Teraz jest 28 mar 2024 14:36:04




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Problem z Ivoną 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2012 14:24:17
Posty: 6
Lokalizacja: Lublin
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Problem z Ivoną
Witam
Mam kolejny problem z moim Onyx Booxem A60. Wiem że tego typu pytań było już sporo na forum, ale żadne z proponowanych rozwiązań nie pomogło w moim przypadku. Po otwarciu dowolnej książki i wyborze opcji czytaj na głos pojawia mi się komunikat "Błędne dane TTS!". Próbowałem uruchamiać wcześniej odtwarzacz muzyki (działał bez problemu), po czym czytanie na głos i problem był ten sam. Ściągnąłem ze strony Onyxa paczkę TTS2, rozpakowałem i skopiowałem do katalogu głównego czytnika (do pamięci wewnętrznej) katalog .tts (z 3-ma znajdującymi się w nim plikami: libvoice_pl_ewa.so.1.6, vox_pl_ewa44v i polish.lex), ale w niczym to nie pomogło. Według informacji wyświetlanych w czytniku mam oprogramowanie z 18-04-2011, czyli to samo co na stronie Onyxa. To na stronie ma dodatkowo w opisie "wersja poprawiona" więc być może nie jest identyczne z moim, ale uaktualnię je dopiero po zakupie karty SD (z tego co przeczytałem nie ma możliwości uaktualnienia oprogramowania z pamięci wewnętrznej). Macie może jeszcze jakieś inne pomysły, co innego może być przyczyną nie działającej Ivony, poza wspomnianą aktualizacją oprogramowania?


25 lut 2012 13:49:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 19:17:14
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: Problem z Ivoną
Przed chwilą tutaj: onyx-boox-f162/pusta-pamiec-wewnetrzna-biblioteka-w-booxie-t11081.html napisałem, co na ten temat uważam. U mnie jednak nie wyświetlał się żaden komunikat. Ivona po prostu nie działała. A po restarcie baterii ożyła :-).


25 lut 2012 20:27:32
Zobacz profil
Post Re: Problem z Ivoną
craya napisał(a):
Ściągnąłem ze strony Onyxa paczkę TTS2, rozpakowałem i skopiowałem do katalogu głównego czytnika (do pamięci wewnętrznej) katalog .tts (z 3-ma znajdującymi się w nim plikami: libvoice_pl_ewa.so.1.6, vox_pl_ewa44v i polish.lex), ale w niczym to nie pomogło. Według informacji wyświetlanych w czytniku mam oprogramowanie z 18-04-2011, czyli to samo co na stronie Onyxa. To na stronie ma dodatkowo w opisie "wersja poprawiona" więc być może nie jest identyczne z moim, ale uaktualnię je dopiero po zakupie karty SD (z tego co przeczytałem nie ma możliwości uaktualnienia oprogramowania z pamięci wewnętrznej).

Wszystko prawidłowo, ale w tej wersji oprogramowania modelu A60, IVONA działa tylko z katalogu ".tts" na karcie SD. Również aktualizacja jest zawsze możliwa tylko z karty SD - czyli bez karty SD (15-25 zł za nową 2-4GB, lub użycie jakiejkolwiek używanej i sformatowanej) nie da się używać IVONY ani aktualizować czytnika.

Proponuję zainstalować nowsze oprogramowanie 1.6 dostępne tu na forum lub poczekać kilka dni. W najbliższych dniach powinniśmy udostępnić nową wersję oprogramowania, dla modeli 60/A60/X60 wraz z aplikacją Storino.
Z wersją 1.6 i nowszą, którą udostępnimy, działa IVONA z paczki TTS3.


25 lut 2012 22:27:36
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2012 14:24:17
Posty: 6
Lokalizacja: Lublin
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: Problem z Ivoną
Dziękuję za pomoc. Faktycznie po przegraniu katalogu .tts na kartę SD Ivona się uruchamia (i to nawet całkiem szybko). Zmyliła mnie trochę informacja ze strony Onyxa:
Cytuj:
Zawartość paczki, po rozpakowaniu, należy skopiować na kartę SD (w katalogu głównym karty SD powinniśmy więc mieć katalog ".tts" a w nim 3 pliki: libvoice_pl_ewa.so.1.6, vox_pl_ewa44v, polish.lex)

Katalog ten można również skopiować do pamięci wewnętrznej "Biblioteka".

z której wynika że Ivona powinna działać także przy zgraniu katalogu .tts do pamięci wewnętrznej.


29 lut 2012 13:15:25
Zobacz profil
Post Re: Problem z Ivoną
craya napisał(a):
Cytuj:
Katalog ten można również skopiować do pamięci wewnętrznej "Biblioteka".
z której wynika że Ivona powinna działać także przy zgraniu katalogu .tts do pamięci wewnętrznej.

W nowszych wersjach oprogramowania tak to działa, że pliki TTS mogą być na karcie SD lub w pamięci wewnętrznej, jednak w tej z 2011.04.18 jeszcze nie - działa tylko z karty SD.


02 mar 2012 17:55:43
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2011 9:48:19
Posty: 14
eCzytnik: onyx boox A60
Post Re: Problem z Ivoną
własni u mnie taki sam problem wstyd się przyznac , czytnik mam od 4 miesiecy a dopiero teraz postanowiłam posłuchac jak Iwona czyta i.. klops pokazuje sie komunikat niewłasciwe dane TTS i..teraz pytanie czy mam tam grzebac sama ? czy lepiej iśc do Vobisu aby mi pomogli ?


07 kwi 2012 16:58:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2011 9:48:19
Posty: 14
eCzytnik: onyx boox A60
Post Re: Problem z Ivoną
ha udało sie Ivona działa co prawda musiałam czynnośc instalacji powtórzyc 3 razy ale udało się :D


08 kwi 2012 9:42:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron