Teraz jest 28 mar 2024 18:07:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Problem ze znalezieniem książki. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2016 18:29:47
Posty: 1
eCzytnik: Amazon Kindle PW3
Post Problem ze znalezieniem książki.
Witam
Jestem tu nowy. Ebooki to dla mnie nowość i nie wiem jeszcze gdzie je kupować. Chciałbym kupić (nie piracić i sciągać ebooka) książkę "GONE zniknęli faza pierwsza: "Niepokój" " , ale nie wiem gdzie ją znaleźć. Mam Kindle PW3.
Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Rowigus


17 mar 2016 18:35:07
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Problem ze znalezieniem książki.
Po polsku jej nie widać. Są tylko 2 inne tego autora. Ale jak masz kindle, to może spróbuj w oryginale? http://amzn.to/1U9PIvl

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


18 mar 2016 0:24:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lip 2016 13:18:23
Posty: 24
Post Re: Problem ze znalezieniem książki.
Chcę kupić Mrok - Philip Finch ale nigdzie nie mogę jej znaleźć. Czy jest gdzieś jakaś ogólna lista ebooków, żeby sprawdzić czy w ochotę jest sens jej szukać ?


23 lip 2016 15:53:19
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Problem ze znalezieniem książki.
Jest kilka porównywarek cen e-booków, np. moja (w stopce). Jeśli nie ma w porównywarkach, to pewnie nie ma w sprzedaży - jedyny wyjątek, to jeśli jest to jakieś bardzo niszowe wydawnictwo które sprzedaje tylko na swojej stronie i którego nie obejmują porównywarki.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


23 lip 2016 16:00:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: Problem ze znalezieniem książki.
athame napisał(a):
Wpisz w wyszukiwarkę tytuł i słowo EPUB. Nie dodawaj do wyszukiwania żadnych stron warezowych. Jeśli książka istnieje to w pierwszych kilkunastu wynikach będą księgarnie. Czasem okaże się, że książka niedostępna i wtedy może to oznaczać, że wygasła licencja. W takiej sytuacji pozostaje albo zrezygnowanie z e-booka, albo piracenie.

Nie wprowadzajmy zamieszania - ściąganie ebooka z sieci na własny użytek jest legalne i nie jest żadnym piraceniem - przeczytajcie sobie prawo. Nie wolno jedynie pobierać nielicencjonowanych programów i baz danych oraz rozpowszechniać pobranych materiałów, jeśli nie mamy do nich praw autorskich - zatem można pobierać ebooki z chomikuj.pl i innych źródeł. Jest to zupełnie legalne - co najwyżej prawo może pociągnąć do odpowiedzialności osobę, która takie materiały udostępniła, a nie tych, którzy je pobrali. Również można dzielić się pobranymi materiałami w gronie ścisłych znajomych. Jest to tzw. dozwolony użytek własny - bez tego można by zamykać ludzi za to, że, idąc ulicą, czytają ogłoszenia bez posiadania do nich praw własności - a jeśli pójdę do biblioteki i wypożyczę książkę, to czy łamię prawo? A jeśli w księgarni wezmę książkę i przeczytam rozdział, to czy łamię prawo? Poza tym wielu książek nie znajdziecie w żadnej księgarni elektronicznej, a są dostępne poprzez skany na chomikuj. Czy w imię jakieś źle pojętej poprawności mam z nich zrezygnować - który przepis prawa zakazuje mi pobranie materiałów już rozpowszechnionych? Pamiętajcie jedynie, aby nie pobierać w sieciach p2p (tzw. bit-torrenty), ponieważ działają one w ten sposób, iż materiał pobrany nawet częściowo jest automatycznie udostępniany innym użytkownikom do pobrania (zwiększa to dostępność plików oraz zmniejsza czas pobrania, ponieważ rośnie liczba dostępnych źródeł), co może zostać podciągnięte pod bezprawne rozpowszechnianie: samo ściąganie jest legalne i nikt wam za to nic nie zrobi, natomiast karalne może być upowszechnianie bez zezwolenia autora. Udostępniać można bez zezwolenia materiały należące do domeny publicznej, np. dawnych autorów, Sienkiewicz, Prus, Verne, Dumas, itp.


08 mar 2017 18:58:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: Problem ze znalezieniem książki.
athame napisał(a):
Spokojnie, wiem o tym. Problem polega na tym, że wiele osób uważa, bez poparcia w prawie, że korzystanie z zasobów za które się nie zapłaciło jest równoważne z piractwem. Takie przeświadczenie nie zmieni się nawet jeśli zmieni się prawo.

Przecież jeśli się zapiszę do biblioteki, to też mogę pożyczyć książkę i przeczytać ją bez płacenia za nią. Jeśli mam w domu skaner, to na własne potrzeby mogę sobie tę książkę zeskanować - za pomocą ABBY Reader robi się to szybko i przyjemnie, otrzymując plik Worda. Nie jest to zabronione (bo nawet nikt nie musi o tym wiedzieć), jeśli jest na użytek własny lub znajomych. To samo odnosi się do filmów - mogę nagrać dowolny film z telewizji i oglądać go w kółko przez cały rok u siebie w domu - co komu do tego. Zabronione jest tylko rozpowszechnianie materiałów objętych prawem autorskim bez odpowiedniego pozwolenia. Ludzie po prostu nie znają swoich praw i myślą, że jedyne legalne książki to te, które kupią za grube pieniądze w księgarni, a osobę, która ściągnęła sobie książkę z sieci uważają za złodzieja i pirata. Tymczasem prawo tak nie działa. Złodziejem jest ten, który tę książkę bezprawnie rozpowszechnia, bo przez niego traci autor. Ale z drugiej strony jest wiele książek, które należą do domeny publicznej i te można bezpłatnie rozpowszechniać. Ustalmy zatem: piratem jest osoba, która bez zgody autora lub wydawcy książki udostępnia ją w sieci dla ludzi obcych (jeśli robi to tylko dla znajomych, to nie jest to piractwo, tylko dozwolony użytek własny - w ten sposób można się wymieniać między sobą zakupionymi książkami, ale trzeba to robić wśród osób zaufanych, bo jeśli jeden ze znajomych, otrzymawszy od nas książkę, umieści ją w sieci, to księgarnia może dojść od kogo nastąpił przeciek - w książkach umieszcza się tzw. znak wodny). Osoba, która pobrała sobie książkę udostępnioną w sieci na swój własny użytek nie jest piratem i nic jej za to nie grozi, chyba że zmieni się w Polsce prawo. Pobraną książkę można czytać wedle woli i można ją udostępniać bliskim znajomym. Jeśli księgarnia zechce ograniczyć dostęp do książki, to stosuje różne zabezpieczenia (np. DRM), które uniemożliwiają przekazanie książki innej osobie, bo jest zaszyfrowana i da się ją czytać tylko zgodnie z regułami wydawcy - np. na zarejestrowanym czytniku.

PS: Jestem spokojny - post nie piszę dużymi literami...


09 mar 2017 0:34:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Problem ze znalezieniem książki.
geo1963 napisał(a):
Ustalmy zatem: piratem jest osoba,


Która napada na statki. Usiłujesz zdefiniować pojęcie, które prawnie istnieje w takiej postaci.
Albo traktujesz to słowo potocznie i wtedy znaczy, to co autor artykułu/wypowiedzi miał na myśli, albo prawnie i wtedy jak ktoś udostępnia to nie jest paragraf o piractwie.


09 mar 2017 10:31:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: Problem ze znalezieniem książki.
RobertP napisał(a):
geo1963 napisał(a):
Ustalmy zatem: piratem jest osoba,


Która napada na statki. Usiłujesz zdefiniować pojęcie, które prawnie istnieje w takiej postaci.
Albo traktujesz to słowo potocznie i wtedy znaczy, to co autor artykułu/wypowiedzi miał na myśli, albo prawnie i wtedy jak ktoś udostępnia to nie jest paragraf o piractwie.

Witamy kolegę w XXI wieku. Pojęcie piractwa troszkę się rozszerzyło:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Piractwo_medialne
Nic nie próbuję definiować, tylko wyjaśnić, że samo pobieranie plików z sieci, jeśli nie są to programy komputerowe lub bazy danych bez odpowiedniej licencji użytkowania, nie jest żadnym piraceniem, tylko zwykłym użytkiem własnym. Ale rozumiem kolegę - trzeba by tu przeczytać ze zrozumieniem dwa posty wstecz, lepiej więc przyczepić się do końcówki wypowiedzi, nieprawdaż?


10 mar 2017 17:34:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2016 16:05:30
Posty: 44
Lokalizacja: Gdynia
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Re: Problem ze znalezieniem książki.
@geo1963 Gdybyś spędził kilkadziesiąt dni na pisaniu książki, to jestem przekonany, że miałbyś zupełnie inne podejście do tematu piractwa ;)

_________________
Stanem duchowym niewiary jest desperacja.


14 mar 2017 12:54:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2016 10:30:03
Posty: 103
eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: Problem ze znalezieniem książki.
proszczek napisał(a):
@geo1963 Gdybyś spędził kilkadziesiąt dni na pisaniu książki, to jestem przekonany, że miałbyś zupełnie inne podejście do tematu piractwa ;)

Spędziłem 13 lat na tworzeniu darmowego serwisu edukacyjnego, który jest odpowiednikiem kilkudziesięciu książek, więc nie wyjeżdżaj mi z tymi argumentami. Poza tym takie podejście ma prawo polskie, którego po prostu nie znasz i chyba wyjaśniłem, czym to "piractwo" jest, a czym nie jest. Zapraszam do przeczytania moich postów ze zrozumieniem.


14 mar 2017 17:25:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: