Teraz jest 28 mar 2024 20:29:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Onyx Boox A60 - problem z zasilaniem i włączeniem 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2012 11:55:35
Posty: 5
eCzytnik: BOOX A60
Post Onyx Boox A60 - problem z zasilaniem i włączeniem
Witam
Od 5 dni posiadam czytnik z w/w modelu. Przez cały okres użytkowania system się wieszał (raz na kilka minut, na około 30-40 sekund) - tu od razu na start pytanie : czy to normalne ? Dodatkowo od wczoraj pojawił się kolejny, dużo poważniejszy problem. Chciałem zgrać najnowszą aktualizację Ivony TTL3, ponieważ wyczytałem, że radzi sobie ona z plikami doc/docx (niestety nie sprawdziłem, czy to prawda). W tym celu (przy czytniku podłączonym do zasilania wykonałem następujące kroki :
-Na kartę SD zgrałem najnowszą aktualizację TTL3
-Włożyłem kartę do czytnika
-Czytnik miał baterię naładowaną na full + był podłączony do prądu, w tym momencie wcisnąłem klawisz POWER
-I teraz - niemiła niespodzianka : czytnik się nie wyłączył (cały czas świeci się dioda zasilania). Niestety dodatkowo czytnik bez brutalnego RESET nie chce się włączyć, a po włączeniu bateria jest na 0, i dodatkowo nie chce się ładować z komputera. Efekt jest taki, że czytnik działa tylko wtedy, kiedy jest podłączony na zasilaniu z USB, jak tylko zdejmę kabel, dochodzi ponownie do sytuacji, w którym czytnik się nie do końca wyłącza (jest włączona dioda zasilania), i bez brutalnego RESET nic nie mogę zrobić.


22 sty 2012 12:03:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2011 20:56:02
Posty: 55
eCzytnik: Onyx X60 Boox i62
Post Re: Onyx Boox A60 - problem z zasilaniem i włączeniem
Wydaje mi się że pomoże (jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi) rozładowanie czytnika do zera. Zostawić włączony na noc - może to trwać jeszcze dłużej. Następnie ładować minimum 4 godz. lub dłużej - powinien być widoczny symbol ładowania na baterii, taka błyskawica. Wskazaniami wskaźnika nie przejmować się bo zwykle pokazuje z błędem. Problem ten był na forum poruszany (niestety nie wiem w którym miejscu :? )


22 sty 2012 19:37:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2012 11:55:35
Posty: 5
eCzytnik: BOOX A60
Post Re: Onyx Boox A60 - problem z zasilaniem i włączeniem
Niestety, problem się różni tym, że u mnie bez zasilania nie da się czytnika uruchomić. Prawdopodobnie zużycie baterii jest oparte tylko na świecącej się diodzie. Pytanie, ile może trwać rozładowanie czytnika w takim stanie - tydzień, miesiąc ? :) Niestety patent z uruchomieniem czytnika na zasilaniu, po czym odcięcie zasilania powoduje ten sam efekt - wyłączenie czytnika, i pozostawienie świecącej się diody :(


22 sty 2012 21:25:36
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox A60 - problem z zasilaniem i włączeniem
Cybuch napisał(a):
problem się różni tym, że u mnie bez zasilania nie da się czytnika uruchomić.

Również polecam kontakt telefoniczny z naszym serwisem.
Być może uda się znaleźć metodę odwrócenia sytuacji, a jeśli urządzenie okaże się wadliwe, to naprawimy/wymienimy w ramach gwarancji.


23 sty 2012 19:16:51
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2012 11:55:35
Posty: 5
eCzytnik: BOOX A60
Post Re: Onyx Boox A60 - problem z zasilaniem i włączeniem
Drogą ręcznego restartowania czytnika przez cały dzień udało mi się rozładować baterie, i teraz wszystko wydaje się ok. Pozostaje wciąż pytanie - czy to normalne, że co kilka minut czytnik się zawiesza na krótką (rzadziej dłuższą chwilę ) ? Jest to szczególnie duży problem, gdy książkę czyta Ivona


25 sty 2012 1:04:28
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox A60 - problem z zasilaniem i włączeniem
Cybuch napisał(a):
Pozostaje wciąż pytanie - czy to normalne, że co kilka minut czytnik się zawiesza na krótką (rzadziej dłuższą chwilę ) ? Jest to szczególnie duży problem, gdy książkę czyta Ivona

Nie - to nie jest normalne.
(Takie sytuacje zdarzały się na początku w niektórych modelach serii X61S ze starym oprogramowaniem, ale rozumiem, że tu chodzi o A60 i w nich nigdy to nie występowało.)

Jaka wersja oprogramowania jest w czytniku (potrzebny nie tylko numer wersji ale i kod daty, który jest po nim)?

Można ponownie wgrać oprogramowanie (albo z naszej strony, albo udostępnione tu na forum w wątku: Co nowego w firmware 1.6).
Jeśli problem nadal będzie występował, proszę o kontakt telefoniczny z naszym serwisem.


25 sty 2012 12:53:17
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2012 11:55:35
Posty: 5
eCzytnik: BOOX A60
Post Re: Onyx Boox A60 - problem z zasilaniem i włączeniem
Zainstalowałem najnowszy firmware i TTL3. Jeżeli chodzi o zawieszanie się czytnika - temat jest wciąż rozpatrywany. Jednak niestety pojawił się kolejny problem. Po wszystkich instalacjach Ivona zawsze czyta pewien odcinek czasu (około 5 minut), po czym się wyłącza (system się nie zawiesza, po prostu Syntezator Mowy zaczyna milczeć)


28 sty 2012 23:10:53
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox A60 - problem z zasilaniem i włączeniem
Wziąwszy pod uwagę problemy opisane w poprzednich postach, wydaje się, że ten egzemplarz nie jest sprawny.
Potrzebny byłby jednak kontakt z naszym serwisem.


30 sty 2012 19:44:25
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2012 11:55:35
Posty: 5
eCzytnik: BOOX A60
Post Re: Onyx Boox A60 - problem z zasilaniem i włączeniem
Po dłuższej analizie, wydaje mi się, że problem nie tkwi w samym modelu. Zauważyłem, że problem występuje w dokumentach z rozszerzeniem doc. Po konwersji na PDF ivona radzi sobie z tekstem bez problemu. Prawdopodobnie wąskiego gardła należy szukać w oprogramowaniu do czytania plików z rozszerzeniem doc.


01 lut 2012 12:09:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 sty 2012 15:28:03
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox X60, PocketBook Pro 603
Post Re: Onyx Boox A60 - problem z zasilaniem i włączeniem
Cybuch napisał(a):
Drogą ręcznego restartowania czytnika przez cały dzień udało mi się rozładować baterie, i teraz wszystko wydaje się ok.

Czy problem nie pojawił się ponownie? Mam identyczny problem i zdaje się, że będę musiał również cały dzień w ten sposób rozładowywać baterię... :( Średnio mi się podoba taka perspektywa, więc jakbym miał tę operację robić co jakiś czas, to raczej oddam czytnik do serwisu.


11 lut 2012 23:30:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: