Teraz jest 28 mar 2024 21:05:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Używane Nooki po 60 zł 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 kwi 2014 23:23:12
Posty: 6
eCzytnik: Onyx Boox AfterGlow
Post Używane Nooki po 60 zł
Znalazłem na Allegro sprzedającego używane Nooki z Anglii po 60 zł.
Czy to są Nooki Simple Touch z Androidem?
Potrzebuję zapasowy czytnik na "ekstremalne" warunki, którego nie bałbym się uszkodzić albo zgubić. Myślicie, że opłaca się kupić tego Nooka?


13 kwi 2014 21:54:25
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Używane Nooki po 60 zł
To jest nowsza wersja with GlowLight, z opisu wynika, że światło ma wady - pewnie serwis w UK spisał je na straty, gościu wydobył z serwisu i sprzedaje. Tak, da się tam androida odblokować tak samo jak na Simple Touch.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


13 kwi 2014 22:41:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: Odp: Używane Nooki po 60 zł
Tylko może świecić np. na środku ekranu i przeszkadzać tym samym w używaniu nie mówiąc o dyskomforcie podczas czytania.


19 kwi 2014 13:10:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 kwi 2014 23:23:12
Posty: 6
eCzytnik: Onyx Boox AfterGlow
Post Re: Używane Nooki po 60 zł
Kupiłem.
I z zaskoczeniem stwierdzam, że z tym światłem nie jest tak źle.
Nie jest to co prawda ta jakość jak w Onyxie Afterglow, ale nie ma też rażącej różnicy w oświetleniu góry i dołu ekranu.


19 kwi 2014 13:45:23
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Używane Nooki po 60 zł
A wad typu świecące piksele nie było?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


19 kwi 2014 19:00:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2014 13:34:31
Posty: 12
eCzytnik: Nook STwG
Post Re: Używane Nooki po 60 zł
Swój egzemplarza kupowałem jako pierwsze doświadczenie z e-czytnikiem, i podświetlanie miało być jedynie dodatkiem, i liczyłem się z faktem, że nie będę używał przez te uszkodzenia. Już sam fakt kupienia markowego czytnika za 60zł było całkiem niezłą okazją.

Ale w moim przypadku są drobne dwie ryski, które w znaczący sposób nie przeszkadzają w czytaniu przy minimalnym podświetleniu (przy większym w ciemności i tak nie widzę sensu ;).

Po pierwszych przeczytanych książkach zakochałem się w czytniku, i żałuję tylko, że nie działa na nim Legimi.
Bo akurat mamy wykupiony pakiet ;)


22 kwi 2014 10:43:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 kwi 2014 10:23:52
Posty: 5
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Używane Nooki po 60 zł
Witam,
Również kupiłem tego nooka przed świetami, jest w świetnym stanie, ma tylko kilka rysek na obudowie, zrobiłem update do 1.2.1, zrootowałem, jest ok.
Problemem jest tylko to ze podświetlenie u mnie nie działa w ogóle, albo nie wiem jak je włączyć :)
możliwe też że wgrałem soft z nook simple touch
Podpowiedzcie gdzie się włącza to podświetlenie.

moja wersja sprzętu to bnrv300


23 kwi 2014 11:22:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2014 13:34:31
Posty: 12
eCzytnik: Nook STwG
Post Re: Używane Nooki po 60 zł
jasiu88 napisał(a):
moja wersja sprzętu to bnrv300


Hmm, z tego co kojarzę bnrv300 to zwykły Simple Touch bez podświetlenia.
Z podświetleniem to bnrv350.

Ja tez właśnie zrootowałem, działa:
Alreader
ReadIt Later (chociaz nie do konca wygodnie)
ADW Launcher
Goodreads
Dropbox
EsFile Explorer
Opera Mobile

i to jest wszystko czego mi potrzeba :)
no poza jedną rzeczą jeszcze: Legimi (ale to dopiero od androida 2.3, i tego nie przeskoczę...)


23 kwi 2014 12:57:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 kwi 2014 10:23:52
Posty: 5
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Używane Nooki po 60 zł
dzięki za odpowiedź,
w opisie aukcji koleś zaznaczał ze podświetlenie działa, tylko są jakiej jaśniejsze punkty, więc trochę dziwne.
nie sprawdzałem tylko jak mi wpadł w ręce to od razu wrzuciłem 1.2.1, root itp

EsFile Explorer nie do konca działa:
możliwość zalogowania się do dropbox czy onedrive i innych chmur, a szkoda.
Jedynie połączenie z ftp się sprawdza.

co do przeglądarki to Naked Browser działa lepiej od Opery i jest dużo lżejsza, sama przeglądarka waży trochę ponad 100kB
na telefonach też świetnie śmiga.

czego używacie do pdf'ów ??
mój ulubiony APV PDF nie chce się zainstalować, ezPDF Reader tak samo, spróbuje jeszcze z jakąś starszą wersją

Zastanawiam się tez nad zmianą krenella, tak aby fastmode i norefresh działały jak trzeba,
nie znalazłem nigdzie informacji jak przez CWM można go zainstalować, orientuje się ktoś ?


23 kwi 2014 15:19:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2014 13:34:31
Posty: 12
eCzytnik: Nook STwG
Post Re: Używane Nooki po 60 zł
jasiu88 napisał(a):
EsFile Explorer nie do konca działa:
możliwość zalogowania się do dropbox czy onedrive i innych chmur, a szkoda.
Jedynie połączenie z ftp się sprawdza.

oo a mi dropbox przez EsFile Exp działa wyśmienicie ;)
jako ze nie mam karty SD to tylko EsF umozliwia mi przegranie danych z dropboxa na dowolne miejsce nooka ;)

faktycznie dropbox nie pozwalał sie zalogować przy wpisywaniu hasła z cyframi, zmienilem hasło na dropboxie na literowe, chodzi jak marzenie ;)
Calibre na dropboxie, dostępne w kazdej chwili z każdego miejsca ;)

jasiu88 napisał(a):
co do przeglądarki to Naked Browser działa lepiej od Opery i jest dużo lżejsza, sama przeglądarka waży trochę ponad 100kB na telefonach też świetnie śmiga.

a to jeszcze potestuje

jasiu88 napisał(a):
czego używacie do pdf'ów ??

nie używam


24 kwi 2014 10:57:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 kwi 2014 10:23:52
Posty: 5
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Używane Nooki po 60 zł
no właśnie mam hasło z cyferkami, dorpboxa podpiętego do wielu urządzeń i nie chce mi się zmieniać, bo będę musiał się na wszystkich autoryzować
box i onedrive też mam, ale niestety też nie można się zalogować, do google drive to samo

zainstalowałem wczoraj aplikację bramki sms:
http://powiadommnie.pl/betaapk
sama apka działa, serwis ma jakieś problemy techniczne wiec smsy nie wychodzą, na stronie obiecywali że od 1 maja będzie już wszystko ok

edit: bramka sms działa już świetnie, dodatkowo xabber, lekki komunikator obsługujacy między innymi czat facebook, whatsap, google talk, i inne
nie spodziewałem się takich możliwości

jaki polecacie kernell na 1.2.1 na którym dobrze działa norefresh, fastmode, OC, multitouch? swap też by sie przydał
no i coś do pdf'ow, wiekszość polecanych softów ma błąd parsowania podczas instalacji, zainstalowałem apv pdf, ale przy otwieraniu pdf sie wywala :(


25 kwi 2014 14:49:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 kwi 2014 23:23:12
Posty: 6
eCzytnik: Onyx Boox AfterGlow
Post Re: Używane Nooki po 60 zł
Vroo napisał(a):
A wad typu świecące piksele nie było?


W moim egzemplarzu nie ma, ale namówiłem znajomego, który kupił od razu dwa czytniki i zobaczę, czy to norma, czy wyjątek.


29 kwi 2014 11:20:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 maja 2014 10:43:36
Posty: 8
Lokalizacja: Wisła
eCzytnik: Cybook HD FL + OYO S I
Post Re: Używane Nooki po 60 zł
A czy do tej wersji czytnika można wgrać oprogramowanie od wersji bez podświetlenia? Chodzi o to by pozostawić pełną funkcjonalność ale by używająca osoba nie miała dostępu do opcji podświetlenia. Po co ma się denerwować że są skazy w poświetleniu (dziecko da do obejrzenia koledze, a ten włączy podświetlenie i powie że ma wady i że złom itp. - wiecie jak to z dziećmi bywa).


02 maja 2014 10:48:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2014 9:52:57
Posty: 55
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Nook 1st, Nook ST Glowlight
Post Re: Używane Nooki po 60 zł
Docentus, po zrootowaniu czytnika możesz zmienić w Nook Touch Mod Menager działanie każdego przycisku wedle upodobania. Czyli można zwyczajnie wyłączyć możliwości uruchomienia podświetlenia z poziomu przycisku sprzętowego oraz z poziomu menu rozwijanego (niestety zmiana wyglądu samej ikonki z żarówką już nie jest taka łatwa, a i pozostaje możliwość uruchomienia podświetlenia z poziomu ustawień systemu).

Od kilku dni też mam Nooka ST Glowlight od sprzedawcy wspomnianego w pierwszym poście. W moim przebicia światła są wyraźne, ale zdążyłem się przyzwyczaić i bez większego problemu czytam z podświetleniem. Przyjemna możliwość.

Dla ewentualnych kolejnych kupujących: jeżeli dany Nook Simple Touch ma szarą ramkę wokół krawędzi, to jest to wersja z podświetleniem "Glowlight" (bnrv350). Jeżeli ma ramkę czarną, to jest to wersja bez podświetlenia (bnrv300). Oczywiście zakładając, że są w fabrycznej konfiguracji i nikt im pokątnie ramek nie pozamieniał. ;-)

Edycja: Jednak ikona z żarówką w menu klawisza "n" zmienia się na reprezentującą inne działanie, które przypiszemy przyciskowi, ale dopiero po restarcie urządzenia. Pozostanie wtedy tylko mała żaróweczka na androidowym pasku statusu (można teoretycznie ukryć cały pasek, ale wciąż będzie można go wysunąć na głównym ekranie, a w niektórych aplikacjach będzie się sam rozwijał). Na nią chwilowo nie mam na to pomysłu, ale jak coś wykombinuję to dopiszę.

_________________
Pozdrawiam,
Thrackan


05 maja 2014 22:33:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron