czcionki na 100%
To jest dostępne w "Menu" -> "Czcionka".
Wtedy można operować opcjami dostępnymi w "Menu" -> "Powiększenie".


14 lis 2012 16:22:09
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: