Teraz jest 28 mar 2024 19:10:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Nook nie reaguje - jakieś pomysły ? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2013 18:48:40
Posty: 9
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Nook nie reaguje - jakieś pomysły ?
Witam.
Po ostatnim ładowaniu do fulla wyłączyłem nooka całkowicie. Przeleżał nieużywany dwa dni i już się nie włączył. Na ekranie wisi standardowa informacja, że jest wyłączony i aby włączyć wciśnij guzik z tyłu. Nie reaguje na długie wciskanie, kilkukrotnie itp. Po podłączeniu do kompa zachowuje się normalnie tzn. widać napęd i strukturę katalogów - można przenosić książki. Naładowałem go ponownie (znowu cała noc pod ładowarką - o dziwo chyba się rozładował). Dioda przy gniezdzie ładowarki świeci na zielono więc jest naładowany. Niestety nadal nie mogę go uruchomić. Pozostał mi serwis czy coś jeszcze można z tym zrobić ?
Poczytałe gdzie-nie-gdzie, że może kurz, że nie odwiedzanie księgarni producenta powoduje szybsze rozładowywanie się baterii. Nie chce mi się trochę wierzyć w ten kurz no ale... W każdym razie Nook nie jest zakurzony ;)
Z góry dzięki za pomoc.


02 wrz 2013 10:35:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2013 18:48:40
Posty: 9
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Nook nie reaguje - jakieś pomysły ?
Niestety po drugim ładowaniu już nie reaguje na nic - totalnie martwy (nie świeci nawet dioda przy podłączaniu do pc czy zasilacza). Przeczytałem mnóstwo wpisów na amerykańskich formach na ten temat, żadna metoda nie skutkuje. Przy okazji, sporo jest tam na temat tzw. zamrożonego Nooka (frozen Nook). Dużo ludzi ma z tym problemy. Czytnik albo przestaje reagować podczas czytania, nie wybudza się z wygaszacza lub nie uruchamia się po całkowitym wyłączeniu. Oczywiście standardowe metody uruchomienia czyli wciskanie różnych przycisków w różnych kombinacjach nie działają. Dział wsparcia Barnes & Noble Nook jako jedną z metod uruchomienia podaję:
- zdejmij tylnią pokrywę (na youtube jest film jak to zrobić);
- odepnij baterie;
- podłącz Nooka do pc;
- dioda ładowania powinna zacząć szybko migać;
- podłącz baterię (nie odpinając od pc);
- naładuj do fulla;
- po naładowaniu powinien uruchomić się normalnie.
To tak na przyszłość, może komuś się przyda. Sporo osób pisało, że im pomogło (choć nie wszystkim).


03 wrz 2013 18:44:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 cze 2013 16:58:22
Posty: 4
eCzytnik: NOOK ST 1.2.1
Post Re: Nook nie reaguje - jakieś pomysły ?
Hmm jeśli jesteś trochę techniczny sprawdź właśnie bez baterii bo coś mi na nią wygląda.Czyli odłącz od płyty baterie i podłącz do kompa.


04 wrz 2013 22:01:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2013 18:48:40
Posty: 9
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Nook nie reaguje - jakieś pomysły ?
Sprawdzałem - żadnego efektu. Czytnik pojechał już do naprawy.


05 wrz 2013 11:22:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: