Teraz jest 29 mar 2024 11:25:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Wojna cenowa rozpoczęta - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Wojna cenowa rozpoczęta - komentarze
Zapraszamy do komentowania artykułu - Wojna cenowa rozpoczęta.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 cze 2010 12:29:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Wojna cenowa rozpoczęta - komentarze
Amazon obniżył cenę Kindle w celu opróżnienia magazynów. Na przełomie lipca/sierpnia firma ma zamiar wprowadzić na rynek nowy czytnik. Podobno cena nowego urządzenia ma być nawet niższa od obecnej ceny Kindle po obniżce. W lipcu również Sony planuje premierę nowego czytnika.

http://www.digitimes.com/news/a20100621PD210.html


22 cze 2010 13:19:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post Re: Wojna cenowa rozpoczęta - komentarze
dla mnie pierwsza wojna cenowa to było obniżenie ceny eclicto do 500zł
wiem, że to było tylko podczas targów, ale to mnie przekonało - kupiłem
wolne to to, ale warte 500zł


22 cze 2010 18:23:32
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Wojna cenowa rozpoczęta - komentarze
Tak, ale obniżenie ceny eClicto miało raczej charakter lokalny - było chyba całkiem sprytnym posunięciem, które sprawiło, że wchodzący wtedy na rynek eReader K1 Vedii nie był najtańszym. Z nookiem/Kindle/PRSami mamy raczej wojnę globalną (a przynajmniej amerykańską) - też z cenami w okolicach 500 zł (choć tam chyba się na nie pracuje mniej niż w Polsce).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 cze 2010 18:40:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2010 22:06:48
Posty: 109
eCzytnik: iPhone,PC Linux
Post Re: Wojna cenowa rozpoczęta - komentarze
Zgodnie z teorią nastepna obnizka bedzie przed swietami. Zatem wybor nalezy do Was.
Teraz bedzie czas stagnacji cenowej i prezenia muskułów . A jakie to ma super oprogramowanie, a jakas usluga a cos tam jeszcze.

Ale po cichu wszystkie firmy beda przygotowywac nowy skok okolo stycznia. Skok i technologiczny i uslugowy.

Wszyscy czekali na e-ink 2.0 i sie doczekali. Teraz objawia sie to wietrzeniem magazynow. Sam jestem tylko zaskoczony skala i szybkoscia. To nie przelewki. Chyba jednak znaczy, ze nowa technologia jest duzo tansza w produkcji, albo cos jeszcze sie zmienilo.

P.S. A adminow prosze o nie kasowanie moich postow.


22 cze 2010 18:54:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Wojna cenowa rozpoczęta - komentarze
Tak ja pisałem w shoutboxie, najwyraźniej potaniały znacznie koszty ekranu - skoro Onyx wymienia je za 80 dolarów. Jeśli ekran kosztuje teraz 240zł, to czytniki za 500zł są jak najbardziej realne (co zresztą Kolporter pokazał).

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


23 cze 2010 8:46:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2009 11:42:45
Posty: 15
Post Re: Wojna cenowa rozpoczęta - komentarze
komiks napisał(a):
Ale po cichu wszystkie firmy beda przygotowywac nowy skok okolo stycznia. Skok i technologiczny i uslugowy.
Wszyscy czekali na e-ink 2.0 i sie doczekali. Teraz objawia sie to wietrzeniem magazynow. Sam jestem tylko zaskoczony skala i szybkoscia. To nie przelewki. Chyba jednak znaczy, ze nowa technologia jest duzo tansza w produkcji, albo cos jeszcze sie zmienilo.


Nom, użytkownicy chyba tez czekają... przynajmniej ja na razie nie rozglądam się za zamiennikiem mojego czytnika zanim nie pojawią się urządzenia z nowymi ekranami. Być może w cenach namieszało też nieco pojawienie się wiadomego produktu z nadgryzionym jabłkiem na pleckach - co prawda drogi, ale producenci e-czytników muszą jeszcze bardzie postarać się o klientów kusząc ceną, bo napewno nie funkcjonalnością (jest z resztą wg mnie pomyłką ciągłe zestawianie w różnych artykułach iPada z e-czytnikami - cóż podobne to są: wymiarami, kształtem i oba rodzaje urządzeń mogą wyświetlać literki :))


23 cze 2010 10:27:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2010 22:06:48
Posty: 109
eCzytnik: iPhone,PC Linux
Post Re: Wojna cenowa rozpoczęta - komentarze
Nawet inni zauważyli wojnę cenową http://www.heise-online.pl/newsticker/n ... 27519.html

Teraz z zapartym tchem czekam na uaktualnienia oprogramowania. Kindle na iPhone dostosowuje sie do wyzszej rozdzielczosci to moze i tu beda jakies nowinki. Mam nadzieje ze Amazon 5 razy sie zastanowi zanim wypusci nowy czytnik bez wi-fi i z mala pamiecia.

W kazdym razie Boże narodzenie będzie ciekawe dla e-książek.


23 cze 2010 12:34:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Wojna cenowa rozpoczęta - komentarze
iPad to urządzenie zdecydowanie odmienne od czytników książek. Ma zupełnie inne zastosowania, zalety i wady.
Ja z zmianą urządzenia czekam na ciekawy 8 - 9 calowy czytnik, najlepiej bez tych obłości od apple.


23 cze 2010 17:24:45
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron