Teraz jest 29 mar 2024 9:34:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Kolorowy E-Ink pod koniec 2010? - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Kolorowy E-Ink pod koniec 2010? - komentarze
Zapraszamy do komentowania artykułu - Kolorowy E-Ink pod koniec 2010?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


16 cze 2010 11:57:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Kolorowy E-Ink pod koniec 2010? - komentarze
Blady czy nie blady musiałby to być raczej ekran większy (co najmniej 9 cali) i na tyle sprawny, by dało się na nim normalnie czytać komiksy. Do przeglądania www kolory też by były przydatne, ale wolne odświeżanie przy www nie jest zbyt przyjemne.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


16 cze 2010 14:04:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2010 22:06:48
Posty: 109
eCzytnik: iPhone,PC Linux
Post Re: Kolorowy E-Ink pod koniec 2010? - komentarze
Ja bym chcial by e-ink byl gietki. Choc troche. (pamietam mockup IBM gdzie byla listwa sztywna a reszta gitetka)
Kolor, no tu problem. Do czytania faktyczne przydalby sie moze jeden kolor. np. czerwony. Kwestia wyroznienia, wykresow i zachodzacych linii. Moze byc zielony :roll: I to wszystko. Za to wazne jest by mozna bylo sciagnac z internetu tresci. Dzisiejszy CSS ma mozliwosc okreslenia gdzie bedzie wyswietlane. Jesli zatem zarzyczymy sobie dowolna www dla e-ink, bez animacji itp. to dlaczego nie (po cichu mialbym nadzieje na adblocka :D ) Albo jak wnooku na dole panel kolorowy, ew, z klawiatura. interakcja jest wazna ale nie przesadzajmy.
ja czytam duzo tresci elektronicznych, dlugich, ale i krotkich forow jak to. dobry program do oblugi forum i mozna to robic i na kindle teraz. kwesita procesora i pamieci.


nie napisano w informacji nic o technologii. chy to lusterka, czy te slynne skrzydla motyla i nantechnologia czy moze e-ink z roznymi kolorami. Jak dla mnie uzytecznosc, prad , internet i mozliwosc wgrania programow jest wazniejsze niz kolor.


16 cze 2010 14:38:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Kolorowy E-Ink pod koniec 2010? - komentarze
Pamiętam, że w artykule o e-inku 2.0 była mowa o oglądaniu animacji.
Więc zapewne odpowiednie technologie będą dostępne całkiem niedługo.
Kolor jest całkiem przydatny, choćby do komiksów, czy też ilustracji w książkach. Choć nie najważniejszy. Do książek wystarczy mi tańszy, ale monochromatyczny wyświetlacz.


16 cze 2010 23:26:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Kolorowy E-Ink pod koniec 2010? - komentarze
Zaniedługo? Animowane gify całkiem sprawnie już Bebook Neo wyświetla. Zżera przy tym pewnie baterie i wkurza (adblock by się przydał, oj przydał). Nowsze czytniki mają mieć jeszcze szybszy sterownik ekranu (niektóre już chyba mają, tylko nie pamietam teraz które...).

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


17 cze 2010 8:37:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lip 2010 17:34:03
Posty: 63
Post Re: Kolorowy E-Ink pod koniec 2010? - komentarze
Pod koniec 2011 na święta najwcześniej można liczyć na cokolwiek (moim zdaniem) pozatym, że w artykule napisano, iż nie podpisano jeszcze żadnych umów partnerskich a mamy już prawie sierpień... Natomiast jak już wystartuje to cena będzie znowu gigantyczna, chyba że wszyscy liczący się producenci wykupią te wyświetlacze, wtedy może coś pozytywnego się wykluje :)


29 lip 2010 7:57:51
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kolorowy E-Ink pod koniec 2010? - komentarze
jjjebook - nie podpisano, ale z dużymi. Może się pojawić nowy producent, który wyda 1-2 modele, po czym padnie (jak np. Interead). Po prostu na razie Amazon i B&N nie są zainteresowane.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


29 lip 2010 9:50:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lip 2010 17:34:03
Posty: 63
Post Re: Kolorowy E-Ink pod koniec 2010? - komentarze
Mori napisał(a):
jjjebook - nie podpisano, ale z dużymi. Może się pojawić nowy producent, który wyda 1-2 modele, po czym padnie (jak np. Interead). Po prostu na razie Amazon i B&N nie są zainteresowane.


Absolutnie się z tobą zgadzam, tak może być. Chociaż jak widać po przykładzie amazona B&N jak oni zainwestują w ten towar to jest szansa że zainteresowanie nie tylko ebookami wzrośnie lecz również gazetami, tak naprawdę to oni kreują rynek (najwięksi gracze) Irex mały i padł, więc ja bym sobie życzył aby to ci więksi zainteresowali się tą technologią to wtedy mamy szansę że produkt będzie za w miarę rozsądne pieniądze, wystarczy spojrzeć na amazona i ich DX2 to będzie koń pociągowy, szczególnie przez wyświetlacz w ameryce sprzedaż ponoć rośnie jak zobaczą że warto, to i w kolor zainwestują, jak nie Amazon to jakaś gazeta, byle minimum te 10 cali było a jak cena będzie ok to i chętni się znajdą :)


29 lip 2010 10:41:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 13:20:38
Posty: 7
Post Re: Kolorowy E-Ink pod koniec 2010? - komentarze
Mori napisał(a):
jjjebook - nie podpisano, ale z dużymi. Może się pojawić nowy producent, który wyda 1-2 modele, po czym padnie (jak np. Interead). Po prostu na razie Amazon i B&N nie są zainteresowane.


Raczej nie są. Cytując Jeffa Bezosa:

"For the vast majority of books, adding video and animation is not going to be helpful. It is distracting rather than enhancing. You are not going to improve Hemingway by adding video snippets"

I bardzo dobrze. Mamy kolorowy druk, a książki i tak czyta się w czerni i bieli. Nie lubię takiego wprowadzania na siłę nowinek i pakowania np. do komórek aparatów fotograficznych i innych bzdetów. Czytnik ma być czytnikiem - do przeglądania internetu służy co innego.


29 lip 2010 13:24:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lip 2010 17:34:03
Posty: 63
Post Re: Kolorowy E-Ink pod koniec 2010? - komentarze
Tak ale kolor przydałby się chociażby podczas przeglądania własnych PDF, książki techniczne itp. zastosowań jest wiele i jak będzie kolor to ja się nie obrażę :)


29 lip 2010 16:41:28
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kolorowy E-Ink pod koniec 2010? - komentarze
Zazwyczaj nikt się nie obraża, jak mu dają więcej za tyle samo :P Problem w tym, że na razie Amazon i B&N uznały, że kolor był za słaby, by to miało sens (a zapewne wiązał się z dodatkowymi kosztami) - dlatego zostali przy odcieniach szarości (i te sprzedają coraz taniej!).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


29 lip 2010 16:52:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2010 22:06:48
Posty: 109
eCzytnik: iPhone,PC Linux
Post Re: Kolorowy E-Ink pod koniec 2010? - komentarze
Dlatego ja jednak jestem za hybryda jak nook. Obecnie czego brakuje mi w czytnikach to emaili i rss. Może z czasem jakiś może forma tstrumieniowy html jak ten firmat Real player do tekstów 5ma już chyba z 15 lat


29 lip 2010 16:56:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lip 2010 17:34:03
Posty: 63
Post Re: Kolorowy E-Ink pod koniec 2010? - komentarze
fajnie by było jakby był kolor ale wg mnie to on jest przydatny w 10" do gazety lub do przeglądania dokumentów, tabel itp do zwykłego czytania wystarczy szarość :) Ale ja to bym chciał żeby czytniki w europie stały się popularne jak komórki, wiem wiem marzenie sciętej głowy, ale jakby zaczęłi za 1zł sprzedawać to i odbiorcy by się znaleźli :D


30 lip 2010 0:31:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Kolorowy E-Ink pod koniec 2010? - komentarze
Obawiam się, że więcej ludzi woli oglądać TV niż czytać książki.
Ale i tak czekają nas tańsze i lepsze czytniki :-)
Zawsze znajdą się też malkontencie, którzy będą mówili, że gdyby było taniej, to by kupili.


30 lip 2010 16:33:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lip 2010 17:34:03
Posty: 63
Post Re: Kolorowy E-Ink pod koniec 2010? - komentarze
Masz rację, zawsze się znajdą, choć jak dla mnie 900zł za czytnik to już jest akceptowany poziom, pamiętam jak były po 800euro to była cena absolutnie zaporowa, a jak widzimy co nowy czytnik to jest taniej :D


30 lip 2010 17:34:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: