Teraz jest 29 mar 2024 8:03:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
[K 3] Jak używać słownika? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2010 14:39:33
Posty: 2
eCzytnik: Bebook One 2010, myślę nad K3
Post [K 3] Jak używać słownika?
Witajcie.
Zastanawiam się nad zakupem Kindla 3. Głównym powodem mojego zastanawiania się jest fakt, że wyczytałam, że w trakcie czytania książki można używać słownika. Czy mógłby mi ktoś przybliżyć jak to działa? W szczególności mam kilka pytań:
1. Czy dobrze rozumiem, że słownik angielsko-angielski przychodzi z urządzeniem? Jak z jego jakością?
2. Czy działa to dla plików własnych, skonwertowanych z rtf do mobi przy użyciu calibre?
3. Jak to wogóle działa? Zaznaczam słowo i co dalej? Jak duże jest opóźnienie (w stosunku do normalnego przewrócenia strony), jak długo trwa powrót do książki?
4. Czy w momencie tłumaczenia jakiegoś słowa mogę włączyć odczytywanie go, tak, by Kindle przeczytał właśnie sprawdzane słowo?

Poza opisem słownym, będę wdzięczna także za wszelkie zdjęcia :)


28 paź 2010 9:23:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: używanie słowników w Kindle 3
seremity napisał(a):
Witajcie.
Zastanawiam się nad zakupem Kindla 3. Głównym powodem mojego zastanawiania się jest fakt, że wyczytałam, że w trakcie czytania książki można używać słownika. Czy mógłby mi ktoś przybliżyć jak to działa? W szczególności mam kilka pytań:
1. Czy dobrze rozumiem, że słownik angielsko-angielski przychodzi z urządzeniem? Jak z jego jakością?
2. Czy działa to dla plików własnych, skonwertowanych z rtf do mobi przy użyciu calibre?
3. Jak to wogóle działa? Zaznaczam słowo i co dalej? Jak duże jest opóźnienie (w stosunku do normalnego przewrócenia strony), jak długo trwa powrót do książki?
4. Czy w momencie tłumaczenia jakiegoś słowa mogę włączyć odczytywanie go, tak, by Kindle przeczytał właśnie sprawdzane słowo?

Poza opisem słownym, będę wdzięczna także za wszelkie zdjęcia :)


1. Na urządzeniu są dwa słowniki - Amerykański i Angielski Oxfordu
2. Tak
3. Najeżdżasz kursorem na wyraz (a właściwie to przed) i po ~1 sek. u góry lub dołu pojawia się dymek z tłumaczeniem. Po naciśnięciu entera przechodzisz do rozwiniętego tłumaczenia, na następnej stronie.

Tak to wygląda:

Obrazek

Obrazek


28 paź 2010 10:07:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: używanie słowników w Kindle 3
Słownik jest bardzo przydatny, działa szybko (powiedziałbym, że czasem za szybko - bo jeśli ja za wolno jadę kursorem, to słownik wyświetla i przełącza definicje dla kolejnych wyrazów) i znajduje 99,9% definicji. Dodatkowo podaje inne (może mniej przydatne, ale niemniej ciekawe) informacje, takie jak etymologię słów, sposoby użycia wyrazu w zdaniach, znaczenia slangowe, etc. Dodatkowo nie boi się inwektyw i odróżnia formy mnogie. W większości przypadków nie musisz nawet wchodzić do słownika, wystarczy "dymek" z objaśnieniem (zdjęcie 1. powyżej), jeśli informacja w dymku to nie to czego potrzebujesz, enterem możesz wejść do słownika (który jest książką), potem przyciskiem Back cofasz się do książki, którą czytałeś przed otworzeniem słownika.


28 paź 2010 10:42:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2010 14:39:33
Posty: 2
eCzytnik: Bebook One 2010, myślę nad K3
Post Re: używanie słowników w Kindle 3
Dzięki wielkie za odpowiedzi.

Zostały w takim razie jeszcze dwa pytania:
1. Jak długo trwa powrót ze słownika do książki?
2. Czy w momencie tłumaczenia jakiegoś słowa mogę włączyć odczytywanie go, tak, by Kindle przeczytał właśnie sprawdzane słowo?


28 paź 2010 10:44:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 paź 2010 9:41:00
Posty: 17
eCzytnik: Kindle 3 3G+WIFI
Post Re: używanie słowników w Kindle 3
seremity napisał(a):
2. Czy działa to dla plików własnych, skonwertowanych z rtf do mobi przy użyciu calibre?

Dodam tylko, że do konwersji rtf nie musisz używać Calibre. Pliki doc i rtf najprościej przekonwertować na AZW wysyłając je na swojego maila we free.kindle.com.


28 paź 2010 11:06:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: używanie słowników w Kindle 3
seremity napisał(a):
1. Jak długo trwa powrót ze słownika do książki?


Trochę dłużej niż przełączanie stron, w końcu czytnik musi przełączyć książkę (słownik to też książka), niemniej jednak nie mówimy o 30s opóźnieniu. Czasu nie mierzyłem, myślę że może to być jakieś 2 sekundy.

seremity napisał(a):
2. Czy w momencie tłumaczenia jakiegoś słowa mogę włączyć odczytywanie go, tak, by Kindle przeczytał właśnie sprawdzane słowo?


Raczej nie, odczytywanie tekstu działa chyba tylko na całej stronie. Poza tym włączenie Text-to-Speech powoduje przeładowanie strony jeśli dobrze pamiętam.


28 paź 2010 11:13:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2010 22:31:24
Posty: 62
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi+3g/Firmware 3.3/US/
Post Re: używanie słowników w Kindle 3
W kwestii słownika chciałbym się zapytać czy macie może jakiś pomysł jak powiększyć okienko z wyświetlanym słownikiem? Mianowicie zamiast 2 linii fajnie by było mieć 3 lub nawet 4 linie aby nie wchodzić do słownika aby przeczytać jakąś definicję do końca...Podejrzewam że można to gdzieś ustawić edytując jakiś plik konfiguracyjny ale jak to zrobić ani który to plik to nie wiem, pozdrawiam:)


03 lis 2010 11:10:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 paź 2008 19:38:55
Posty: 45
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: używanie słowników w Kindle 3
Czy jest możliwość dodania innego słownika?


04 lis 2010 20:07:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2010 22:31:24
Posty: 62
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi+3g/Firmware 3.3/US/
Post Re: używanie słowników w Kindle 3
yuki90 napisał(a):
Czy jest możliwość dodania innego słownika?

Słowników możesz dodawać ile masz ochotę kwestią jest jak go zdobyć - najłatwiej kupić na Amazonie można też przerabiać słowniki na forum jak się przypatrzysz to znajdziesz poradę:)


04 lis 2010 20:09:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 paź 2010 16:48:00
Posty: 5
Post Re: używanie słowników w Kindle 3
Cytuj:
Słowników możesz dodawać ile masz ochotę kwestią jest jak go zdobyć - najłatwiej kupić na Amazonie

Czy/Gdzie na Amazon można kupić słownik angielsko-polski, który może służyć jako domyślny słownik w Kindle?

A czy taki słownik:
http://allegro.pl/cd-slownik-angielsko- ... 37715.html
będzie można przekonwertować do formatu wymaganego przez Kindle?


08 lis 2010 0:43:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lis 2010 22:17:48
Posty: 10
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: używanie słowników w Kindle 3
Czy ktoś zna sposób na usunięcie lub ukrycie słowników ze strony głównej (Home Page)?
Po prostu chcę mieć tę stronę przejrzystą, a ze słowników nie korzystam.

_________________
Wszyscy myślą o sobie, tylko ja myślę o mnie.


05 gru 2010 21:36:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010 15:32:53
Posty: 206
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: prs-300 sony, kindle 3 3G
Post Re: używanie słowników w Kindle 3
najprościej to chyba przez stworzenie kolekcji i dodanie do niej słowników


05 gru 2010 22:05:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lis 2010 22:17:48
Posty: 10
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: używanie słowników w Kindle 3
problem w tym, że dodać do kolekcji się da, ale z Home Page nie znikają :(

_________________
Wszyscy myślą o sobie, tylko ja myślę o mnie.


06 gru 2010 6:59:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 lip 2010 15:32:53
Posty: 206
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: prs-300 sony, kindle 3 3G
Post Re: używanie słowników w Kindle 3
a jak dodajesz książki to znikają ?
Szczerze mówiąc sam mam kilka słowników dodanych do kolekcji i są widoczne tylko w kolekcji


06 gru 2010 18:03:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sie 2010 17:21:29
Posty: 70
eCzytnik: KDXG
Post Re: używanie słowników w Kindle 3
unida,
to zależy od ustawień sortowania, ustaw by były widoczne tylko same kolekcje.


06 gru 2010 18:22:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron