Teraz jest 28 mar 2024 18:19:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Aktualizacja A60 ponad godzinę? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 kwi 2012 21:04:40
Posty: 3
eCzytnik: ONYX A60
Post Aktualizacja A60 ponad godzinę?
Czy to możliwe by aktualizacja trwała ponad godzinę? Dziś próbowałem po raz pierwszy aktualizować kupionego od przyjaciela onyxa... wspominam bo zaczynam wątpić czy ja kupiłem A60 czy nie (nie mam pudełka)... z tyłu ma napis boox 60 ... ekran dotykowy więc to nie wersja S... i wi-fi z lewej strony u dołu, więc z czarnego pudełka prawdopodobnie... Sprawdziłem wersję 1.3, postępowałem zgodnie ze wskazówkami ze strony ereader by zainstalować 1.5.1, odpaliłem Onyxa wyświetlił się ekran startowy i tak pozostał bez zmian... tak przez półtorej godziny. Wyczytałem na forum, że 3-5 minut, więc zdenerwowany wcisnąłem reset z tyłu... Mam teraz wersję 1.3 ... Czy powinienem spróbować jeszcze raz ale jeszcze dłużej czekać?


04 kwi 2012 21:18:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2012 16:09:03
Posty: 135
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Aktualizacja A60 ponad godzinę?
Podczas aktualizacji na dole ekranu powinny wyświetlać się komunikaty typu sprawdzanie aktualizacji, kopiowanie plików itp. (piszę z pamięci). Jeśli nic takiego się nie dzieje, to pewnie coś nie tak z aktualizacją. Ja bym spróbował jeszcze raz, ale poczekaj, co napisze Robert.


04 kwi 2012 21:36:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 kwi 2012 21:04:40
Posty: 3
eCzytnik: ONYX A60
Post Re: Aktualizacja A60 ponad godzinę?
Przy tej pierwszej próbie nie miałem żadnego paska, żadnego komunikatu przy ekranie startowym, tak jak mi opisałeś. Co do ponownych prób to nie mogę ich zrobić, bo teraz ONYX zachowuje się jakby nie widział aktualizacji tzn. ładuje się normalnie, nawet jak plik z akutalizacją jest na innej karcie SD.


05 kwi 2012 11:28:59
Zobacz profil
Post Re: Aktualizacja A60 ponad godzinę?
Z opisu wynika, że to wersja Boox 60 (to samo co A60).
Aktualizacja, po włożeniu karty z plikiem aktualizacyjnym "onyx_update.upd" umieszczonym w głównym katalogu i nacisnięciu podczas urychamiania klawisza "OK" powinna objawiać się komunikatami w dolnym pasku:
- "Software update request detected. checking updates..." - Komunikat świadczący o wciśnięciu klawisza OK, poszukiwanie pliku aktualizacji.
- "Extracting files..." - Pierwszy etap aktualizacji, rozpakowywanie plików zawartych w paczce.
- "Updating..." - najdłuzszy etap (do 3 minut). Nie wykona się, jeśli jest próba instalowania "obcego" oprogramowania.
- "Restarting..." - Ponowne uruchamianie. Ten napis powinien tylko mignąć i czytnik sam się restartuje.
Na którym etapie ten czytnik zatrzymuje się ?

Jeśli jest problem, proszę postarać się użyć pustą kartę (po sformatowaniu) na którą wgrywamy pliki wypakowane z paczki aktualizacji.
Jeśli nie wczytuje aktualizacji w wersji 1.5.1 ze strony onyx-ereader.pl, proszę spróbować jeszcze wersję 1.6 dostępną tu na forum w wątku Co nowego w firmware 1.6.


05 kwi 2012 14:57:09
Użytkownik

Dołączył(a): 04 kwi 2012 21:04:40
Posty: 3
eCzytnik: ONYX A60
Post Re: Aktualizacja A60 ponad godzinę?
Dziękuje za pomoc, a zwłaszcza za wskazówki dotyczące komunikatów. Przyczyną problemu był mój niski IQ. Otóż zapominałem wciskać przycisk "OK" przy uruchamianiu. Aktualizacja 1.5.1 zaktualizowana bez problemu.


06 kwi 2012 0:50:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron