Teraz jest 28 mar 2024 10:14:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
[Tutorial] Zakładanie konta w Amazon oraz rejestracja Kindle 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 gru 2011 1:09:34
Posty: 71
eCzytnik: Wszystkie nowe Kindle :)
Post [Tutorial] Zakładanie konta w Amazon oraz rejestracja Kindle
Jakiś czas temu Amazon zaktualizował swoją stronę, czemu towarzyszyła dość duża zmiana wyglądu strony. Przy okazji przygotowywania serii artykułów o wysyłaniu rzeczy na Kindla, przygotowałem także szczegółową tekstowo-obrazkową instrukcję pokazującą jak się zarejestrować w Amazonie i jak zarejestrować Kindla.

Jak doskonale opisano w Świecie Czytników, istnieje wiele powodów dla których powinniśmy zarejestrować konto i swojego Kindla. Dzięki temu otrzymamy:

Cytuj:
  • Dostęp do darmowych książek z Kindle Store (zobacz listę). Za to nie zapłacimy ani grosza, a możemy sobie zbudować niezłą biblioteczkę.
  • Możliwość dzielenia się fragmentami książek na Facebooku i Twitterze.
  • Korzystanie z funkcji wysyłania plików e-mailem. Po rejestracji możemy ustawić swój e-mail w domenie @free.kindle.com – wszystkie wysłane tam pliki trafią do Kindle. Co ważniejsze, możemy tego e-maila podać w Calibre i czytać w ten sposób Newsweeka, Wprost, Politykę i wiele innych gazet czy portali.
  • Korzystanie z kolekcji, czyli sposobu na organizację naszych książek. Dlaczego tworzenie kolekcji jest niedostępne, gdy mamy niezarejestrowany czytnik? Bo jest to funkcja internetowa! Kolekcje są przechowywane na serwerze Amazonu i jeśli kiedyś zmienimy Kindle 3 na Kindle 4 (i wgramy ponownie nasze książki), to będziemy mogli zaimportować od razu całą ich organizację.
  • Prawo do gwarancji! Jeśli nie mamy zarejestrowanego czytnika, to dla Amazonu on nie istnieje w naszych rękach. A przecież cała procedura zwrotu odbywa się zdalnie i przy rozmowie z Amazonem od razu nas proszą o identyfikację. Dlatego jeśli coś nam się zepsuje, nie będziemy mogli zwrócić się o wymianę. Rejestracja jest dowodem, że Kindle w tym momencie należy do nas.
  • No i darmowy internet 3G w Kindle 3G. Miałem kilka relacji, że bez zarejestrowania Kindle, 3G nie działało. Ale tutaj nie mam pewności, więc będę wdzięczny za Wasze spostrzeżenia.

źródło: http://swiatczytnikow.pl/dlaczego-warto ... ac-kindle/


Szczegółowa instrukcja krok po kroku jak wykonać ową rejestrację znajduje się poniżej. Mam nadzieję, że okażę się przydatna.

Spis treści:

Zakładanie konta w Amazon oraz rejestracja Kindle (całość)

Zapraszam!

_________________
Najsympatyczniejszy blog o czytnikach Kindle: http://eKundelek.pl


17 mar 2013 13:50:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lip 2014 14:08:13
Posty: 10
eCzytnik: kindle paperwhite
Post Re: [Tutorial] Zakładanie konta w Amazon oraz rejestracja Ki
Przydatny tutorial. Super, że go zrobiłeś:)


22 lip 2014 14:43:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 cze 2014 12:35:18
Posty: 69
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: [Tutorial] Zakładanie konta w Amazon oraz rejestracja Ki
witam, mam konto na amazonie i do niego przypisane kindle 5 classic. teraz chcialem je sprzedac znajomemu ktory jeszcze nie ma konta na amazonie, czy jak zaloze mu to konto to bedzie mozliwosc przypisanie mojego kindle zeby mogl otrzymac adres ...@kindle.com. Oczywiscie ze swojego konta go usune bo bede chcial kupic nowszy model. Jal to wykonac?


09 gru 2014 10:43:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 cze 2014 12:35:18
Posty: 69
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: [Tutorial] Zakładanie konta w Amazon oraz rejestracja Ki
ok udalo sie. ale teraz jetst problem bo na adres ...@kindle.com nie dochodza zadne ksiazki nie wiem co jest nie tak. u mnie to dzialalo super


09 gru 2014 12:39:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 cze 2014 12:35:18
Posty: 69
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: [Tutorial] Zakładanie konta w Amazon oraz rejestracja Ki
ok okazalo sie ze wysylalem z maila ktorego nie bylo liscie upowaznionych. a jak to wygladajesli chodzi o sklep jak wysylana maila?


09 gru 2014 13:51:06
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron