Teraz jest 28 mar 2024 19:55:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Onyx Boox i62 - Finger Touch nie działa 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2012 8:55:36
Posty: 2
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Onyx Boox i62 - Finger Touch nie działa
Witam
2 dni temu kupiłem czytnik Onyx Boox i62
czytnik działał, nie powiem, ale na przykład mogłem otworzyć tylko stronę wiki i onyx, i na przykład Biografi Steve'a Jobsa załączonej do czytnika ściągnąć nie mogłem, więc
zaktualizowałem oprogramowanie zgodnie z instrukcją zamiszczoną na stronie producenta (plik aktualizacji wgrałem na osobną kartę microSD)
i aktualizacja w mojej opinii przebiegła pomyślnie
od tej pory czytnik można powiedzieć że nie działa w ogóle - ekran dotykowy nie reaguje (poza oknem w lewym górnym rogu - "ostatnio otwarte")
Jak go podepne do komputera to nie moge zaakceptować połączenia na ekranie dotykowym
reset też nie za bardzo reaguje - nie wiem w sumie czy mam długo czy krótko tą szpilkę (drucik) przytrzymać, z tego co mi się wydaje to powinno być krótko
myślałem o zwrocie czytnika do sklepu internetowego, ale nie wiem czy mi przyjmą z uwagi na wgrane oprogramowanie, no i brak poprawnej pracy urządzenia (a zgodnie z prawem mogę zwrócić jeśli nadaje się do odprzedaży w ciągu 10 dni, tzn. jeśli działa)
jeżeli oddam na gwarancję to automatycznie nie będę mógł go zwrócić bo minie 10 dni

proszę o radę, bo być może jest jakiś prosty sposób, żeby poprawnie uruchomić czytnik i nie bawić się w te całe zwroty i gwarancje
ponieważ widzę, że sam czytnik niczego sobie, ale za takie pieniądze możliwość aktualizacji powinienem mieć przez wciśnięcie jednej ikony w ustawnieniach, tak jak to ma miejsce w tel. komórkowych czy tabletach


09 lut 2012 9:16:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2012 17:32:41
Posty: 52
eCzytnik: Sony PRS-T1 (kiedyś Onyx i62)
Post Re: Onyx Boox i62 - Finger Touch nie działa
Jest jeszcze "1" punkt w gwarancji, może z tego skorzystasz?
Obrazek


10 lut 2012 6:17:55
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox i62 - Finger Touch nie działa
grzesc23 napisał(a):
2 dni temu kupiłem czytnik Onyx Boox i62
czytnik działał, nie powiem, ale na przykład mogłem otworzyć tylko stronę wiki i onyx, i na przykład Biografi Steve'a Jobsa załączonej do czytnika ściągnąć nie mogłem, więc
zaktualizowałem oprogramowanie zgodnie z instrukcją zamieszczoną na stronie producenta (plik aktualizacji wgrałem na osobną kartę microSD)
(...)
proszę o radę, bo być może jest jakiś prosty sposób, żeby poprawnie uruchomić czytnik i nie bawić się w te całe zwroty i gwarancje

Metoda otwierania innych stron, niż przykładowe ikonki w grupie "Strony WWW", za pomocą klawiatury ekranowej, jest opisana w instrukcji obsługi do dowolnego modelu naszego czytnika z WiFi.
Dołączona Biografia jest zabezpieczona DRM, a ze specyfiki tego zabezpieczenia wynika konieczność użycia programu ADE na komputerze celu skopiowania książki na czytnik przez połączenie USB.
Procedura aktualizacji jest wysoce zalecana i słuszna, wręcz przy problemach z czytnikiem pierwszym krokiem jest wgranie najnowszego oprogramowania.

W opisanej sytuacji proponuję spróbować ponownie wgrać najnowsze oprogramowanie z naszej strony, jeśli sytuacja z ekranem dotykowym się nie poprawi wtedy proszę o kontakt z naszym serwisem, najlepiej telefoniczny.
W takich wypadkach wysyłamy kuriera, który w umówionym terminie odbiera problematyczny czytnik, następnie po naprawie lub wymianie, odwozi do domu klienta (wszystko na nasz koszt).

Natomiast możliwość całkowitego zwrotu należy uzgodnić ze sprzedawcą sprzętu.


10 lut 2012 19:22:16
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lut 2012 8:55:36
Posty: 2
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx Boox i62 - Finger Touch nie działa
Witam
wgrałem oprogramowanie kolejny raz i dalej ekran nie reaguje
napisałem zgłoszenie za pomocą formularza kontaktowego i będę w tej sytuacji oddawał go do serwisu
mam nadzieję że problem uda się szybko rozwiązać, o wynikach napiszę na forum
pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie


10 lut 2012 20:45:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2012 9:00:20
Posty: 1
eCzytnik: Boox i62
Post Re: Onyx Boox i62 - Finger Touch nie działa
Witam,

Mam dokładnie ten sam problem. Czy nie jest to wina nowego oprogramowania?

Trochę szkoda, że nie ma możliwości powrotu do starego, które nie posiadało problemu, bo teraz najprawdopodobniej będę musiał czekać na naprawę... (z formularza kontaktowego już skorzystałem)


03 mar 2012 9:03:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 0:42:36
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Onyx Boox i62 - Finger Touch nie działa
Dopóki nie odeślecie swoich czytników to producet będzie mieć ciężko ze stwierdzeniem dlaczego nie działa wam dotyk, a powodów może być wiele. Od uszkodzenia pamięci flash, poprzez niedostosowany proces wgrywania oprogramowania do nowej serii lub źle spasowane elementy aż do uszkodzenia z winy użytkownika.


03 mar 2012 18:41:08
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: