Teraz jest 19 mar 2024 13:09:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
pdf w Kindle - faktycznie niezbedna konwersja do mobi / prc? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2014 23:55:11
Posty: 36
eCzytnik: kindle5 classic
Post pdf w Kindle - faktycznie niezbedna konwersja do mobi / prc?
czy istnieje juz jakis "myk", podstepna metoda :), ktora pozwala czytac wygodnie pdf-y w kindle5 classic? nie chodzi mi o korzystanie z lupy, ale moze... no wlasnie, jakis chwyt "hackingowy" dzieki ktoremu mozliwe staje sie powiekszanie calej strony pdf-a, tym samym uzyskac efekt powiekszania czcionki


07 sty 2014 0:30:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2013 18:13:34
Posty: 172
Post Re: pdf w Kindle - faktycznie niezbedna konwersja do mobi /
covo napisał(a):
czy istnieje juz jakis "myk", podstepna metoda :), ktora pozwala czytac wygodnie pdf-y w kindle5 classic? nie chodzi mi o korzystanie z lupy, ale moze... no wlasnie, jakis chwyt "hackingowy" dzieki ktoremu mozliwe staje sie powiekszanie calej strony pdf-a, tym samym uzyskac efekt powiekszania czcionki


Chodzi Ci chyba o tzw. tryb reflow, gdzie czytnik potrafi wyłuskać tekst i pokazuje go jak książkę. Po pierwsze Kindle nie posiada takiej funkcjonalności a po drugie nawet jeśli w innych czytnikach jest to pocieszę Cię - nie zawsze radzi sobie z tym najlepiej, zwłąszcze kiedy tekst jest podzielony na kolumny albo wewnątrz są zdjęcia. Jeśli masz PDF-y ze skanami to nie zrobisz nic i wygodniej je czytać na tablecie/komputerze. Jeśli to PDF wyłącznie z tekstem - poświęć chwilę na konwersję i nawet jeśli efekt nie będzie oszałamiający to i tak będzie to o niebo wygodniejsze niż "czysty" PDF. Zresztą filozofii wielkiej nie ma - wystarczy wysłać maila z plikiem na swój czytnik i w temacie wpisać "convert", Amazon zadba o resztę. W przypadku bardziej skomplikowanych tekstów - spróbuj automatu, jeśli nie wyjdzie to Calibre a jak i to nie wyjdzie to zostaje, niestety, lupa :)

_________________
Blog o czytnikach: http://www.eczytniki24.pl


10 sty 2014 21:18:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2014 23:55:11
Posty: 36
eCzytnik: kindle5 classic
Post Re: pdf w Kindle - faktycznie niezbedna konwersja do mobi /
eczytniki24 napisał(a):
Jeśli masz PDF-y ze skanami to nie zrobisz nic i wygodniej je czytać na tablecie/komputerze.

te skanowe pdf-y (te z tych prostszych, z niezbyt skomplikowana grafika niekiedy) przepuszczam przez ocr (do rtf, niekiedy od razu do epub) ,a potem to juz wiadomo co. Efekt bywa raz taki, raz taki,ale oczywiscie, ze nie ma porownania z czytaniem wyjsciowego pdf-a.

eczytniki24 napisał(a):
wystarczy wysłać maila z plikiem na swój czytnik i w temacie wpisać "convert", Amazon zadba o resztę.

tzn jak wyslac, skad wyslac "na czytnik":
- z jakiego adresu? z jakiego sprzetu (czytnik...)?
- na jaki adres? na czym odebrac (czytnik...)?
(wiem,ze jakis adres przedzielil mi amazon podczas rejestracji...,nawet go nie zapamietalem :)

eczytniki24 napisał(a):
W przypadku bardziej skomplikowanych tekstów - spróbuj automatu

tzn.?

btw 1:
uzywam abby f.reader, mobipocket, mobireader, pdfTOmobi, calibre... - ale jeszcze musze troche tutaj poczytac o konwertowaniu, wielkich wymagan nie mam, zdaje sie, ze wrecz przeciwnie, po prostu chce CZYTAC, a nie cyzelowac, jednakowoz jakas tam kulture w ksiazce chce miec, np po konwersjach okazuje sie, ze mam jakies smieciowe strony w ebooku, wiec chce je wyciac tak prosto, jak wycina sie strony w klasycznych pdf-ach, bardzo prosto i szybko; okazuje sie, ze w przypadku ebooks jest to dlubaniem lekkim w html (edycja w calibre)

btw 2:
czytam tez troche o jailbreakowaniu, oraz dokopywaniu sie do pewnych mozliwosci kindle, ktore srednio sa udokumentowane, albo wrecz ich nie ma, a moga byc :)


11 sty 2014 4:42:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: pdf w Kindle - faktycznie niezbedna konwersja do mobi /
covo napisał(a):
eczytniki24 napisał(a):
Jeśli masz PDF-y ze skanami to nie zrobisz nic i wygodniej je czytać na tablecie/komputerze.

te skanowe pdf-y (te z tych prostszych, z niezbyt skomplikowana grafika niekiedy) przepuszczam przez ocr (do rtf, niekiedy od razu do epub) ,a potem to juz wiadomo co. Efekt bywa raz taki, raz taki,ale oczywiscie, ze nie ma porownania z czytaniem wyjsciowego pdf-a.

eczytniki24 napisał(a):
wystarczy wysłać maila z plikiem na swój czytnik i w temacie wpisać "convert", Amazon zadba o resztę.

tzn jak wyslac, skad wyslac "na czytnik":
- z jakiego adresu? z jakiego sprzetu (czytnik...)?
- na jaki adres? na czym odebrac (czytnik...)?
(wiem,ze jakis adres przedzielil mi amazon podczas rejestracji...,nawet go nie zapamietalem :)

eczytniki24 napisał(a):
W przypadku bardziej skomplikowanych tekstów - spróbuj automatu

tzn.?

btw 1:
uzywam abby f.reader, mobipocket, mobireader, pdfTOmobi, calibre... - ale jeszcze musze troche tutaj poczytac o konwertowaniu, wielkich wymagan nie mam, zdaje sie, ze wrecz przeciwnie, po prostu chce CZYTAC, a nie cyzelowac, jednakowoz jakas tam kulture w ksiazce chce miec, np po konwersjach okazuje sie, ze mam jakies smieciowe strony w ebooku, wiec chce je wyciac tak prosto, jak wycina sie strony w klasycznych pdf-ach, bardzo prosto i szybko; okazuje sie, ze w przypadku ebooks jest to dlubaniem lekkim w html (edycja w calibre)

btw 2:
czytam tez troche o jailbreakowaniu, oraz dokopywaniu sie do pewnych mozliwosci kindle, ktore srednio sa udokumentowane, albo wrecz ich nie ma, a moga byc :)

Twój mejl do wysylki na czytnik znajdziesz po zalogowaniu się do konta w Amazonie i wejściu w Manage your Kindle w zakładce Personal Document Settings. W sekcji Approved Personal Document E-mail List dodajesz i usuwasz mejle z których możesz wysyłać na adres ......@kindle.com.
Wysłane trafiają na czytnik, gdy jesteś połączony z siecią wifi i wybierzesz w czytniku Sync and check for items.

Co do trybu reflow, to bywa z nim różnie, czasami daje gorsze efekty niż konwersja przez wysyłkę na mejla. Rozszerzenie funkcjonalności czytnika za cenę utraty gwarancji mozna uzyskać instalując Duokana.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


11 sty 2014 10:00:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2013 18:13:34
Posty: 172
Post Re: pdf w Kindle - faktycznie niezbedna konwersja do mobi /
Alcek chyba wyjaśnił kwestię maila - nie zajmuje to czasu, więc możesz popróbować.
Co do tekstów skanowanych + ocr to patentu na przerobienie tego, w jakiś prosty i nieskomplikowany sposób, raczej nie znajdziesz. To zwykła, edytorska robota: bierzesz tekst z ocr do edytora tekstu, cyzelujesz, wklejasz zdjęcia a jak efekt finalny Cię zadowala to konwertujesz w calibre i... voila! :) Oczywiście w międyczasie, podczas obróbki, zdążysz przeczytać książkę z dwa razy, ale czego się nie robi dla estetyki ;)
Reflow, po jailbreaku, możesz uzyskać instalując różne aplikacje (czytałem o tym na mobileread), ale płynność działania jest taka, że chyba automatyczna konwersja (przez wysyłkę na czytnik z "convert" w temacie) da finalnie większy komfort czytania.

_________________
Blog o czytnikach: http://www.eczytniki24.pl


11 sty 2014 11:42:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Re: pdf w Kindle - faktycznie niezbedna konwersja do mobi /
Jeżeli masz sporo tych PDF-ów, to może zainstaluj Librerator.
http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=198742

Powinno być wygodniej. Sam używałem i mogę polecić, ale ogólnie PDF to nie format dla Kindla i lepiej go unikać.


11 sty 2014 19:37:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2014 23:55:11
Posty: 36
eCzytnik: kindle5 classic
Post Re: pdf w Kindle - faktycznie niezbedna konwersja do mobi /
butcher napisał(a):
Jeżeli masz sporo tych PDF-ów, to może zainstaluj Librerator.
http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=198742

Powinno być wygodniej. Sam używałem i mogę polecić, ale ogólnie PDF to nie format dla Kindla i lepiej go unikać.

skoro używałeś... - moglbys podprowadzic mnie blizej pod to rozwiazanie? :)
u mnie kindle5 classic. w koncu ide sladem podanym przez Ciebie -> http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=198742
- ale... co i jak do licha po kolei wykonac (jesli to w ogole zadziala dla k5 class)?
"install jailbreak", "install launchpad", w ktoryms momencie dodac librerator... - moglbys pomoc jakos "ogarnąć" ten chaos pojec tajemnych?
dzięki.


10 lut 2015 0:56:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron