Teraz jest 28 mar 2024 15:52:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Jak polscy wydawcy popularyzują książki? - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Jak polscy wydawcy popularyzują książki? - komentarze
Zapraszamy do komentowania artykułu: Jak polscy wydawcy popularyzują książki?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


19 gru 2009 9:36:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post Re: Jak polscy wydawcy popularyzują książki? - komentarze
podoba mi się ta promocja w FaceBook-u, lubię Random House, słucham sporo książek wydanych przez nich (ostatnia to Lost Symbol Dana Browna - przeczytałem bo wszyscy czytali :oops: i muszę stwierdzić, że poprzednie książki były kiepskie, ale ta jest jeszcze gorsza)
uważam, że promocja w FaceBook-u to świetna sprawa, np. czytam recenzje filmów w jednej z aplikacji na FaceBook-u, teraz będę czytał co ludzie piszą o nowych książkach (ostatnio dużo się mówi o "The Girl with the Dragon Tattoo" poczekam na jakieś recenzje tej książki)
wogóle najlepsza moim zdaniem promocja to dawać fragment książki za darmo, niekoniecznie początek

ostatnio słuchałem audycji radia Szczecin (Trącić myszką) i mówili o tym, że każda szanująca się firma musi mieć teraz konto na FaceBook-u i Twiterze, coś w tym jest

_________________
:-P


19 gru 2009 12:25:13
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Jak polscy wydawcy popularyzują książki? - komentarze
Bilberry napisał(a):
ostatnio słuchałem audycji radia Szczecin (Trącić myszką) i mówili o tym, że każda szanująca się firma musi mieć teraz konto na FaceBook-u i Twiterze, coś w tym jest

A ja uważam, że promowanie się na twitterze i facebooku to zaniżanie poziomu. Dawniej używało się RSS/Atom i zainteresowani zawsze otrzymywali interesujące ich informacje. Teraz tworzy się na siłę wpisy na twitterze, który uniemożliwia publikowanie pełnowartościowych informacji (dłuższy teks, zdjęcie, etc), a tylko jakiś skrócony link i mało mówiący urywek tekstu.
A facebook doprowadza mnie do szewskiej pasji. Wchodzę na stronę jakiejś wydawałoby się poważnej firmy, a tu mi popupy z mordami wyskakują. Jaki to ma sens?

Mam wrażenie że tworzone to jest dla ludzi którzy nie są w stanie zrozumieć czym jest usenet, rss/atom, czy też mailista.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


19 gru 2009 13:45:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post Re: Jak polscy wydawcy popularyzują książki? - komentarze
t3d napisał(a):
Bilberry napisał(a):
ostatnio słuchałem audycji radia Szczecin (Trącić myszką) i mówili o tym, że każda szanująca się firma musi mieć teraz konto na FaceBook-u i Twiterze, coś w tym jest

A ja uważam, że promowanie się na twitterze i facebooku to zaniżanie poziomu. Dawniej używało się RSS/Atom i zainteresowani zawsze otrzymywali interesujące ich informacje. Teraz tworzy się na siłę wpisy na twitterze, który uniemożliwia publikowanie pełnowartościowych informacji (dłuższy teks, zdjęcie, etc), a tylko jakiś skrócony link i mało mówiący urywek tekstu.
A facebook doprowadza mnie do szewskiej pasji. Wchodzę na stronę jakiejś wydawałoby się poważnej firmy, a tu mi popupy z mordami wyskakują. Jaki to ma sens?

nie rozumiesz, RSS oraz mailing list cały czas jest używana, po prostu FaceBook i Twiter dają możliwość darmowej reklamy i tylko głupi by z tego nie skorzystał
każda szanująca się firma dodaje teraz taką małą belkę Share, czyli podziel się
np. tutaj zupełnie na dole: http://www.acquiredigital.com/
od razu widać tam FaceBooka i Twittera, ale jak klikniesz More, czyli więcej to zobaczysz też polskiego Twitera czyli blipa
w ten sposób firma ta umożliwia ci szybkie dodanie linku do ich strony na twoim FaceBooku czy Twiterze, wszystko to jest bardzo tanią reklamą, jeżeli dziś nie istniejesz w internecie to jutro twojej firmy nie będzie, a istnieć w internecie oznacza robić wszystko, co możliwe, by zaistnieć w jak największej liczbie miejsc


19 gru 2009 15:24:49
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Jak polscy wydawcy popularyzują książki? - komentarze
Zgadzam się z kotkiemFilutkiem i nie dziwi mnie, że promują się w ten sposób bo to przecież wszystko dla dobra ich interesu. Natomiast tak samo jak t3d nie rozumiem sensu powstania, istnienia, a przede wszystkim popularności tych serwisów. Nikt z moich znajomych tego nie używa (może niektórzy Fb, ale Twittera?), sam mechanizm działania Twittera jest mi tak obcy i nienaturalny, że aż mnie od niego odrzuca. Niedługo zaczniemy się wymieniać informacji wypisując pojedyńcze słowa - bo szybciej i krócej.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


19 gru 2009 16:19:02
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Jak polscy wydawcy popularyzują książki? - komentarze
kotekFilutek napisał(a):
nie rozumiesz, RSS oraz mailing list cały czas jest używana, po prostu FaceBook i Twiter dają możliwość darmowej reklamy i tylko głupi by z tego nie skorzystał
każda szanująca się firma dodaje teraz taką małą belkę Share, czyli podziel się

Rozumiem rozumiem. Są też rózne diggi i wykopy, wyczaje itp.
Ale dla mnie to ślepa uliczka. Szkoda byłoby mi czasu na śledzenie tych wszystkich wykopów i wyczajów. Jest to dla mnie po prostu śmietnisko internetu. Wielka kupa o wszystkim i o niczym. Jeśli interesuje mnie jakiś temat, to śledzę kilka wybranych, wyspecjalizowanych stron/forum/blogów.
kotekFilutek napisał(a):
np. tutaj zupełnie na dole: http://www.acquiredigital.com/

Wlazłem, rozglądam się i nic takiego nie widzę...
Po chwili olśnienie!
Najeżdżam kursorem na ikonkę adblocka plus i widzę, że w użytych na tej stronie filtrach mam |http://*.addthis.com/* :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


19 gru 2009 17:18:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post Re: Jak polscy wydawcy popularyzują książki? - komentarze
t3d napisał(a):
kotekFilutek napisał(a):
nie rozumiesz, RSS oraz mailing list cały czas jest używana, po prostu FaceBook i Twiter dają możliwość darmowej reklamy i tylko głupi by z tego nie skorzystał
każda szanująca się firma dodaje teraz taką małą belkę Share, czyli podziel się

Rozumiem rozumiem. Są też rózne diggi i wykopy, wyczaje itp.
Ale dla mnie to ślepa uliczka. Szkoda byłoby mi czasu na śledzenie tych wszystkich wykopów i wyczajów. Jest to dla mnie po prostu śmietnisko internetu. Wielka kupa o wszystkim i o niczym. Jeśli interesuje mnie jakiś temat, to śledzę kilka wybranych

w większości wypadków to rzeczywiście strata czasu, podobnie jak z blogami, większość nie jest warta czytania, ale np. twitter lub blip Pawła Wimmera jest ciekawy dla każdego, kto interesuje się informatyką, autor używa go do wrzucenia np. linka do czegoś ciekawego i krótkiego komentarza

_________________
:-P


20 gru 2009 12:38:12
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: