Teraz jest 29 mar 2024 17:34:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Sprzedam inkbook obsidian 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2015 11:32:55
Posty: 50
eCzytnik: PB Touch Lux 3, Kindle PW3, iPad
Post Sprzedam inkbook obsidian
Inkbook obsidian.
Używany około 1,5 miesiąca.
Oczywiście wszystko w pełni sprawne.
Kupiony w euro RTV AGD.
Mam fakturkę od euro RTV wystawioną 03.02.2016 (czytnik jest na gwarancji).

http://allegro.pl/czytnik-ebook-inkbook ... 50777.html


17 mar 2016 14:12:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2015 11:32:55
Posty: 50
eCzytnik: PB Touch Lux 3, Kindle PW3, iPad
Post Re: Sprzedam inkbook obsidian
Dzisiaj na Twitterze kolega Vroo (swiatczytnikow.pl) zadał pytanie dlaczego chcę sprzedać inkbooka.
Pomyślałem: no tak, ktoś pomyśli, że sprzęt jest kiepski i dlatego sprzedaję.
Otóż podzielę się moimi przemyśleniami na temat tego czytnika i powodu sprzedaży.
Zacznijmy, że przed inkbookiem używałem cały czas Kindle PaperWhite 3 i byłem bardzo zadowolony.
Pewnego dnia żona postanowiła, że mój Kindle już nie jest mój tylko jej ;) no i szukałem czegoś dla siebie.
Czytam dosyć dużo więc padło na obsidiana (głównie ze względu na legimi).

Czytnik sprawił bardzo dobre pierwsze wrażenie (kolejne też). Jest świetnie wykonany i bardzo podoba mi się z wyglądu (dużo bardziej niż PW3).
Tak jak myślałem - dla mnie główną jego zaletą jako androida była możliwość wykorzystania go do instalacji legimi. I niestety w tym miejscu kończą się dla mnie zalety tego otwartego systemu bo... po prostu nie mam potrzeby instalowania niczego innego.
Nie lubię grzebać w ustawieniach i dostosowywać wszystkiego pod siebie, nie lubię testować kilku programów do czytania i wybierać który mniej a który bardziej mi pasuję, nie instalowałem żadnego dodatkowego programu (oprócz legimi) bo po prostu jestem mało wymagającym użytkownikiem.
Nie wykorzystałem i nie wykorzystam potencjału tego systemu nawet w 5%.

Ten czytnik jest dla ludzi, którzy chcą mieć wszystko dopasowane pod siebie i dla takich, którzy lubią instalować rożne dodatkowe aplikacje i modyfikacje. Ja tego nie lubię dlatego mam iPad a nie tablet z Androidem, mam iPhone a nie jakiegoś galaxy coś tam i dlatego też możliwości inkbooka obsidian przewyższają moje skromne potrzeby.


17 mar 2016 22:09:50
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Sprzedam inkbook obsidian
Dzięki za wyjaśnienie :) Coś w tym stylu podejrzewałem - sam pisałem na blogu, że to jest kwestia przyzwyczajenia, choć to czytniki już całkiem solidne. Ja inkbooków używam wyłącznie do Legimi, reszta e-booków leci na Kindle.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


17 mar 2016 23:07:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2015 11:32:55
Posty: 50
eCzytnik: PB Touch Lux 3, Kindle PW3, iPad
Post Re: Sprzedam inkbook obsidian
Szczerze - zadziwiła mnie jakość wykonania inkbooka obsidian (oczywiście na plus).
Jednak oprogramowanie jak dla mnie pozwala na zbyt wiele możliwości co nie jest mi potrzebne i mnie trochę przytłacza.
Pozdrawiam


17 mar 2016 23:12:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: