Teraz jest 16 kwi 2024 19:43:17




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
[K 3] Nie łączy się z zabezpieczonym wifi 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 22 paź 2010 14:26:26
Posty: 16
Lokalizacja: Gdynia
eCzytnik: Kindle 3
Post [K 3] Nie łączy się z zabezpieczonym wifi
Witam!
Dziś dostałem swojego Kindla 3 :) I od razu mam z nim problem.
PO otwarciu pudła od razu go zacząłem ładować. Jak się naładował to zacząłem testować.
I pojawił się problem: nie mogę w ogóle połączyć się przez wifi :(
Wpisuję dobre hasło i za każdym razem dostaję komunikat, że urządzenie nie może sie połączyć z siecią.

Poza tym czy przy przewijaniu stron przez chwile ekran powinien ciemnieć bo ja tak mam?
Czytałem, że strony lądują się bardzo szybko, a ja mam wrażenie, że jakoś to powoli się przełącza

pozdrawiam


22 paź 2010 14:33:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z wifi
Z pomysłów, które mi przychodzą do głowy...

Po pierwsze oczywiście może Ci się wydawać, że wpisujesz dobre hasło. ;) Mi się za pierwszym razem też nie połączył, mimo że wpisywałem dobre hasło... z tą różnicą, że jedna litera miała inną wielkość.

Jeśli masz dostęp do routera, to warto ustawić mu tryb na b/g (oba). Kiedyś mi to pomogło przy telefonie komórkowym.

Niektóre urządzenia mogą mieć problemy z bardzo długimi hasłami - czasem warto ustawić krótsze (np. max około 30 znaków).

No i oczywiście sprawdzić w ustawieniach routera, czy aby nie działa w oparciu o whitelistę i nie wpuszcza nieznanych urządzeń.

-EDIT-

synaj napisał(a):
Poza tym czy przy przewijaniu stron przez chwile ekran powinien ciemnieć bo ja tak mam?
Czytałem, że strony lądują się bardzo szybko, a ja mam wrażenie, że jakoś to powoli się przełącza


Nie wiem ile to trwa u Ciebie, ale ogólnie to jest normalne zjawisko - cząsteczki pigmentu muszą sobie przepłynąć na odpowiednie miejsce pod wpływem napięcia. :) Jak dla mnie to na pewno nie jest to wolniejsze niż odwrócenie strony w papierowej książce.


22 paź 2010 14:57:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 paź 2010 14:26:26
Posty: 16
Lokalizacja: Gdynia
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z wifi
DarkStar napisał(a):
Z pomysłów, które mi przychodzą do głowy...
Po pierwsze oczywiście może Ci się wydawać, że wpisujesz dobre hasło. ;) Mi się za pierwszym razem też nie połączył, mimo że wpisywałem dobre hasło... z tą różnicą, że jedna litera miała inną wielkość.
Jeśli masz dostęp do routera, to warto ustawić mu tryb na b/g (oba). Kiedyś mi to pomogło przy telefonie komórkowym.
Niektóre urządzenia mogą mieć problemy z bardzo długimi hasłami - czasem warto ustawić krótsze (np. max około 30 znaków).
No i oczywiście sprawdzić w ustawieniach routera, czy aby nie działa w oparciu o whitelistę i nie wpuszcza nieznanych urządzeń.


Mam ruter od mojego operatora i ograniczone możliwości konfiguracji :(
Hasło wpisuję dobre (8 znaków; próbowałem już tyle razy, że musiałem podać jakieś dobre :) poza tym sprawdzam każdy znak). Poprawność połączenia sprawdzam paroma innymi urządzeniami, sieć jest i hasło jest dobre. Wiec to nie to.
Poza tym postawiłem sobie hot-spota na laptopie i też z nim nie chce się połączyć (whitelista odpada w tym przypadku).

-EDIT-

DarkStar napisał(a):
synaj napisał(a):
Poza tym czy przy przewijaniu stron przez chwile ekran powinien ciemnieć bo ja tak mam?
Czytałem, że strony lądują się bardzo szybko, a ja mam wrażenie, że jakoś to powoli się przełącza

Nie wiem ile to trwa u Ciebie, ale ogólnie to jest normalne zjawisko - cząsteczki pigmentu muszą sobie przepłynąć na odpowiednie miejsce pod wpływem napięcia. :) Jak dla mnie to na pewno nie jest to wolniejsze niż odwrócenie strony w papierowej książce.


O cząsteczkach wiem. Więc to ma tak być. OK, nie przeszkadza mi to, ale wolę się upewnić bo po tym problemie z wifi to widzę wszędzie problemy :)

-EDIT-

Wyszedłem z domu żeby się połączyć z jakimś otwartym wifi. I jest ok czyli się łączy i urządzenie jest raczej sprawne.

Coś jest nie tak z wpisywaniem/przesyłaniem haseł....
Mam Ipoda i w nim hasła wpisuje się w prawie ten sam sposób. I on się łączy, a Kindle uparcie nie chce :/

No dobra, nie rozumiem. Robiłem hasła 11111111 i aaaaaaaa i nadal nie chciał się połączyć.
Wszystko inne mi się łączy, a ten nie!

Jak wpiszę złe hasło specjalnie to mi to wykrywa, a gdy podam dobre to jest komunikat o błędzie połączenia do lokalnej sieci.

[do admina]
czy można zmienić temat na "Nowy Kindle 3 nie łączy się z zabezpieczonym wifi"?


22 paź 2010 15:09:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z wifi
Przypomniałem sobie, że Kindle nie obsługuje sieci ad hoc (z Wikipedii "tryb ad-hoc (zwany także peer-to-peer) w tym przypadku wszystkie urządzenia sieci komunikują się ze sobą bezpośrednio (jeśli pozwala na to zasięg radiowy) – nie wykorzystuje punktów dostępowych")) - musisz mieć Access Point, może Twoja sieć domowa działa właśnie jako ad hoc?


22 paź 2010 16:24:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 paź 2010 14:26:26
Posty: 16
Lokalizacja: Gdynia
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z wifi
DarkStar napisał(a):
Przypomniałem sobie, że Kindle nie obsługuje sieci ad hoc (z Wikipedii "tryb ad-hoc (zwany także peer-to-peer) w tym przypadku wszystkie urządzenia sieci komunikują się ze sobą bezpośrednio (jeśli pozwala na to zasięg radiowy) – nie wykorzystuje punktów dostępowych")) - musisz mieć Access Point, może Twoja sieć domowa działa właśnie jako ad hoc?


Nie. Ani ruter ani hot-spot nie pracują w tym trybie. (na laptopie mam Connectify pracujące w trybie access point wpa2-psk - zresztą ten soft reklamuje się jako idealny do połączenie Kindla 3 :)


22 paź 2010 16:32:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 paź 2010 9:41:00
Posty: 17
eCzytnik: Kindle 3 3G+WIFI
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z wifi
Hmm, rozumiem że ręcznie konfigujesz sieć w ustawieniach Kindla?
Przykładowo u mnie gdy dałem skanowanie WIFI to nie znalazł żadnej sieci.
Gdy wszedłem w ustawienia i ręcznie skonfigurowałem sieć podając: ID sieci i hasło to połączył się bez problemu.
Oczywiście sieć jest zabezpieczona.


22 paź 2010 16:37:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z wifi
Moja też jest na WPA2-PSK i działa bez problemu. Pozwoliłem Kindle automatycznie ustawić sobie wszystko, podałem tylko hasło. SSID mam widoczny, bo kiedyś miałem problemy z telefonem, który bardzo długo i niepewnie łączył się do ukrytej sieci.


22 paź 2010 16:38:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z wifi
Nie może rodzaj zabezpieczenia ma tu znaczenie?
Jaki jest typ klucza? WEP, WPA, WPA2 Personal?
To nie jest przypadkiem livebox?


22 paź 2010 16:39:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 22 paź 2010 14:26:26
Posty: 16
Lokalizacja: Gdynia
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z wifi
nightelf napisał(a):
Nie może rodzaj zabezpieczenia ma tu znaczenie?
Jaki jest typ klucza? WEP, WPA, WPA2 Personal?
To nie jest przypadkiem livebox?


W ruterze multimedii mam wpa (nie wiem zresztą dlaczego, ale po prostu mają taką politykę i jak chciałem żeby włączyli mi wpa2 to infolinia powiedziała, że nie i już :)
Na postawionym hot-spocie mam wpa2 psk (czyli personal).

Na dziś mam dość walki :/ Dzięki wszystkim za pomoc.


22 paź 2010 17:38:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 paź 2010 19:50:16
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 3, Sony PRS-600
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z zabezpieczonym wifi
W moim przypadku pomogło uwidocznienie SSID. Kiedy jest ukryty też nie mogę się połączyć.


22 paź 2010 20:42:49
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z zabezpieczonym wifi
Na Blipie ludzie twierdzą, że nie mają problemów z WPA/WPA2 PSK na Kindle.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 paź 2010 20:49:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 22 paź 2010 21:02:24
Posty: 6
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z zabezpieczonym wifi
Mam chyba podobny problem. Multimedia, ruter Asusa. Nie wiem tylko czy dobrze robię wszystko. DNS wpisuję ten który jest ustawiony w komputerze, IP i subgate z ustawień. Nie wiem tylko co wpisać w pole ruter?


22 paź 2010 21:07:11
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z zabezpieczonym wifi
Znaczy ukryłeś broadcast SSID, że nie możesz wybrać z listy i pozwolić skorzystać z DHCP w routerze, który pewnie ma tę usługę? Ukrycie broadcastu SSID nie poprawia bezpieczeństwa, jeśli ktoś tak myśli. Szyfrowanie WEPem to jak brak szyfrowania :)

No, ale cóż, jeśli chcesz robić ręcznie i wybrać connection type jako static zamiast DHCP... To tak:
1) IP: IP Kindla. Skoro robisz ręcznie, powinieneś wiedzieć, w jakiej podsieci działa Twój router i jaki przyznać IP. Jeśli nie wiesz, spróbuj wziąć IP routera i miejsce ostatniego oktetu (który pewnie będzie 1) wstawić większą liczbę, np. 10 (czyli np. IP routera: 192.168.0.1, IP Kindle: 192.168.0.10). Jeśli masz problem ze znalezieniem IP routera, odpal komputer i, zakładając że masz system MS Windows, wciśnij znaczek Windowsa + R (albo Start -> Uruchom), wpisz w okienko cmd, uruchom (powinna pojawić się ładna konsola), wpisz polecenie ipconfig i użyj danych kompa (pamiętając o zmianie ostatniego oktetu!).
2) Subnet mask: maska podsieci. Żaden tam subgate. Najczęściej 255.255.255.0
3) Router: IP routera.
4) DNS: adres serwera DNS. Jeśli nie znasz żadnego, użyj tego z OpenDNS: 208.67.222.222

Wspólne dla konfiguracji DHCP i static:
1) Security type: typ zabezpieczeń. Ciężko w ciemno stwierdzić, jaki masz, sprawdź na routerze.
2) Password: hasło do sieci.
3) Network name: nazwa sieci (SSID), jaką ustawiłeś.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 paź 2010 21:41:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 22 paź 2010 21:02:24
Posty: 6
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z zabezpieczonym wifi
:eee Co za łoś ze mnie;) W międzyczasie zmieniałem hasło i zupełnie o tym zapomniałem. Myślałem że to problem DNS, bo niestety ruter Asusa i multimedia żrą się co pewien czas i trzeba DNS ustawiać samemu.


23 paź 2010 1:31:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 paź 2010 14:26:26
Posty: 16
Lokalizacja: Gdynia
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Nowy Kindle 3 nie łączy się z zabezpieczonym wifi
A u mnie bez zmian.
Dzwoniłem do multimedii. W logach rutera jest, że Kindle się zgłasza, podaje dobry MAC i powinien dostać IP. Ale nie dostaje!
Spróbuję opisać problem do supportu amazona, ale podejrzewam, ze nic to nie da.

Chyba po prostu Kindle i ruter Cisco EP2425 z multi się nie lubią i już :/


23 paź 2010 11:05:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: