Teraz jest 29 mar 2024 13:34:17




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Ekran Pixel Qi przetestowany - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Ekran Pixel Qi przetestowany - komentarze
Zapraszamy do komentowania naszego nowego artykułu - Ekran Pixel Qi przetestowany.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


21 lip 2010 11:11:15
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 maja 2010 10:34:30
Posty: 16
Post Re: Ekran Pixel Qi przetestowany - komentarze
Nieźle, chociaż komfort czytania chyba będzie gorszy niż przy e-papierze (słaby kontrast). Coraz bardziej ciekawi mnie ten Adam tablet - może zanosi się wreszcie na przyzwoity elektroniczny notes?


21 lip 2010 12:15:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Ekran Pixel Qi przetestowany - komentarze
Adam to vaporware od dawna, nie wiadomo czy w ogóle kiedykolwiek wyjdzie. Ekran ma 1024x600, więc rozdzielczość trochę nijaka do większości zastosowań (poza filmami). Sam Pixel Qi - kontrast raczej nie jest gorszy, bo gorszy byłby nieczytelny po prostu ekran jest ciemniejszy. Dla mnie jednak po tym porównaniu odpada, a szkodza, wiele nadziei w PQ pokładałem.
Jeśli chcesz "notatnik", to poczytaj o Asus Pad.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


21 lip 2010 18:25:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Ekran Pixel Qi przetestowany - komentarze
Czyli do czytania książek bez rewelacji.
Już o e-papierze można przeczytać, że ma jakość (kontrast) na poziomie taniej gazety. Jeśli Pixel Qi jest jeszcze ciemniejszy, to szkoda.
Jednak takie urządzenie, multimedialne jak tablet i do oglądania kolorowych filmów i czytania książek sprzedawałoby się świetnie. O ile jeszcze by miało w miarę sensowny czas działania na baterii.

Choć mi wystarczy czytnik, tylko do książek, byle miał dobrą jakość wyświetlanego obrazu, działał przez tydzień i miał wygodne sortowanie książek.
I żeby jeszcze strony się w miarę szybko odświeżały :mrgreen:


22 lip 2010 21:20:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lut 2010 14:32:41
Posty: 11
Post Re: Ekran Pixel Qi przetestowany - komentarze
Magnes nie przekreślaj od razu ekranu. Przekonamy się jakie to "cudo" dopiero wtedy gdy będzie można sprawdzić go organoleptycznie.
Pamiętaj też, że na filmie ekran był testowany w pełnym słońcu. Ile razy czytasz coś na zewnątrz, stojąc/siedząc tyłem do słońca? Jeśli nawet to i tak zasłonisz je swoim ciałem.
Poczekajmy...


28 lip 2010 8:21:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron