Teraz jest 16 kwi 2024 13:03:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
eKomiksy na Kindle 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 01 paź 2010 9:36:00
Posty: 1
eCzytnik: kindle
Post eKomiksy na Kindle
Witam!

Czy są jakieś komiksy w formie ebooka na nasz czytnik Kindle?

pozdrawiam


01 paź 2010 9:54:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2010 4:57:42
Posty: 6
Post Re: eKomiksy na Kindle
Z amazona:
http://www.amazon.com/gp/search/ref=sr_ ... =133141011
Jeżeli posiadasz skany mang, pomocny może się okazać program mangle (konwertuje skany do odpowiedniej wielkości i formatu obsługiwanego przez kindle) :
Czytanie komiksów/mang ma sens jedynie jeśli posiadamy Kindle DX, ponieważ na małym wyświetlaczu 6" będziemy się męczyć z dymkami. Ja na swojego kindle czekam, więc moje słowa oparte są na tekstach znalezionych w sieci.


01 paź 2010 10:25:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 18:34:53
Posty: 26
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: eKomiksy na Kindle
Wszystko zależy od formy wydania komiksu.
Ja nie jestem fanem tego gatunku i sprawdziłem to tylko z ciekawości na podstawie "Targi Nieśmiertelnych" Enki Bilal'a - to mi akurat wpadło w ręce.

To co przez krótki czas zaobserwowałem: konwersja .cbr via Calibre(chyba dość popularny format, właściwie to .rar z .jpeg w środku) na .pdf, .mobi jest bezbolesna ale ofc dłuższa niż w przypadku książek. Więc puki co jest OK.

Otwieramy i tu już lipa - brak kolorów jest oczywistym minusem wszystkich eCzytników, zmieni się to najszybciej za rok i będzie pewnie strasznie drogie jak to nowość.

Zakładając że brak kolorów jest akceptowalny następną rzeczą jest wielkość pojedynczej strony, portrait można bez większej przesady powiedzieć że do czytania wymagana jest lupa, landscape już czytelne ale nic więcej. Dalej jest małe i męczy.

Przy czytaniu komiksów polecałbym raczej .pdf niż .mobi - ten pierwszy można powiększyć a .mobi już nie. Oczywiście oba formaty warto w Calibre tak ustawić aby formatem wyjściowym był Kindle.

Czy DX jest już wystarczający? Nie wiem. Nie posiadam, nie ma go nikt z moich znajomych. Jednak, ale to spekulacje, IMHO tak.
Ale czy warto za to tyle płacić Twój wybór (o ile się w ogóle wachasz).


01 paź 2010 15:28:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron