Teraz jest 28 mar 2024 21:33:21




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Problem z X61S 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lut 2012 13:17:12
Posty: 1
eCzytnik: Boox X61S
Post Problem z X61S
Witam. Czytnik zakupiłem kilka miesięcy temu i jak do tej pory działał wyśmienicie. Przy przełączeniu na następną stronę, kartki jakby nałożyły się na siebie. Odczekałem chwile ale nic się nie zmieniło a po wciśnięciu kilku przycisków ekran zrobił się w końcu czarny. Włączyłem urządzenie jeszcze raz i ekran uruchomił się biały( bez ekranu startowego), w czasie wciskania przycisków słychać "prace urządzenia" i niekiedy pojawią się jakieś przebicia stron które powinny być wyświetlone lub strony ponownie nakładają się na siebie. Czasami czytnik uruchamia się lecz wszystkie ikony są nie na miejscach. Nic się nie zmienia po restarcie ani podłączeniu do komputera. Jakieś pomysły ?


01 lut 2012 13:29:25
Zobacz profil
Post Re: Problem z X61S
Jeśli ponowne wgranie najnowszej aktualizacji (http://onyx-ereader.pl/pl/fw-boox-x61s) nic nie da, to będzie problem techniczny.
Proszę wtedy o kontakt telefoniczny z naszym serwisem.


01 lut 2012 19:41:30
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2012 23:10:47
Posty: 7
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Problem z X61S
Witam, Właśnie zakupiłam model X61s i nie wiem czy dostałam jakiś niekompletny bo nie ma możliwości czytania na głos, brak w nim też zmiany ustawień szarości i nie mam też takich opcji jak zaznacz i jeszcze kilku - czy to może być wina oprogramowania? Z góry dziękuje za odpowiedź.


03 lut 2012 23:17:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sty 2012 13:52:51
Posty: 17
Lokalizacja: Szn/Krk
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Problem z X61S
Nowy? Jeżeli nie, to może mieć stare oprogramowanie - spróbuj zainstalować nowy soft i nową Ivonę. Jeżeli kupny - też spróbuj. Link do softu jest dwa posty wyżej.

_________________
"Kiedy idziesz do Strefy, to sobie za konotuj: z towarem wróciłeś - cud boski, z życiem uszedłeś - daj na mszę, kula patrolu - fart, a cała reszta - jak los zdarzy."
A&B Strugaccy; Piknik na Skraju Drogi


03 lut 2012 23:25:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2012 23:10:47
Posty: 7
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Problem z X61S
SPrzęt jest nowy zakupionu w sklepie Weltbild i jeszcze miałam dostać 580 darmowych lektur a ich też nie było więc nie wiem czy po prostu im tego nie zwrócę na wymianę. Wgrałam ze strony onyxa oprogramowanie do IVONY ale kopiując je na czytnik mam same 4 pliki ze znakiem zapytania i włączając czytaj na głos wyskakuje mi błąd TTS. A gdzie się ustawia tam szarość? Bo niby jest 16 odcieni a ja wogóle nie mam takiej opcji. Przy odświeżaniu stron mam tylko podane co ile ma się odświeżać. Z góry dziękuje i pozdrawiam.


04 lut 2012 10:16:33
Zobacz profil
Post Re: Problem z X61S
aski27 napisał(a):
SPrzęt jest nowy zakupionu w sklepie Weltbild i jeszcze miałam dostać 580 darmowych lektur a ich też nie było więc nie wiem czy po prostu im tego nie zwrócę na wymianę. Wgrałam ze strony onyxa oprogramowanie do IVONY ale kopiując je na czytnik mam same 4 pliki ze znakiem zapytania i włączając czytaj na głos wyskakuje mi błąd TTS. A gdzie się ustawia tam szarość? Bo niby jest 16 odcieni a ja wogóle nie mam takiej opcji.

Po zestaw darmowych lektur należy zwrócić się do sprzedawcy.

Co do oprogramowania, proszę sprawdzić jaka wersja jest w czytniku. W ustawieniach, opcja "O nas" jest numer wersji i kod daty (np. 1.5.1 20111020). Jeśli jest starsze niż dostępne na naszej stronie http://onyx-ereader.pl/pl/fw-boox-x61s, trzeba zaktualizować (potrzebna karta SD).
Do najnowszego oprogramowania dla modelu X61S, odpowiednia jest paczka TTS3, te 4 pliki muszą znajdować się w podkatalogu ".tts" (trzeba zwrócić uwagę, żeby katalog ".tts" był tylko na jednym nośniku, albo w pamięci wewnętrznej albo na karcie SD, nie w obu na raz).

Stopni szarości w czytniku z ekranem e-ink, nie reguluje się - to jest cecha oznaczająca możliwość pokazania obrazów kolorowych w określonej gradacji szarości.


04 lut 2012 14:58:13
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2012 23:10:47
Posty: 7
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Problem z X61S
Dziękuje za odpowiedź. Jest najnowsza wersja ale nie mam tej Ivony :( Ogólnie ściągnęłam te 4 pliki ze strony http://onyx-ereader.pl/pl/fw-boox-x61s ale nie chciało mi rozpakować tylko jak włączyłam zipa to pokazały się pliki i je skopiowałam na kartę i przeniosłam do biblioteki ale były pod znakiem zapytania i nie chciały się uruchomić - chyba że robi się to inaczej niż klikając ok bezpośrednio na nie. Nie mam też innego pliku .tts bo nie było go w folderze biblioteka - był zupełnie pusty. Jak je przekopiowałam to po włączeniu na głos nadal był błąd tts ale być może trzeba je jeszcze jakoś uruchomić niż tylko przekopiować? Proszę mi też powiedzieć czy użytkując od dwóch dni mogł już zejśc jedna kreska baterii? Używam średnio po 2-3 godziny dziennie więc troche to mało a przeczytałam zaledwie 150 stron Mam nadzieję że nie wyłączy mi sie po tygodniu bo przecież miała funkcjonować nawet kilka miesięcy. Pozdrawiam Asia. Ps jeszcze jedno pytanie czy mając na karcie kilka plików muszę je wszystkie kopiować po kolei czy można jakoś zaznaczyć wszystkie?


04 lut 2012 15:35:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2012 23:10:47
Posty: 7
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Problem z X61S
Czy te pliki w folderze tts są niewidoczne? Na komputerze były ukryte ale je uaktywniłam i skopiowałam do Biblioteki urządzenia i jest folder a plików nie ma :( Jak zainstalować to? Czy postępować tak samo jak w aktualizacji oprogramowania? czy inaczej?


04 lut 2012 18:42:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2012 23:10:47
Posty: 7
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Problem z X61S
Czy czytnik A60 jest lepszy od tego X61s?


06 lut 2012 11:53:59
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Problem z X61S
Robert ArtaTech napisał(a):
Co do oprogramowania, proszę sprawdzić jaka wersja jest w czytniku. W ustawieniach, opcja "O nas" jest numer wersji i kod daty (np. 1.5.1 20111020). Jeśli jest starsze niż dostępne na naszej stronie http://onyx-ereader.pl/pl/fw-boox-x61s, trzeba zaktualizować (potrzebna karta SD).
Do najnowszego oprogramowania dla modelu X61S, odpowiednia jest paczka TTS3, te 4 pliki muszą znajdować się w podkatalogu ".tts" (trzeba zwrócić uwagę, żeby katalog ".tts" był tylko na jednym nośniku, albo w pamięci wewnętrznej albo na karcie SD, nie w obu na raz).

A może lepiej byłoby zrobić skrypt, który kopiowałby te pliki? Mógłby sprawdzić wersję oprogramowania i zgodność z tts, sprawdzić gdzie jakie katalogi utworzono i w razie czego poinformować użytkownika o problemach.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


06 lut 2012 12:18:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 gru 2011 20:15:43
Posty: 15
eCzytnik: ONYX BOOX X61S
Post Re: Problem z X61S
Posiadam x61s czy orientuje się ktoś czy można zainstalować na nim aplikację LEGIMI .


08 lut 2012 13:54:04
Zobacz profil
Post Re: Problem z X61S
TOLOO napisał(a):
Posiadam x61s czy orientuje się ktoś czy można zainstalować na nim aplikację LEGIMI .

Aplikacja Legimi jest przeznaczona na czytniki posiadające możliwość połączenia z siecią poprzez WiFi - w X61S nie ma WiFi.


08 lut 2012 18:30:20
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2012 22:19:35
Posty: 2
eCzytnik: Boox X61
Post Re: Problem z X61S
Posiadam boox X61S kilka tygodni po wgraniu najnowszej na ten czytnik aktualizacji zaprzestał zapamietywać ostatnie strony przed wyłączeniem, nie pojawiają sie tez nowe dokumety w zakładce "ostatnio otwarte" nie wspomnę juz o tym, że jeszcze nigdy nie dane mi było usłyszeć sławetnej IVONY pomimo kilku prób wgrania folderu .tts ( zgodnie z instrukcją z forum). Proszę o radę jak przywrócić podstawową funkcjonalność czytnika i wielka prośba o wersję stabilnego oprogramowanie najlepiej bez wszelkich dodatkowych "wodotrysków" spełniajace bez usterek swoje podstawowe zadanie w czytniku - umożliwić czytanie ksiązek, zapamietywać ostatnio czytane pozycje, zapamiętywac zakładki, zwiększać i zmniejszać czcionkę - nic więcej.


19 lut 2012 22:34:55
Zobacz profil
Post Re: Problem z X61S
To prawda, ze ten model wymaga pilnej aktualizacji.
IVONA nie działa, ponieważ dostała w tej wersji omyłkowo certyfikat czasowy (zadziała po przesunięciu daty na październik 2011).
Czytnik wybudza się z uśpienia dowolnym klawiszem, co by zbytnio nie przeszkadzało, gdyby w czasie transportu przypadkowe naciśnięcia nie zmieniały stanu czytnika.
Pozostałe funkcje działają poprawnie, oprócz programu Cool Reader, który w tej wersji jeszcze nie jest zintegrowany z systemem. Polecam ustawienie jako domyślnej aplikacji programu FBReader, lub Adobe (Przeglądarka PDF) w których wszystkie funkcje (zapamiętywanie ostatnio otwartych, pamiętanie stron - dla każdej z aplikacji oddzielne zapamiętywanie) działa poprawnie. Również zwiększanie i zmniejszanie czcionek - jeśli są z tym problemy, proszę o szczegóły, lub kontakt z serwisem.

Postaramy się uzupełnić braki udostępniając nową aktualizację.


22 lut 2012 13:41:44
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 23:44:02
Posty: 64
eCzytnik: Kindle 4 Touch, Kindle Paperwhite 4
Post Re: Problem z X61S
Czytam od dłuższego czasu podobne posty i nie mogę wyjść ze zdumienia. Aż się boję zapeszyć, bo mój X61S od początku chodzi na sofcie 1.5.1 20110621 i nie mam żadnego z tych problemów, o których piszecie. IVONA działa bez problemu (nie używam na co dzień, ale sprawdzałem), z uśpienia mogę go wybudzić wyłącznie przyciskiem POWER (na inne nie reaguje zupełnie), współpraca z komputerem bez zarzutu, bateria trzyma naprawdę długo (od listopada ładowałem 3 razy już przy trzech kreskach na wszelki wypadek, a czytam minimum 3-4 godziny dziennie). Nie używałem nigdy karty SD, wszystkie książki trzymam w pamięci wewnętrznej. Korzystając z Waszych rad zainstalowałem sobie tylko czcionkę Georgia E-ink i poprawiłem dzielenie wyrazów w FBReaderze. (przy okazji - najwygodniej czyta mi się w formacie mobi i rtf) .
To wszystko i naprawdę jak do tej pory jest super. Powiem więcej - przestałem czekać na nowy soft, bo z tego co czytam może się okazać, że jest gorzej niż dotychczas. Dla mnie ten czytnik na dziś spełnia wszystkie moje oczekiwania i nie potrzebuję nic więcej.


22 lut 2012 18:08:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: