Teraz jest 28 mar 2024 15:04:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Kindle 3 kontra iPad - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Kindle 3 kontra iPad - komentarze
Zapraszamy do komentowania naszego nowego artykułu - Kindle 3 kontra iPad.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


13 wrz 2010 21:16:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post Re: Kindle 3 kontra iPad - komentarze
Haha, bardzo fajny filmik. I to piszę ja, użytkownik iPada :-)

_________________
Copywriting


13 wrz 2010 21:25:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Re: Kindle 3 kontra iPad - komentarze
Bardzo fajna modelka... tfu, znaczy się, reklama. Oby moja żona nie zobaczyła tego posta...

Przydałoby się jednak uwypuklić więcej zalet e-papieru w porównaniu do LCD (znacznie wyższa rozdzielczość i niemęczenie wzroku). Chociaż faktem jest, że niejeden zainteresuje się takim cacuszkiem dobrze wyświetlającym w słońcu i przy okazji dowie się tego wszystkiego.


13 wrz 2010 21:32:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post Re: Kindle 3 kontra iPad - komentarze
ekstra
@stud3nt - dobrze, że była krótka, krótkie treści lepiej trafiają, jak zalejesz kogoś informacją, to nic nie zapamięta, a tu krótko i treściwie


14 wrz 2010 12:32:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lip 2009 18:31:20
Posty: 8
Post Re: Kindle 3 kontra iPad - komentarze
Reklama niestety mówi prawdę ;p Mam kindla i ipada. W słońcu na ipadzie nic nie można przeczytać. Graniczy to z cudem. Za to gdy zapada zmierzch i brak dodatkowego źródła światła szybko człowiek przesiada się na ipada gdzie widać wtedy wszystko. No i kindle służy tylko i wyłącznie do czytania. Ipad do wielu innych rzeczy. A najmniej do czytania.


14 wrz 2010 13:08:30
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle 3 kontra iPad - komentarze
lauffer napisał(a):
Ipad do wielu innych rzeczy. A najmniej do czytania.

Tak, ale badania które kiedyś przytaczał Mori, pokazują, że ludzie w ogólności uważają, że do eBooków to nie ma nic lepszego niż iPad. I dlatego wróżę tej reklamie sukces.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


14 wrz 2010 21:39:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2009 3:13:30
Posty: 26
eCzytnik: Kindle 3, JetBook, Palm TX,
Post Re: Kindle 3 kontra iPad - komentarze
Nic dodać, nic ująć. Reklama trafia w sedno: jeśli urządzenie ma służyć jako czytnik ebooków, to ekran, choćby najpiękniejszy, ale nieczytelny przy jasnym oświetleniu, dyskwalifikuje je na starcie. Osobiście nie gardzę kolorami, ale ekran kolorowy i jednocześnie błyszczący to porażka (przynajmniej przy moich potrzebach).


15 wrz 2010 0:51:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post Re: Kindle 3 kontra iPad - komentarze
Oj tam. E-ink jest dobry do czytania, ale tylko do czytania: można zapomnieć o robieniu porządnych notatek, podkreśleń, rysunków, o "wertowaniu" czyli o szybkim przeszukiwaniu książki itd. To daje iPad. E-ink jak na razie jest dobry tylko w przypadku czytania beletrystyki.

_________________
Copywriting


15 wrz 2010 10:44:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2009 3:13:30
Posty: 26
eCzytnik: Kindle 3, JetBook, Palm TX,
Post Re: Kindle 3 kontra iPad - komentarze
rafal napisał(a):
Oj tam. E-ink jest dobry do czytania, ale tylko do czytania: można zapomnieć o robieniu porządnych notatek, podkreśleń, rysunków, o "wertowaniu" czyli o szybkim przeszukiwaniu książki itd. To daje iPad. E-ink jak na razie jest dobry tylko w przypadku czytania beletrystyki.


Jeśli chodzi o notatki i podkreślenia, to wygląda na to, że wchodzące na rynek urządzenia - np. Sony Reader PRS-650 albo PocketBook 903, będą sobie z tym radzić całkiem nieźle. Natomiast "wertowanie" to faktycznie problem - przez całe lata przyzwyczajony byłem do palmtopów, na których miałem ISilo, Palm Ereadera albo Mobipocketa i mogłem błyskawicznie przewertować kilkadziesiąt stron książki. Kiedy wziąłem do ręki urządzenia z e-inkiem, Irivera Story, a później Onyxa, moje ogólne wrażenie było takie, jakbym jechał samochodem na zaciągniętym hamulcu :)

Tyle, że kolorowy TFT/OLED itp. to jedno, a połyskujący ekran to drugie. Połysk ekranu w przypadku IPada jest naprawdę przegięty. Właściwie wszystkie moje dotychczasowe "ebookowe" urządzenia (Palm TX, Simpad, Ipaq HX 2190) dawały się odczytać w prawie każdych warunkach. Najlepiej radzi sobie Ipaq, który ma ekran typu transreflective, najgorzej Simpad. Ipad w pełnym słońcu wypada niestety znacznie gorzej od archaicznego Simpada...

Czekam na pojawienie się obiecanego ASUSa DR900/950 - a nuż to będzie jakiś rozsądny kompromis między przyjaznością dla oczu a szybkością działania?


15 wrz 2010 13:54:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post Re: Kindle 3 kontra iPad - komentarze
Widziałem jakieś antypołyskowe ochraniacze do naklejania na iPada - ale nie testowałem.

A PocketBook 903 jest w sferze moich zainteresowań. Zobaczymy, jak będzie z ceną.

_________________
Copywriting


15 wrz 2010 14:08:26
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Kindle 3 kontra iPad - komentarze
No tak, ludzie nie potrzebowali za dużo czasu, by się zacząć nabijać z tej reklamy...


_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 wrz 2010 21:01:23
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: