Teraz jest 28 mar 2024 19:01:35




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
send to kindle - pdf z tematem convert 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 wrz 2014 9:51:18
Posty: 14
Post send to kindle - pdf z tematem convert
Witam

posiadaczem kindla jestem zupełnie od niedawna ale mam pytanie dotycząc send-to-kindle przez e mail z tematem convert.
Otóż przesłałem w ten sposób kilka pdfów i w zasadzie było ok. Dzisiaj przesłałem dwa kolejne i się zaczęły robić dziwne rzeczy.
Mianowicie niektóre polskie znaki diakrytyczne zostały zamienione na inne. Np. litery ć zostały zamienione na d. Słowo dość wygląda tak "dośd". Niestety nie jest to jednostkowy przypadek w całym tekście takie kwiatki to norma .
W pdfie jest ok.

Co ciekawe niektóre jak wspomniałem wczoraj przesłane pdfy sa konwertowane poprawnie.
Wie może ktoś o co w tym chodzi i od czego to wszystko zależy?


15 sty 2015 21:30:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 wrz 2014 9:51:18
Posty: 14
Post Re: send to kindle - pdf z tematem convert
hmm sam pdf jest jakiś dziwny. Mobipocket creator robi dokładnie to samo. Podmienia d za ć.
Co ciekawe skopiowanie treści z pdfa przez schowek i wklejenie do notatnika daje identyczny rezultat.
Pierwszy raz coś takiego widze.


15 sty 2015 21:58:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lip 2012 20:43:56
Posty: 50
Lokalizacja: Trzcianka
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: send to kindle - pdf z tematem convert
pikuś napisał(a):
hmm sam pdf jest jakiś dziwny. Mobipocket creator robi dokładnie to samo. Podmienia d za ć.
Co ciekawe skopiowanie treści z pdfa przez schowek i wklejenie do notatnika daje identyczny rezultat.
Pierwszy raz coś takiego widze.

Witam, jak masz link to zapodaj tego pdfa, ale często to się zdarza.
Albo zostaje OCR albo pdftoepub gdzie jest możliwośc wpisania dowolnego znaku i podmianki go za konkretna literę tego pdfa;)
W sieci dostępna "nadal" wersja pełna;) w promocji, że niby;)

pzdr.
Marcin

_________________
"Naród jest tak silny, jak charakter jego obywateli"
polecam: http://radiochrzescijanin.pl


16 sty 2015 18:34:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 wrz 2014 9:51:18
Posty: 14
Post Re: send to kindle - pdf z tematem convert
Testowałem to na rożne sposoby i wynik zawsze ten sam. Czy zapis z acrobatą do rtfa doca htmla czy czegokolwiek innego dawał dokładnie ten sam rezultat.
Podmiana przez znajdź i zamień nie wchodziła w rachubę bo "ć" było zamieniane na normalne "d" a nie na jakieś krzaki. Można teoretycznie by kombinować przez atomaryczne znajdowanie np literki d na końcu wiersza czy w specyficznych miejscach (np z parach z innymi literami np "śd"). Ale już mi się nie chcilo
OCR teoretycznie pomogl. Zmieniłem w acrobacie czcionki na krzywe po czym w tym samym acrobacie przeprowadziłem rozpoznawanie tekstu. Przestałem tek przemielonego pdfa do kindle.
przypadłości zamiany literek ustąpiła, ale efekt ogólny byl oglądanie mówiąc malo satysfakcjonujący. typowy przykład gdzie operacja się udała ale pacjent zmarł.
Ostatecznie znalazłem inny plik :)


17 sty 2015 15:34:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron