Teraz jest 28 mar 2024 21:04:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
i62 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012 13:47:03
Posty: 1
eCzytnik: i62 onyx boox
Post i62
Witam, jestem świeżym użytkownikiem i62. Nie ukrywam również, że technologia ta, to dla mnie terra incognita i przygodę poznawania urządzenia rozpocząłem z należytą ostrożnością.
Czytnik, na tę chwilę, spełnia nieomal wszystkie moje oczekiwania, brakuje w systemie tylko jednego: możliwości synchronizacji notatek z kalendarzem. Może trochę wybrzydzam, ale w tym cudeńku aż się prosi o taką opcję. Kalendarz jest czytelny, ale istnieje w i62 jako autonomiczny i nieedytowalny gadżet, a jako taki, niestety wydaje się być zbędny.
Natomiast w stylowej okładce i62 brakuje zakładki na ołówek (długopis) i małej kieszeni (przyzwyczajenie z organizera). Zdaję sobie sprawę, że takie rozwiązania są w urządzeniach innego przeznaczenia (tablety, organizery), lecz w przypadku firmy Onyx Boox, która w moich oczach postawiła na jakość i funkcjonalność, zasadnym byłoby rozszerzenie walorów produktu o takie rozwiązania. Faktem jest niestety, że obiekty materialne w moim warsztacie pracy po zakupie czytnika dublują się, a implementacja kilku szczegółów pozwoliłaby w prosty sposób wyeliminować te dodatkowe przedmioty. O zaletach ergonomii i redukcji masy nie wspominając. Urządzenie, w swej wszechstronności, z powodzeniem może być narzędziem służącym zarządzaniu czasem (nie tylko rozrywce czy nauce). Tymi słowami kłaniam się z uśmiechem ku przedstawicielowi firmy Arta-Tech - panu Robertowi (którego to serdecznie pozdrawiam i awansem mu dziękuję za pomoc oraz wsparcie, jakie wrocławska firma zapewnia swoim klientom wraz zakupionym czytnikiem).

_________________
ObrazekObrazekObrazek


06 maja 2012 14:28:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012 4:38:17
Posty: 8
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: i62
Wszechstronność... Trochę w tym prawdy. Wgrałem bilet kolejowy (Intercity, plik PDF) zakupiony przez Internet i w pociągu pokazałem konduktorowi booxa i62 z obrazkiem kodu matrycowego (kwadracikowego), który był na tym bilecie. Konduktor przeleciał czerwonym światłem skanera po ekranie z kodem i mogłem spać dalej. Podobnie działa to z komórki (ale musi mieć odpowiednio duży ekran). No i mamy nowoczesność w domu i zagrodzie.


07 maja 2012 23:11:44
Zobacz profil
Post Re: i62
Implementacja tego rodzaju funkcjonalności kłóciła by się z podstawową ideą czytników, czyli komfortowe zagłębianie się w lekturę...
Wszelkiego rodzaju procesy przypominające, działające cały czas w tle, drenowały by baterię (istotnie skracając czas pracy) i mogły by przeszkadzać w czytaniu.
Niektórzy użytkownicy na przykład nie akceptują nawet zegarka na ekranie z książką :)
Taka funkcjonalność jest dostępna w tabletach czy smartfonach. Nie wiadomo jednak w jakim kierunku pójdą czytniki, być może takie dodatkowe funkcje, opcjonalne w stosunku do programów do czytania, również zostaną dodane do oprogramowania.


15 maja 2012 14:21:20
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2012 11:59:26
Posty: 23
eCzytnik: Onyx i62, Kobo Glo , PocketBook 840
Post Re: i62
Używam I62 od 3. miesięcy. Generalnie nie mam większych uwag. Czytnik spełnia to co od niego oczekiwałem. Jest tylko jedna funkcja, która działa w moim odczuciu w sposób katastrofalny - to wifi. Można dyskutować czy jest potrzebna w czytniku książek, ale jak już jest to powinna działać w sposób zadowalający. Miałem wczoraj okazję testować Kindle 6 (odpowiednik I62). Tam działanie wifi to zupełnie inna bajka. Wyszukanie sieci, logowanie, połączenie do wybranej witryny jest zdecydowanie szybsze. Testowałem mając na stole oba urządzenia, łącząc się do tych samych portali. Więc jak widać jest to tylko kwestia oprogramowania I62.
Pozdrawiam.


Ostatnio edytowano 15 maja 2012 19:55:28 przez Jerzy, łącznie edytowano 1 raz



15 maja 2012 19:02:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: i62
Cytuj:
funkcja, która działa w moim odczuciu w sposób katastrofalnie - to wifi.

Zgadzam się, ostatnio testowo próbowałem ściągnąć za pomocą czytnika zakupioną w Virtualo książkę. Przeglądarka wykładała się kilka razy, raz musiałem zresetować czytnik, udało się ale tylko dlatego, że uparłem się żeby sprawdzić czy się da... :nie:


15 maja 2012 19:12:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron