Teraz jest 28 mar 2024 12:47:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
[K 3] Książki dodane do kolekcji są też poza nimi 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post [K 3] Książki dodane do kolekcji są też poza nimi
Znalazlem odpowiednia wtyczke do tworzenia kolekcji - utworzylem kolekcje o naazwie " Beletrystyka " wrzucilem na razie 3 ksiazki w mobi - czyta sie swietnie tylko mam jedno ale - myslalem ze jak utworze kolekcje to bedzie tak jakby jakis wewmetrzny zbior
Moze niewyraznie tlumacze - chcialbym zeby pisalo "Beletrystyka " w nawiasie (3) , nastepnie utworzyc kolekcje " Kryminały" (3),
" Historia " ( 5) i dopiero wchodze w to i wybieram sobie ksiazke - tymczasem mam tak - owszem istnieje pozycja " Beletrystyka " ( 3)
- wchodze do srodka i sa te same ksiazki ktore chce - ale rownoczesnie pod pozycja " Beletrystyka" - mam te same 3 ksiazki po kolei -
czy tak ma byc czy cos spaprałem ?
Bo tak to jezeli wrzuce 200 ksiazek to zanim za kazdym razem znajde zadana pozycje minie pol godziny.
Wydawalo mi sie ze bedzie tak : kolekcja i tylko w srodku niej wybrane tytuly nic na zewnatrz a jest innaczej.
Czy znow znajdzie sie ktos tak dobry i wytlumaczy mi czy tak musi byc czy cos zle zrobilem ?


07 sty 2012 22:05:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 gru 2011 21:03:16
Posty: 69
Post Re: Moj problem z kolekcjami Kindle 3 .
pewnie masz ksiazke przypisana do kolekcji i do ogółu.


07 sty 2012 22:11:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Moj problem z kolekcjami Kindle 3 .
Kolekcje działają bardziej jak tagi niż foldery, nie można ich zagnieżdżać a 1 książka może być w wielu kolekcjach, ale można ją też wyszukać bez korzystania z kolekcji.
Czyli do "beletrystyka" wrzucisz 3książki, a 2 spośród nich wsadzisz jeszcze do kolekcji "kryminały" i mogą one tak istnieć, z jednej strony to ciekawe rozwiązanie, ale mi(i nie tylko mi) bardziej pasowałyby foldery, bo mając zbiór np. 10kolejnych części jakiejś powieści fantasy wolałbym je w np.
beletrystyka->fantastyka->nazwa cyklu
niż w kolekcji.

Edit:
Opracowałem, a właściwie zgapiłem :D pewien sposób katalogowania wielotomowych dzieł na kindle, i gdy tylko dostanę kindla postaram się go przetestować i dam znać czy to co wymyśliłem jest warte funta kłaków ;)

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


07 sty 2012 22:25:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Moj problem z kolekcjami Kindle 3 .
Czyli nie ma mozliwości :

- " Beletrystyka " - otwieram a tam 20 ksiazek na zewnatrz nic
- " Kryminaly " - otwieram a tam 5 ksiazek na zewnatrz nic
- " Sci - Fi " - otwieram a tam 10 ksiazek na zewnatrz nic
- " Historia " - otwieram a tam 10 ksiazek na zewnatrz nic

Jedynie szukac po kolei ? Przyznam sie szczerze ze moje wyobrazenie bardziej by mi odpowiadalo po prostu szybciej.
Chyba ze ktos bardziej doświadczony jeszcze wyprowadzi nas z błędu .


07 sty 2012 22:37:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Moj problem z kolekcjami Kindle 3 .
Zawsze możesz wsadzić wszystkie książki w kolekcje(używając Callibre może pójść szybko) to potem można ustawić sortowanie po kolekcjach, i wszystkie kolekcje będą na początku listy, a książki na końcu, chyba że się mylę i książki są tylko w kolekcjach gdy tam je umieścimy.

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


07 sty 2012 22:41:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Moj problem z kolekcjami Kindle 3 .
szymmon dlatego dopoki sie nie wypowie ktos starszy stazem na stronie czekam moze jednak sie da choc watpie


07 sty 2012 23:24:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2012 18:21:01
Posty: 72
eCzytnik: 4 Kundelek w wersji Klasycznej
Post Re: Moj problem z kolekcjami Kindle 3 .
http://swiatczytnikow.pl/7-funkcji-ktore-ma-kindle-a-ktorych-nie-maja-inne-czytniki/

Tu masz w punkcie drugim o kolekcjach.

_________________
http://www.TickerFactory.com/counter/wsR0IsY/
Obrazek


07 sty 2012 23:54:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Moj problem z kolekcjami Kindle 3 .
szymmon niech cie Bóg w dzieciach wynagrodzi dobry czlowieku bede mial lekture na jutro bo to juz dzis 23:42 a pasuje czytac ze świeżym umyslem - a przy okazji to znow popelnilem seppuku i odwazylem sie wgrac na Kindla 3 nowa wersje oprogramowania bo mialem 3.2.1 a zaserwowalem sobie 3.3.0 delikatnie zdenerwowany ale poszlo od strzała - potem jailbreak z wersji 3.2.1 chwycił za 2 razem ( poprzednio za 5 ) - jezyk polski to juz bajka. Za to o czy szczerze sie przyznam nie wiedzialem ze amazon po synchronizacji wszystkie pliki trzyma u siebie - wiec jak mnie zasypalo 47 gazetami i co usunalem to sie wracalo po 20 minutach mnie krew zalała i znalazlem gdzie sa gazety od 1 stycznia - bylo tego 3 strony deletowania ale teraz mam czysciutko , kindelek czeka na rano na gazetki - zapamietal nawet mimo zmiany softu pewnie przez Calibre kolekcje " Beletrystyka " ktora utworzylem poprzednio - jako ze mam mały zapasik najpoczytniejszych dla mnie thillerów, horrorow, i ogolnej tworczosci - wrzucilem 2 czesci " Przygód dobrego wojaka Szwejka " Haska, 2 pozycje Grzesiuka ( to juz trzeba lubic ale ja na tym sie wychowalem ) i Dana Browna " Kod Leonarda da Vinci " - zrobilem to przez Calibre ale recznie - wykonałem reset jak pisalo na ekranie kompa - i patrze ksiazki sa w środku kolekcji " Beletrystyka " na zewnatrz ich nie ma widac tylko w nawiasie ilosc sztuk ( 5 ) a caly czas o to mi chodzilo - tak ze nie wiem to kwestia resetu czy softu 3.3 - w kazdym badz razie jutro czeka mnie uczta czytelnika.
Ale oczywiscie o forum nie zapomne moze czegos nowego sie dowiem. Pozdrawiam ;)


Ostatnio edytowano 08 sty 2012 9:48:04 przez kris68, łącznie edytowano 1 raz



08 sty 2012 1:03:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2011 18:53:30
Posty: 12
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Moj problem z kolekcjami Kindle 3 .
Tu masz wtyczkę i info o tym jak ją zmusić do działania ^^ Jeśli zrobisz wszystko tak jak opisane to będziesz zadowolony. Książki, które wsadzisz w kolekcję nie będę występowały poza nią, także nie będą Ci się dublować pod stworzonymi kolekcjami.
amazon-com-kindle-f146/kolekcje-kindle-zarzadzanie-przez-calibre-howto-t9744.html


08 sty 2012 1:52:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: Moj problem z kolekcjami Kindle 3 .
Dzieki ScorpionX wszystkie informacje sie przydadza.
Aż glupio mi pytac ale ta kolekcja " Beletrystyka " wyszła mi z przypadku - mam tam juz wrzucone 38 pozycji - chciałem teraz utworzyc " Sensacja " i " Horrory " - od ktorego momentu tego poradnika :

Kod:
http://swiatczytnikow.pl/kindle-collections-jak-zarzadzac-kolekcjami-przy-pomocy-calibre/


muszę zacząc je tworzyc - niby to ogarniam ale nie chce utworzyc czegos podwojnie , albo kolekcje w kolekcji i potem reinstalowac Calibre. Wskaze mi ktos ? Sprobuje jeszcze poczytac ale wolalbym miec pewnosc. :(


08 sty 2012 11:44:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: