Teraz jest 28 mar 2024 16:09:09




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Edycja .epub w Sigil | wyrażenia regularne 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 paź 2010 13:02:21
Posty: 30
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
eCzytnik: PRS-650 | K4NT Black
Post Edycja .epub w Sigil | wyrażenia regularne
Przekonwertowałem w calibre plik w pdf do epub i niestety mam problem. W źródłowym pdfie występowało dzielenie wyrazu myślnikiem i przenoszenie w następną linijkę. Calibre oczywiście wykrył to jako oddzielne paragrafy i wrzucił do osobnych linijek. Tu pojawia się pomoc w postaci programu Sigil (http://code.google.com/p/sigil/ + http://web.sigil.googlecode.com/hg/sear ... ssion-mode) i możliwość całościowego Znajdź&Zamień za pomocą wyrażenia regularnego.

Kod:
<p class="calibre1"> <p class="calibre1">Śpiewali to wszyscy razem w przedszkolu w Stovington. Tutaj nie chodził już</p>

  <p class="calibre1">do przedszkola, bo taty nie było na nie stać.</p>


Kod:
<p class="calibre1">Watson wskazał na osnutą pajęczynami półkę obok szybu windy ręcznej. Le-</p>

  <p class="calibre1">żało na niej kilka zatłuszczonych szmat i skoroszyt.</p>


czyli mamy problem postaci [cokolwiek][mała litera][-][dodatek calibre][mała litera] oraz losowe dzielenie zdań (zawsze po obu stronach wyrazy z małej litery bez dodatków), jak teraz usunąć [-][dodatek calibre] , jakiś pomysł na ciąg znaków?


21 lis 2010 23:08:08
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Edycja .epub w Sigil | wyrażenia regularne
Jeśli litera, to:
Kod:
([a-z])-</p>\s*<p class="calibre1">([a-z])

na
Kod:
\1\2


Oraz
Kod:
([a-z])</p>\s*<p class="calibre1">([a-z])

na
Kod:
\1 \2

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


21 lis 2010 23:51:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2013 10:27:48
Posty: 80
eCzytnik: KindlePaperwhite
Post Re: Edycja .epub w Sigil | wyrażenia regularne
jak powinno wyglądać wyrażenie regularne jeżeli chcielibyśmy wstawić za wyrazami jedno, dwu literowymi niełamiącą spację.

Wyszukiwanie aby znalazło słowa dwuliterowe jak przypuszczam np:
Spoiler! \s([0-9a-zA-ZęóąśłżźćńĘÓĄŚŁŻŹĆŃ][0-9a-zA-ZęóąśłżźćńĘÓĄŚŁŻŹĆŃ])\s
a jak zrobić żeby zamieniało na ciąg znaków: spacja,jedno-dwu-wyrazowe słowo,&nbsp;,spacja ?


17 cze 2013 18:17:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2011 14:21:10
Posty: 133
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Edycja .epub w Sigil | wyrażenia regularne
Piszę to wyrażenie z głowy, bez testów, ale powinno działać (o ile dobrze zrozumiałem na czym rzecz ma polegać):
w polu szukaj:
Kod:
([^ ]{,2})spacja

w polu zamień:
Kod:
\1&nbsp;

Zamień słowo 'spacja' na spację, forum ją ucinało więc dodałem ją słownie.


17 cze 2013 18:30:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 cze 2013 13:13:07
Posty: 7
eCzytnik: Nook ST
Post Re: Edycja .epub w Sigil | wyrażenia regularne
U mnie metoda fenuksa daje "no matches found", natomiast działa poniższe:
Cytuj:
(\s[0-9a-zA-ZęóąśłżźćńĘÓĄŚŁŻŹĆŃ]{1,2})\s
na
Cytuj:
\1&nbsp;
Z tego co się zorientowałem, po prostu dając jakiś fragment regexpa w nawiasie uzyskujemy tyle, że można się później do niego odwoływać numerami ;)


19 cze 2013 20:39:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sty 2017 8:27:11
Posty: 5
eCzytnik: PocketBook InkPad 2
Post Re: Edycja .epub w Sigil | wyrażenia regularne
Witam Forumowiczów ;)
Mam nadzieję, że dobrze wybrałem wątek zadając poniższe pytanie.
A mianowicie, kupiłem książkę w formacie EPUB i okazuje się, że mniej więcej co dwie strony pojawia się błąd w formatowaniu skutkujący tym, że nieskończone zdanie urywa się, zaś jego dalsza część (oczywiście od małej litery) jest kontynuowana od nowego wersu. Nie jest to bolesne, choć irytujące. Czy można tę "przypadłość" w miarę sprawnie usunąć w programie Sigil lub Calibre? Wypróbowałem w/w zapytania w Sigil i niestety wyszukiwanie wykazuje zerowe rezultaty. Za ewentualne podpowiedzi będę wdzięczny :)


15 mar 2017 21:22:13
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Edycja .epub w Sigil | wyrażenia regularne
Podpowiedź może być tylko taka: reklamuj książkę w sklepie w którym ją kupiłeś. Poprawianie ebooka to nie zadanie dla klienta.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


15 mar 2017 21:56:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 sty 2017 8:27:11
Posty: 5
eCzytnik: PocketBook InkPad 2
Post Re: Edycja .epub w Sigil | wyrażenia regularne
Oczywiście, że reklamowałem, ale nowo otrzymana książka posiadała ten sam błąd. Niemniej jednak w końcu udało mi się ją poprawić dzisiaj w nocy i działa teraz bez zarzutów :)


16 mar 2017 10:31:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 gru 2017 11:51:35
Posty: 4
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Re: Edycja .epub w Sigil | wyrażenia regularne
Witajcie! Nie chcę zakładać nowego topiku, więc tutaj napiszę o co mi chodzi, bo poniekąd pokrywa się z tymże tematem.

Od niedawna zacząłem tworzyć e-booki. Trafiłem tutaj ze Świata Czytników, gdzie było opisywane jak można w MOBI tworzyć dzielenie wyrazów + eliminowanie wiszących spójników. Wszystko ładnie, pięknie, ale szukam rozwiązania do powyższych, ale dla Sigila. Ponieważ w nim pracuję zaraz po tym, jak wypluwam plik z InDesgina. Czy da się to zrobić w tym programie? Rozumiem, że do wiszących spójników niezbędne są wyrażenia regularne, czy tutaj podane przez Szmera rozwiąże problem? No i zostaje kwestia dzielenia wyrazów... Spróbowałem przepuścić ePUB przez wtyczkę Hyphenate This! ale po konwersji epub2epub plik świrował ;/.

HELP?!


05 sty 2018 1:57:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron