Teraz jest 28 mar 2024 19:20:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Anki - program do nauki słówek 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2012 21:23:36
Posty: 50
Lokalizacja: Wrocław
Post Anki - program do nauki słówek
Czy firma ArtaTech rozważa wprowadzenie w przyszłości programu do nauki słówek. Rewelacyjny jest Anki, który jest darmowy i działa na wielu systemach w tym Linuksie: http://ankisrs.net/
Czy ten program wymagałby jakiś zmian, czy można by go zainstalować w dostępnej wersji?


28 kwi 2012 19:47:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2012 20:13:28
Posty: 9
eCzytnik: Onyx
Post Re: Anki - program do nauki słówek
Bardzo przydała by się taka możliwość. Anki używam codziennie i muszę przez to poza czytnikiem zabierać mały laptop. Byłoby bardzo wygodne gdybym mógł to mieć od razu w czytniku.

_________________
Mój blog

http://keraunos-takiesobieprzemylenia.blogspot.com/


30 kwi 2012 16:53:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lut 2012 13:41:07
Posty: 20
eCzytnik: Boox M92
Post Re: Anki - program do nauki słówek
Korzystam z tego programu na telefonie (AnkiDroid).
Zasadniczym problemem jest tutaj język implementacji, program jest napisany w Pythonie, wymagałoby to dodania interpretera tego języka do telefonu, potrzebne są także dodatkowe biblioteki takie jak SqlAlchemy i kilka innych.
Dobrą wiadomością jest wykorzystywane GUI, jest ono oparte na PyQT, a reszta Onyxa pracuje na QT.

Zła wiadomość to sposób odtwarzania dźwięku przez Anki, wykorzystywany jest program mplayer. Podejrzewam, że potrzebna byłaby zmiana tego mechanizmu.

Podsumowując:
Przeniesienie tego programu nie jest zagadnieniem prostym, ja osobiście widziałbym tutaj pole do popisu dla szeroko rozumianej społeczności, a speców z ArtaTechu chętniej widziałbym polerujących firmware czytnika.


01 maja 2012 17:07:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Anki - program do nauki słówek
Też korzystam z Anki na co dzień, czytniki z eInk mają niewiele funkcjonalności, a ich ceny kształtują się powyżej tabletów tych samych rozmiarów.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


01 maja 2012 19:33:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2010 12:08:10
Posty: 126
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2, Onyx Boox M92
Post Re: Anki - program do nauki słówek
Alcek napisał(a):
W pierwszym kwartale eInk Holding odnotował stratę.
E Ink Holdings to jest dawne PVI, duży producent ekranów LCD, który kupił firmę E Ink i zmienił sobie nazwę, bo ten E Ink taki modny. A mają straty, bo firmy robiące czytniki zrobiły duże zapasy ekranów E Ink i oni swoje fabryki musieli w większej części przestawić teraz na ekrany LCD, na których są znacznie mniejsze zyski.

Alcek napisał(a):
Skoro przeniesienie na czytnik prostej linuxowej aplikacji Anki stanowi problem, to o czym my mowimy.
Prosta byłaby, gdyby była napisana w C++, ale jest napisana w Pythonie. Na forum mobileread pisze człowiek, który pracuje nad działaniem Qt z Pythonem na czytnikach Boox. Stopniowo może coś z tego będzie.


02 maja 2012 21:01:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2012 21:23:36
Posty: 50
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Anki - program do nauki słówek
Bardzo proszę administratora o przeniesieniu wszystkich postów, które nie dotyczą programu Anki. Robi się śmietnik!!!

t3d: przychyliłem się do tej prośby :)
Wydzieliłem posty do ogolnie-o-eczytnikach-f155/czytniki-i-tablety-w-edukacji-t11490.html


02 maja 2012 22:24:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2012 20:13:28
Posty: 9
eCzytnik: Onyx
Post Re: Anki - program do nauki słówek
Oczywiście, ze nie można mieć wszystkiego, ale Anki jest akurat ważny przy czytaniu jak dla mnie. Ponieważ czytam w obcych językach i nieznane słówka które sprawdzę w słowniku wrzucam zawsze na Anki. Dlatego jak dla mnie jest to bardzo zintegrowane z procesem czytania i przydałoby się w czytniku :)

_________________
Mój blog

http://keraunos-takiesobieprzemylenia.blogspot.com/


04 maja 2012 21:52:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2012 22:39:20
Posty: 12
eCzytnik: szukam...
Post Re: Anki - program do nauki słówek
Też by mi się bardzo podobała tego rodzaju funkcjonalność. Jestem za :)


08 maja 2012 13:17:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: