Teraz jest 29 mar 2024 11:59:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
epub z zabezpieczeniem Watermark 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2011 22:50:29
Posty: 27
eCzytnik: Onyx Boox 60
Post epub z zabezpieczeniem Watermark
Właśnie kupiłem w Gandalfie "Homo Bimbrownikusa" Pilipiuka z zabezpieczeniem watermark.
Odpaliłem i mnie przygięło.
Błędnie wyświetlają się polskie znaki. Są na szczęście, ale wyświetlane są innym krojem. Zwłaszcza " ł " woła o pomstę do nieba.
Próba zmiany fonta jest nieskuteczna (zabezpieczenie zapewne)
Czytanie tego będzie mocno uciążliwe, więc może zna ktoś rozwiązanie tego problemu?
Jak kupowałem książki z zabezpieczeniem Adobe, to wyleczenie z DRM doprowadzało epuba do szczytowej formy (piękne wyświetlanie ilustracji, zmiana fonta i takie tam - co nie było możliwe pod zabezpieczeniem).
Może zdjęcie watermarka też by pomogło, ale na razie nie udało mi się nic na ten temat znaleźć.
Mo że jaka dobra duszyczka coś poradzi...


07 kwi 2012 19:48:15
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: epub z zabezpieczeniem Watermark
1. reklamacja w virtualo - niech wiedzą, że jest taki problem, zresztą sami booxy sprzedają.
2. konwersja z epub do epub w calibre?
3. konwersja z epub do mobi - a60 chyba czyta mobi.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


07 kwi 2012 20:04:02
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2011 22:50:29
Posty: 27
eCzytnik: Onyx Boox 60
Post Re: epub z zabezpieczeniem Watermark
Cytuj:
2. konwersja z epub do epub w calibre?

Nie przechodzi niestety
Cytuj:
3. konwersja z epub do mobi - a60 chyba czyta mobi.

Tak już lepiej. Poprawnie wyświetlają się już fonty, ale "traci się" formatowanie dokumentu (ilustracje wyświetlane inaczej niż w epubie, niewyróżnione rozdziały -zamiast od nowej stronicy to "ciurkiem w tekście" i takie tam), a skoro zapłacone - to chciałoby się mieć porządnie.


07 kwi 2012 21:03:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2011 22:50:29
Posty: 27
eCzytnik: Onyx Boox 60
Post Re: epub z zabezpieczeniem Watermark
Przećwiczyłem ścieżkę epub (watermark) --> mobi --> epub.
Jest lepiej. Mogę już wybrać fonta, rozdziały zaczynają się od nowej "kartki". W zasadzie ok.
W trakcie konwersji "straciło się" wytłuszczenie tytułów rozdziałów (więc i zapewne wszelkie wyróżnienia w tekście - wytłuszczenia italiki i takie tam). Znikła lista poprzednich przygód Wędrowycza (była przed tytułem) - więc obawiam się, ze mogło wciąć więcej. Ilustracje są mniejsze niż w epubie po zdjętym drm adoba (poprzedni tom).
Da się z tym żyć, ale niesmak pozostaje.


07 kwi 2012 21:19:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: epub z zabezpieczeniem Watermark
Problem nie wynika z użycia watermarku tylko zapewne z jakiejś czcionki, która nie ma polskich znaków. Możliwe, że program, którym próbujesz odczytać plik nie radzi sobie z jego strukturą (np. fbreader nie będzie poprawnie czytał pliku jeżeli w jego wnętrzu są podkatalogi). Sprawdź, czy takie samo zachowanie masz w adobe readerze, fbreaderze i cool readerze. Jeżeli problem występuje we wszystkich, to pisz do virtualo.
Jaki masz komunikat błędu przy próbie konwersji epub-epub


07 kwi 2012 21:21:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2011 22:50:29
Posty: 27
eCzytnik: Onyx Boox 60
Post Re: epub z zabezpieczeniem Watermark
OK. Nie otwiera tego Sigil. System daje komunikat:
Cytuj:
Error info: Nie można załadować pliku C:\Users\Garfik\Biblioteka calibre\Andrzej Pilipiuk\Homo bimbrownikus (62)\Homo bimbrownikus - Andrzej Pilipiuk.epub: C:\Users\john\Desktop\Sigil-0.5.3-Code\src\Sigil\Misc\FontObfuscation.cpp(112): Throw in function void __cdecl FontObfuscation::ObfuscateFile(const class QString &,const class QString &,const class QString &)
Dynamic exception type: class boost::exception_detail::clone_impl<struct FontObfuscationError>
std::exception::what: Unknown exception
[struct algorithm * __ptr64] = http://ns.adobe.com/pdf/enc#RC
[struct font_filepath * __ptr64] = C:/Users/Garfik/AppData/Local/Temp/Sigil/scratchpad/1b50d2b4-4c8b-4d61-953d-e3c973324d9d/OEBPS/Fonts/Iwona-Bold.otf
[struct key * __ptr64] =

Sigil version: 0.5.3
Runtime Qt: 4.7.4
Compiled Qt: 4.7.4
Platform: Windows SysInfo ID 144

o ile Ci to coś mówi, bo mi nie :/
Natomiast Calibre otwiera.
Po załadowaniu na czytnik tracą się wszystkie ilustracje, choć na Calibre je widać.
Dodam, że moja umiejętność obsługi Calibre jest szczątkowa.

Problemy były na fbreaderze na innych nie testowałem (próbowałem uzywać ich w przypadku innych epubów, ale nie odpowiadał mi sposób wyświetlania - tez się traciły składniki formatowania)


07 kwi 2012 21:45:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2011 22:50:29
Posty: 27
eCzytnik: Onyx Boox 60
Post Re: epub z zabezpieczeniem Watermark
Poświęciłem się i sprawdziłem pozostałe aplikacje.
Cool Reader i adobe reader odświetlają polskie znaki poprawnie.
Cool Reader nawet Inicjały wyświetla, ale pracuje tylko na domyślnym foncie - a ten mi się nie podoba (ma się te wymagania - wiem :) ). Nie dzieli też rozdziałów (w sensie, ze nie od nowej stronicy)
Adobe reader nie dzieli wyrazów i wiadomo brak wyboru fonta (ale wyświetla inny niż cool reader)


07 kwi 2012 22:16:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 wrz 2010 11:38:18
Posty: 10
Post Re: epub z zabezpieczeniem Watermark
W jakim urządzeniu czytasz?

Prawdopodobnie wina jest w programie, w którym otwierana jest książka, a nie w ePubie. Znak wodny nie ma tutaj nic do rzeczy. Po prostu, jeśli jest zabezpieczenie Adobe, to książka domyślnie otwiera się w programie firmy Adobe. A program firmy Adobe wspiera lepiej ePuba niż np. fbreader. Jeśli czytnik domyślnie nie otwiera ePubów w programie firmy Adobe, to mogą one być źle wyświetlane.

Dużo czasu zajęło mi stworzenie ePubów, które dobrze wyświetlały by się na różnych czytnikach, ale nigdy nie da się tego osiągnąć w 100% z prozaicznego powodu, iż programy wyświetlające ePuby inaczej je interpretują i mają ograniczenia niezwiązane ze specyfikacją a z implementacją.


08 kwi 2012 12:31:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: epub z zabezpieczeniem Watermark
Czyli wynika z tego, że plik nie jest dobrze obsługiwany przez fbreader. W tym wątku możesz przeczytać różnice międzu fbreaderem i cool readerem w obsłudze epubów.
Możesz otwrzyć ten plik z winzipa i zobaczysz tam strukturę katalogów, META-INF i OEPBS (to jest najczęstsza nazwa, ale może być inna). W katalogu OEPBS będą dalsze katalogi np. images, styles. fbreader poprawnie obsłuży plik jeżeli wewnątrz tego OEPBS nie ma już żadnych podkatalogów.


08 kwi 2012 12:55:41
Zobacz profil WWW
Virtualo.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2012 13:13:47
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: BOOX i62
Post Re: epub z zabezpieczeniem Watermark
Rafik napisał(a):
Właśnie kupiłem w Gandalfie "Homo Bimbrownikusa" Pilipiuka z zabezpieczeniem watermark.
Odpaliłem i mnie przygięło.
Błędnie wyświetlają się polskie znaki. Są na szczęście, ale wyświetlane są innym krojem. Zwłaszcza " ł " woła o pomstę do nieba.
Próba zmiany fonta jest nieskuteczna (zabezpieczenie zapewne)
Czytanie tego będzie mocno uciążliwe, więc może zna ktoś rozwiązanie tego problemu?
Jak kupowałem książki z zabezpieczeniem Adobe, to wyleczenie z DRM doprowadzało epuba do szczytowej formy (piękne wyświetlanie ilustracji, zmiana fonta i takie tam - co nie było możliwe pod zabezpieczeniem).
Może zdjęcie watermarka też by pomogło, ale na razie nie udało mi się nic na ten temat znaleźć.
Mo że jaka dobra duszyczka coś poradzi...


Rafik, odpowiedzieliśmy już na Twój post na innym forum, ale tu też zamieszczamy wyjaśnienie. Plik ten został przez nas sprawdzony na dwóch modelach Booxa X60 i i62, na tych czytnikach wszystko wyświetla się poprawnie. W tym momencie niestety nie mamy możliwości sprawdzenia na Booxie 60, ale wnioskujemy z faktu, że na X60 i i62 ebook wyświetlił się poprawnie i przypuszczamy, że zaistniała sytuacja jest kwestią softu. Prosimy o bezpośredni kontakt.

_________________
Księgarnia internetowa http://virtualo.pl


10 kwi 2012 12:45:45
Zobacz profil WWW
Post Re: epub z zabezpieczeniem Watermark
Virtualo napisał(a):
Plik ten został przez nas sprawdzony na dwóch modelach Booxa X60 i i62, na tych czytnikach wszystko wyświetla się poprawnie. W tym momencie niestety nie mamy możliwości sprawdzenia na Booxie 60, ale wnioskujemy z faktu, że na X60 i i62 ebook wyświetlił się poprawnie i przypuszczamy, że zaistniała sytuacja jest kwestią softu.
I tak i nie...
Oczywiście plik na pewno działa poprawnie pod standardową przeglądarką w czytnikach, którą jest "Adobe Mobile Reader". Ta przeglądarka jest pewnie wybrana jako domyślna w testowych Booxach (wszystkie mają takie samo oprogramowanie). Jednak ta standardowa przeglądarka, nie daje tylu możliwości wpływania na wygląd tekstu co np. FBReader (interlinia, rodzaj czcionki, dzielenie wyrazów itd.). Stąd potrzeba, by plik ebooka był w pełni zgodny ze specyfikacją.

Jeśli w pliku są błędy, należało by je poprawić, nawet jeśli podstawowy program z nimi sobie radzi.

Rozwiązaniem tymczasowym dla użytkownika (obejściem błędu), może być wymuszenie ignorowania kroju czcionki. Programy FBReader, czy Cool Reader dają taką możliwość, choć nie wprost. Na przykład opcja:
Cytuj:
<option name="UseCustomFonts" value="true"/>
w pliku konfiguracyjnym programu FBReader.


10 kwi 2012 14:13:32
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron