Teraz jest 28 mar 2024 19:09:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Książki z bookini - wysyłanie przez email/problem z autorem 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post książki z bookini
Jest sobie taka strona bookini.pl, z której można pobierać za darmo książki w formacie mobi - zjadliwym dla kindli.

Tutaj link do pliku mobi, który ułatwia pobieranie książek z ich katalogu z poziomu kindla:
EDIT: Jest nowa wersja:
http://wuub.net/mkb2.mobi


Pojawiało się to już u nas na forum, ale jest poukrywane w dziwnych wątkach, więc piszę jeszcze raz :)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


07 gru 2010 14:54:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2010 21:39:42
Posty: 37
eCzytnik: Kindle 3!
Post Re: książki z bookini
świetna rzecz, polecam...


07 gru 2010 20:17:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2010 23:00:08
Posty: 52
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: książki z bookini
Głosuję za stworzeniem "sticky" tematu z linkami przydatnymi dla Kindla (źródła darmowej literatury, "magiczne" katalogi, strony z hackami etc), który by się potem edytowało w miarę pojawiania się takich linków w innych częściach forum. Przydałoby się to myślę wszystkim, a w szczególności nowoprzybyłym.


07 gru 2010 22:10:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2010 19:37:25
Posty: 6
Lokalizacja: Olsztyn
Post Re: książki z bookini
Od niedawna interesuje się ebookami i mam zamiar kupić e-czytnik Kindle. Dzisiaj próbowałem pobrać książkę z bookini na PC ale mi się nie powiodło. Wyskakiwał komunikat z błędem albo nie mógł znaleźć strony. Nie wiecie dlaczego? Aha, jeszcze próbowałem przez Mobipocketa ale też mi się nie udało.


07 gru 2010 22:32:37
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: książki z bookini
@Arturo:
Zwróć uwagę na linka. Jeśli po kliknięciu na Pobierz przekieruje Cię na http://ebook.pl/ebooki/... to zmień ebook.pl na bookini.pl i spróbuj ponownie.

Czyli np. zamiast:
http://ebook.pl/ebooki/Classic_000157.prc
Otwórz:
http://bookini.pl/ebooki/Classic_000157.prc

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


07 gru 2010 23:36:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2010 19:37:25
Posty: 6
Lokalizacja: Olsztyn
Post Re: książki z bookini
Wszystkie dane w linku są wpisywane poprawnie. Skopiowałem linki podesłane przez Ciebie, ale też nic z tego nie wyszło ten sam komunikat tzn. "404 Not Found The request /ebooki/Classic_000157.prc was not found on this server ". Próbowałem ściągnąć ebooka z Virtualo, również mi się nie powiodło, ale w tym przypadku chyba musze mieć ADE z zarejestrowanym nr. ID ( tak mi się zdaje :) ) Jak narazie to sporo czasu trzeba poświęcić żeby cokolwiek ściągnąć na PC. Ale jestem zdeterminowany ;)


08 gru 2010 10:40:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2010 10:30:34
Posty: 2
eCzytnik: amazon
Post Re: książki z bookini
Arturo napisał(a):
Od niedawna interesuje się ebookami i mam zamiar kupić e-czytnik Kindle. Dzisiaj próbowałem pobrać książkę z bookini na PC ale mi się nie powiodło. Wyskakiwał komunikat z błędem albo nie mógł znaleźć strony. Nie wiecie dlaczego? Aha, jeszcze próbowałem przez Mobipocketa ale też mi się nie udało.


Witaj , ja też mam ten sam problem , jak Ci się udało go rozwiązać.


08 gru 2010 11:43:35
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: książki z bookini
już jest poprawka:
http://wuub.net/mkb2.mobi

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


08 gru 2010 12:07:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2010 19:37:25
Posty: 6
Lokalizacja: Olsztyn
Post Re: książki z bookini
Trzeba pobrać nową wersje katalogu z tej strony http://swiatczytnikow.pl/ulatwienie-dla-ws ... ookini-pl/. Tam jest wszystko opisane.


08 gru 2010 12:10:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2010 11:49:47
Posty: 22
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: książki z bookini
Witam.
A ja mam takie pytanie. Na stronie bookini.pl są darmowe e-booki. Chciałem pobrać sobie Myśli Seneki i nowele Wellsa. Pobrałem i nie mogę ich otworzyć zarówno Calibre jak i Kindle Preview twierdzą, że pliki te są zabezpieczone DRM-em.
Czy ktoś zetknął się już z podobnym problemem i czy jest szansa na uruchomienie tych e-booków bez klucza PID do DRM-u?


09 sty 2011 19:10:05
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: książki z bookini
gregvip napisał(a):
Witam.
A ja mam takie pytanie. Na stronie bookini.pl są darmowe e-booki. Chciałem pobrać sobie Myśli Seneki i nowele Wellsa. Pobrałem i nie mogę ich otworzyć zarówno Calibre jak i Kindle Preview twierdzą, że pliki te są zabezpieczone DRM-em.
Czy ktoś zetknął się już z podobnym problemem i czy jest szansa na uruchomienie tych e-booków bez klucza PID do DRM-u?

Zgadza się, ale na kindlu otworzysz bez problemu :D

Możesz też użyć mobidedrm opisywanego na forum, albo pobrać to moim skryptem z pbi.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


09 sty 2011 19:16:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2010 11:49:47
Posty: 22
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: książki z bookini
A co to za skrypt. Można coś więcej. Bo DeDrm mam w Calibre i jakoś nie daje rady.


09 sty 2011 19:20:52
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: książki z bookini
To jest prawdopodobnie zabezpieczenie pliku, ale nie DRM. Gdy używam Mobipocket Creator do tworzenia plików MOBI, widzę 4 opcje:
1. no encryption
2. content encryption
3. content encryption with password
4. content encryption with DRM
Prawdopodobnie użyto tej 2 opcji – opis tutaj: http://www.mobipocket.com/dev/article.a ... curity.htm
Niestety nie mam pojęcia czy da się to odkodować. Teoretycznie powinno, skoro Kindle i Mobipocket Reader to umieją odczytać.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


09 sty 2011 19:42:28
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: książki z bookini
gregvip napisał(a):
A co to za skrypt. Można coś więcej. Bo DeDrm mam w Calibre i jakoś nie daje rady.

post54666.html?hilit=mobidedrm#p54666


Albo pobierz html z PBI (bo i tak jest tam chyba wszystko co jest w bookini)
https://github.com/t3d/sciagnijpbi

ID dla Seneki to 14225
dla Wellsa 44415

Moim skromnym zdaniem HTML pobrany moim skryptem z PBI ma lepsze formatowanie niż rzeczy z bookini.
EDIT: Hm, z tym formatowaniem to w przypadku Seneki jest u mnie gorzej, bo gubi się spis treści, który pewnie działa w bookini.

EDIT2:
Przerobiłem tak skrypty, że generuje plikom tekstowym spis treści z klikalnymi linkami :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


09 sty 2011 22:37:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 kwi 2011 15:39:10
Posty: 3
eCzytnik: Kindle, eClicto
Post Książki z bookini - wysyłanie przez email/problem z autorem
witam wszystkich serdecznie,
mam takie pytanie odnośnie książek z katalogu bookini - czy istnieje jakaś możliwość ich edycji, która sprawiłaby, że w katalogu głównym w Kindle (home) byłyby widoczne nie tylko tytuły, ale także nazwiska autorów. To strasznie uciążliwe, gdy się ściągnie np. 30 książek, i nie można bez otwarcia pojedynczego ebooka rozeznać się, kto jest autorem ... A Kindle nie daje możliwości stworzenia np. kolekcji w kolekcji. Wtedy mógłbym od biedy pakować autorów do kolekcji, a później do jakiejś wspólnej grupy np. literatura obca. No chyba, że można taka zadziałać, tylko ja o tym nie wiem?

Wiem, że książki bookini są dostępne online i niby nie ma potrzeby ściągania ich masowo na czytnik. Po prostu ściąga się i czyta na bieżąco. Ja jednak nie lubię tego typu rozwiązań, jestem starej daty i system "chmury" (cloud) mnie nie przekonuje. Lubię mieć, co chcę, na własnym twardzielu / czytniku itp. Poza tym lubię porządek, a bez folderów z trudem udaje mi się go zachować na Kindle...

Czy ktoś ma jakieś pomysły w tym zakresie? Dodam już konkretnie, że trudzę się nad odpowiednim skatalogowaniem wszystkich powieści Zoli, Stendhala, Balzaca i Maupassanta, pobranych właśnie z bookini.

z góry dzięki za pomysły, pozdrawiam


30 kwi 2011 15:57:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: