Teraz jest 28 mar 2024 15:23:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Onyx Boox M90 problem z internetem i połączeniem z PC 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2011 14:38:30
Posty: 5
eCzytnik: M90
Post Onyx Boox M90 problem z internetem i połączeniem z PC
Mianowicie M90 restartuje mi się przeważnie przy samym nawiązaniu połączenia z routerem albo w czasie wpisywania hasła, ale jeszcze ani razu nie połączył mi się z wybranym adresem. Czym to może być spowodowane?? I jest jeszcze problem z połączeniem do komputera, mianowicie by go wyłapał za każdym razem muszę formatować pamięć. Problem z internetem jeszcze jakoś zniosę ale żeby za każdym razem formatować pamieć by znów formatować jak go odłączę i spróbuje jeszcze raz podłączyć.


16 gru 2011 14:46:38
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox M90 problem z internetem i połączeniem z PC
Muhabi napisał(a):
Mianowicie M90 restartuje mi się przeważnie przy samym nawiązaniu połączenia z routerem albo w czasie wpisywania hasła, ale jeszcze ani razu nie połączył mi się z wybranym adresem. Czym to może być spowodowane??

Spotkałem się z takim zachowaniem w przypadku 2 sztuk M90. Nie pamiętam w tej chwili co było przyczyną, ale skutecznym rozwiązaniem w obu przypadkach było ponowne wgranie ostatniego oprogramowania.

Muhabi napisał(a):
I jest jeszcze problem z połączeniem do komputera, mianowicie by go wyłapał za każdym razem muszę formatować pamięć. Problem z internetem jeszcze jakoś zniosę ale żeby za każdym razem formatować pamieć by znów formatować jak go odłączę i spróbuje jeszcze raz podłączyć.

Takie zachowanie nie powinno się zdarzać. Od razu zapytam jaka jest wersja oprogramowania w czytniku, czy ta sama, która jest dostępna na naszej stronie?
Czy zawsze czytnik jest odłączany po użyciu funkcji "wysuń nośnik / bezpieczne usuwanie sprzętu" w systemie?
Czy formatowanie było robione z poziomu systemu komputera czy z menu czytnika ?

Podsumowując oba problemy, proponuję ponowne wgranie oprogramowania dostępnego na naszej stronie. Po jego wgraniu proszę sformatować pamięć wewnętrzną za pomocą funkcji "formatuj pamięć" w ustawieniach. Problemy powinny ustąpić.


16 gru 2011 17:00:40
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2011 14:38:30
Posty: 5
eCzytnik: M90
Post Re: Onyx Boox M90 problem z internetem i połączeniem z PC
Dziękuję. Miałeś racje ponowne zainstalowanie z frimwerem podziałało ale nie do końca. Problem z połączeniem do PC skończył się ale problem z internetem pozostał. Mianowicie teraz już łączy się z internetem i wchodzi na ta stronę ale jak spróbuje coś zrobić na tej stronę to się restartuje.


16 gru 2011 17:38:09
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox M90 problem z internetem i połączeniem z PC
Muhabi napisał(a):
teraz już łączy się z internetem i wchodzi na ta stronę ale jak spróbuje coś zrobić na tej stronę to się restartuje.

Rozumiem, że chodzi o stronę forum eksiazki.org ?
Jak znajdę chwilę, sprawdzę w M90 czy na tej stronie są jakieś kłopoty...
Czy inne strony działają poprawnie (np. Wikipedia, Google)? Jeśli nie, to proszę o przykładowe adresy.


16 gru 2011 20:56:39
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2011 14:38:30
Posty: 5
eCzytnik: M90
Post Re: Onyx Boox M90 problem z internetem i połączeniem z PC
Przy samym google ma problemy a przy wiki to już nie mowie.
Jak możesz wypróbuj stronę wolnemedia.net
No i znów zaczyna się dziać to samo co wcześniej z tym internetem ;/

Chyba odkryłem w czym był problem, mianowicie M90 chyba specjalnie się restartuje gdy próbujemy podłączyć się z internetem jak bateria jest na poziomie mniej więcej 60%, ale to tylko moje spekulacje. I Dziękuję Panu za wszelką pomoc jaka mi Pan dziś udzielił ;]

Zcaliłem oba posty - zawsze można użyć funkcji Edit, jeśli jeszcze nikt się nie dopisał do wątku.
Robert


16 gru 2011 21:21:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx Boox M90 problem z internetem i połączeniem z PC
Trzeba by chyba podłączyć do ładowania i wtedy porównać co się dzieje - jeśli wszystko w porządku, to winowajca wykryty: bateria :idea:

_________________
W Obrazek też ;)


17 gru 2011 1:34:09
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Onyx Boox M90 problem z internetem i połączeniem z PC
Muhabi napisał(a):
Chyba odkryłem w czym był problem, mianowicie M90 chyba specjalnie się restartuje gdy próbujemy podłączyć się z internetem jak bateria jest na poziomie mniej więcej 60%, ale to tylko moje spekulacje.

To dość prawdopodobne. Miałem dość rozładowaną baterię w testowym M90, gdy robiłem zdjęcia do testów, i też obserwowałem podobne zachowanie przy połączeniu z Siecią - dlatego po prostu robiłem to mając Booxa podłączonego do gniazdka.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 gru 2011 11:17:44
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron