Teraz jest 28 mar 2024 15:55:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Transfer 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2011 10:17:42
Posty: 31
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Transfer
Witam
Chciałbym się dowiedzieć, jakiego rzędu transfer uzyskujecie na swoich Onyxach X61S z Calibre ?
Po wgraniu nowego firmware'u jakoś tak z rozpędu wyczyściłem książki (żeby zacząć od nowa :) ) i postanowiłem, że wgram je sobie za pomocą Calibre.
Jakież było moje zdumienie, gdy komputer wyliczył mi, że 70 książek (45 MB) będzie kopiował jedynie 20 minut (co daje fantastyczną prędkość transferu - z Internetu mam transfer znacznie wyższy...)
Coś mam wrażenie, że współpraca między Calibre a naszymi czytnikami nie przebiega najlepiej :(
Nawet rozpoznaje je jakoś tak jako zbuka.
Pozdrawiam - Leszek


29 wrz 2011 20:53:41
Zobacz profil
Post Re: Transfer
Na początku chcę napisać (gdyby ktoś miał wątpliwości), że dla czytników Onyx BOOX nie jest wymagane żadne oprogramowanie zewnętrzne do poprawnego wgrywania i czytania dokumentów czy książek elektronicznych. Również żadna konwersja z reguły nie jest potrzebna, ze względu na mnogość obsługiwanych formatów.
Jedyne wyjątki, to książki zabezpieczone DRM innym niż Adobe (np. od Amazon.com), które by mogły być czytane dopiero po pozbawieniu ich zabezpieczeń, albo formaty "egzotyczne" takie jak np. LIT, LRF, które wymagają konwersji, do czego rzeczywiście bardzo dobrze nadaje się darmowy pogram Calibre.

Wracając do transferów, to w zależności od rodzaju kontrolera USB w komputerze, przy kopiowaniu ciągłym z użyciem pamięci wewnętrznej czytnika, mamy prędkość rzędu 1.5-2 MB/s zapis, 10-15 MB/s odczyt. Najwięcej czasu zajmują operacje tworzenia/aktualizowania wielu małych plików i katalogów. I tu zdecydowanie szybsze jest kopiowanie za pomocą systemu operacyjnego, niż za pośrednictwem programu Calibre, który wykonuje o wiele więcej operacji dyskowych (tworzy katalogi, dodaje pliki z metadanymi, aktualizuje przy każdej książce swoje pliki ".calibre").
Dlatego szybsze i efektywniejsze jest bezpośrednie kopiowanie, od użycia managera typu Calibre (zresztą dotyczy to wszystkich urządzeń tego typu).

Co do rozpoznawania czytnika jako e-readera w programie Calibre, to wersje klasyczne (dotychczasowe) są obsługiwane bez problemu (program rozpoznaje je od razu), a nowe (typu A61S/X61S), będą najpewniej rozpoznawane po zaktualizowaniu przez autorów bazy danych czytników. Do tego czasu można sobie skonfigurować taką detekcję w zaawansowanych preferencjach i później za pomocą wtyczki: "Interfejs urządzenia - User defined USB driver".


12 paź 2011 14:29:20
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2011 10:17:42
Posty: 31
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Transfer
Aby uciąć możliwości przeróżnych spekulacji - oprócz czytnika Onyx, korzystam również (choć ostatnio dzięki Onyxowi znacznie mniej) z czytnika w telefonie Motorola Defy (Android).
Korzystając z tego samego kabelka, tego samego portu USB i tej samej sesji programu Calibre, tę samą ilość książek przerzucam w ciągu niecałej minuty - czyli kilkadziesiąt razy szybciej.
Pozdrawiam - Leszek


13 paź 2011 9:25:23
Zobacz profil
Post Re: Transfer
To racja - pamięć w telefonie z Androidem jest zdecydowanie szybsza niż w czytniku, również karta SD w telefonie wskazane jest by była szybka (min. Class 6), natomiast w czytnikach nie ma takich wymagań (karta SD może być dowolnej prędkości), pliki e-booków nie są wielkie i proces czytania jest relatywnie powolny. Również do audiobooków nie potrzeba szybkich transferów.

Wracając do Calibre - w następnej wersji powinno już wsparcie dla modeli 61S i program ma rozpoznawać czytnik normalnie.
Tak zapewnia autor: "Fixed in branch lp:calibre. The fix will be in the next release. calibre is usually released every Friday." (Kovid Goyal)


13 paź 2011 10:37:51
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Transfer
Robert ArtaTech napisał(a):
Tak zapewnia autor: "Fixed in branch lp:calibre. The fix will be in the next release. calibre is usually released every Friday." (Kovid Goyal)

Obecne zmiany cyklu wydawniczego Calibre są związane z powrotem Kovida do Indii (ostatnia wersja była wydana 30.09.11).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


13 paź 2011 10:44:38
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Transfer
Ostatnia była wydana dzisiaj i zawiera już poprawkę: http://bazaar.launchpad.net/~kovid/cali ... sion/10653

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


14 paź 2011 14:39:11
Zobacz profil WWW
Post Re: Transfer
t3d napisał(a):
Ostatnia była wydana dzisiaj i zawiera już poprawkę: http://bazaar.launchpad.net/~kovid/cali ... sion/10653
Tak - Boox-y już są wykrywane poprawnie w Calibre od wersji 0.8.22
Posiadają też własną ikonkę w programie (standardowa z "kółkiem"), podobnie jak Kindle i Nook.


16 paź 2011 12:08:19
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2011 10:17:42
Posty: 31
eCzytnik: Onyx Boox X61S
Post Re: Transfer
Zgadza się, zgadza. Mój Boox przestał być jakimś tam azbookiem :)


16 paź 2011 18:18:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: