Teraz jest 28 mar 2024 18:09:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Wolontariat 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2008 5:23:17
Posty: 32
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków/Cardiff
Post Wolontariat
Czy są wśród Was jacyś wolontariusze? Wiem, że wolontariat to pojęcie bardzo ogólne, bo w jego ramach można robić właściwie wszystko... Ale jeśli jest tu ktoś kto swój wolny czas potrafi bezinteresownie poświęcić dla innych to niech się odezwie i napisze, co i gdzie robi :)

Ja należę do wolontariuszy wakacyjnych i traktuję to jako wielką przygodę połączoną z podróżami i poznawaniem świata :) Jeżdżę do Anglii i tam pracuję z niepełnosprawnymi. Muszę przyznać, że nigdy wcześniej nic nie dawało mi takiej radości i satysfakcji jak każdy dzień pracy tam :)

_________________
Cytuj:
Cóż za rozkosz błądzić przez pokoje
z Panią Muzyką we dwoje!

K. I. Gałczyński, "Wielkanoc Jana Sebastiana Bacha"


Ostatnio edytowano 12 mar 2008 20:54:11 przez nannerl, łącznie edytowano 1 raz



10 mar 2008 2:24:57
Zobacz profil WWW
Post 
Z racji zawodu naprawiam altruistycznie komputery, ale ludzie
potrafią być męczący i nachalni, bo "im się należy" i koniecznie
muszą do mnie zadzwonić o 22, bo akurat komputer się popsuł.
Powoli dojrzewam do decyzji, że kończę z tym i będę pracował
tylko i wyłącznie za kasę.

Pozdrawiam,
S.


10 mar 2008 20:28:49
Post 
Przez 3 lat w liceun działałam w Fundacji św Brata Alberta łatwo nie było bo zajmowałam sie akurat dziećmi niepełnosprawnymi umysłowo ale były momenty żę można było boki zrywać z tymi dzieciakami. Odległe to czasy bo teraz na studiach to jakoś brak po piewrsze czasu a po drugie brak mi tego zapału jak za pierwszym razem

------------------ Dodano: Dzisiaj o 22:47:54 ------------------
Przez 3 lat w liceun działałam w Fundacji św Brata Alberta łatwo nie było bo zajmowałam sie akurat dzieciakami niepełnosprawnymi umysłowo ale były momenty żę można było boki zrywać z nimi. Teraz na studiach to jakoś brak po piewrsze czasu a po drugie brak mi tego zapału jak za pierwszym razem


10 mar 2008 23:47:54
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 15:19:44
Posty: 118
Lokalizacja: OleÂśnica/Vavataun
Post 
U mnie psy, a dokładnie bulteriery.Wyciąganie ze schronów, szkolenie, adopcje.
Lekko nie jest ale faktycznie, satysfakcja wielka

_________________
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował.
Mark Twain



Obrazek


11 mar 2008 0:44:59
Zobacz profil
Post 
ja bylam przez rok wolontariuszka w Dzieciecym Szpitalu ale teraz juz brakuje mi na to czasu ;(


06 kwi 2008 21:54:32
Użytkownik

Dołączył(a): 07 mar 2008 16:45:27
Posty: 40
Post 
kilka lat na świetlicach socjoterapeutycznych, kilka lat w domu dziecka
doświadczenie pracy z dziećmi bezcenne
doświadczenie pracy z ludźmi także - dzięki temu stwierdziłem, że nie warto pomagać innym i nie chcę pracować w zawodzie, który kiedyś sobie wymarzyłem

Wolontariat jest świetną sprawą, ale trzeba się przygotować, że dostanie się po tyłku za to, że chce się robić coś ponad ogólnie przyjętą mierną normę danego zawodu.


09 kwi 2008 13:25:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2008 13:50:05
Posty: 39
Post 
Harcerstwo - praca z dziećmi z rodzin patologicznych oraz obozy dla dzieci z MOPS, Międzynarodowy Salezjański Wolontariat Misyjny Don Bosko, a z doskoku pomoc znajomym, którzy działają w innych wolontariatach i potrzebują chętnych na jednorazowe przedsięwzięcia - jak akcje motylkowe dla szpitali, czy zbiórki dla bezdomnych lub na schroniska. Doświadczenie bezcenne, zarówno praca z dziećmi niepełnosprawnymi fizycznie umysłowo i społecznie, z ludźmi starszymi. Zabrzmi to egoistycznie, ale dzięki takiej pracy przynajmniej się tych ludzi nie boję i nauczyłam się traktować ich na równi z nami, wolontariat uwrażliwia i uzależnia :)


15 lip 2008 10:13:40
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2008 17:30:16
Posty: 80
Lokalizacja: WodzisÂław ÂŚlÂąski
Post 
Ja kilka razy zbierałem na WOŚP, a po za tym moderowałem na forum, co też jest formą wolontariatu. I to chyba najgorszą z możliwych... :?

Edit by Obi: Wiemy coś o tym... :D

_________________
Obrazek


15 lip 2008 13:28:41
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: