Teraz jest 28 mar 2024 17:07:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Onyx i62 problemy z pdf'ami 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lut 2012 21:06:32
Posty: 11
eCzytnik: Onyx Box i62
Post Onyx i62 problemy z pdf'ami
Witam,
Ostatnio zauważyłem, że na czytniku dziwne rzeczy się dzieją z wyświetlaniem pdf'ów, które na komputerze wyglądają poprawnie.

Zaobserwowane różnice:
1. tekst bez jakichkolwiek odstępów (jeden potok słów) - na komputerze wygląda dobrze;
2. niektóre słowa, części zdań wyświetlają się inną czcionką - na komputerze ok;

Osobiście brakuje mi również możliwości przyciemniania tekstu, gdyż niektóre pdf'y mają tekst w innym kolorze niż czarny.

Czy ktoś miał podobne objawy?
Pozdrawiam,
T.


12 lut 2012 20:58:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sie 2011 9:03:19
Posty: 90
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Onyx Boox i62; Kobo Aura H2O
Post Re: Onyx i62 problemy z pdf'ami
U mnie zdarzają się pdfy z "pomieszaną" czcionką. I było tak samo na czytniku X61S, tak więc nie jest wada modelu czy egzemplarza, na pewnie źle zakodowanego pdfa.


12 lut 2012 21:02:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lut 2012 21:06:32
Posty: 11
eCzytnik: Onyx Box i62
Post Re: Onyx i62 problemy z pdf'ami
Oki, ale w sumie próbowałem ponownie wydrukować/zakodować pdf'a i dalej miałem to samo.

Jak w takim razie jak prawidłowo powinien być zakodowany pdf?


12 lut 2012 21:12:44
Zobacz profil
Post Re: Onyx i62 problemy z pdf'ami
Trzeba zmienić program generujący PDF - widocznie nie zachowuje standardu.
Każdy PDF wykonany zgodnie ze standardem Adobe jest czytany poprawnie.
Tylko po co konwertować/eksportować dokument do PDF, skoro czytnik wyświetla tyle innych formatów?
PDF jest formatem "sztywnym", tryb "reflow" nie jest tak eleganckim rozwiązaniem jak format ePUB, czy mobi, czy inne typowo książkowe.


13 lut 2012 12:41:37
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Onyx i62 problemy z pdf'ami
Reflow to po prostu zwykła konwersja do EPUB (czy jakiegoś innego formatu czytnikowego), tyle że dokonywana przez czytnik w locie.

Możesz po prostu spróbować przekonwertować takiego PDF zewnętrznymi narzędziami, np. http://www.pdftoepub.com/
Choć oczywiście najlepiej mieć inny format.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


13 lut 2012 13:32:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Onyx i62 problemy z pdf'ami
Jeśli chodzi o PDFy, zauważyłem jedną dziwną rzecz. Podczas czytania, po jakimś czasie przestają działać klawisze nawigacyjne, strony można zmieniać tylko dotykając ekranu. Po wyjściu z pliku wszystko wraca do normy. W innych formatach (doc, rtf, epub, itp..) takie zjawisko nie występuje. :eee

Po przyjrzeniu się bliżej temu zjawisku sprawa wygląda tak: czytam pdf nawigując klawiszami... po jakimś czasie klawisze nawigacyjne się blokują i działa tylko ekran dotykowy i klawisz "Back". Po wyjściu z pliku wszystko wraca do normy. Ponowne wejście do pliku sprawia, że klawisze nawigacyjne są od razu zablokowane, przy czym wyjście z pliku i wejście do innego pdf odblokowuje klawisze (również w pliku w którym były one zablokowane) do czasu ich kolejnego zablokowania :mrgreen: . Normalnie czary czy coś.... :? Nawet już się najadłem strachu, że czytnik się zepsuł ale takie zachowanie jest w pełni powtarzalne i odwracalne, tzn. po wyjściu z czytanego pliku wszystko wraca do normy a podczas czytania kilku pdf, po jakimś czasie następuje blokada klawiszy...


14 lut 2012 13:29:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lut 2012 21:06:32
Posty: 11
eCzytnik: Onyx Box i62
Post Re: Onyx i62 problemy z pdf'ami
Też zaobserwowałem powyższe zachowanie u siebie w przypadku pdf'ów.


15 lut 2012 11:50:25
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Onyx i62 problemy z pdf'ami
czyli jest szansa, że nie jest wada sprzętowa...


15 lut 2012 12:29:25
Zobacz profil
Post Re: Onyx i62 problemy z pdf'ami
Bene napisał(a):
Jeśli chodzi o PDFy, zauważyłem jedną dziwną rzecz. Podczas czytania, po jakimś czasie przestają działać klawisze nawigacyjne, strony można zmieniać tylko dotykając ekranu. Po wyjściu z pliku wszystko wraca do normy. W innych formatach (doc, rtf, epub, itp..) takie zjawisko nie występuje. :eee

Dziękuję za informację. Zgłaszamy do producenta - do poprawki.


16 lut 2012 15:56:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron