Teraz jest 28 mar 2024 23:31:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
Moje pierwsze wrażenia z Kindle 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 paź 2010 16:15:14
Posty: 1
eCzytnik: Kindle 3
Post Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Właśnie dostałem Kindle 3 Wi-Fi z pokrowcem i jestem pod wrażeniem. E Ink jest naprawdę świetny. Na początku myślałem, że do ekranu była przyklejona ochronna folia/kartka z ilustracją początkową co należy zrobić. Potem zauważyłem, że to po prostu ekran. Jest bardzo kontrastowy, a wielkość 6" jest całkowicie wystarczająca. Urządzenie jest leciutkie i cieniutkie. Po naładowaniu zajmę się bardziej dogłębnym testowaniem.
Przesyłka szła tylko 4 dni. Zamówiłem w czwartek wieczorem, a dostałem we wtorek rano. Celnicy szybko się z nią rozprawili - przesyłka dotarła w poniedziałek do Polski, a następnego dnia była u mnie. Oczywiście nie musiałem płacić cła ani VAT-u. Kurier nawet o tym nie wspomniał.

Edit by Mori: Wydzielone z wątku "Wysyłka nowego Kindle przez Amazon, kiedy wreszcie będzie?", jak sugerował DarkStar.


26 paź 2010 11:20:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Wysyłka nowego Kindle przez Amazon, kiedy wreszcie będzi
sneer napisał(a):
Właśnie dostałem Kindle 3 Wi-Fi z pokrowcem i jestem pod wrażeniem. E Ink jest naprawdę świetny. Na początku myślałem, że do ekranu była przyklejona ochronna folia/kartka z ilustracją początkową co należy zrobić. Potem zauważyłem, że to po prostu ekran.


Mialem dokladnie to samo :)


26 paź 2010 16:27:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Wysyłka nowego Kindle przez Amazon, kiedy wreszcie będzi
mihu napisał(a):
sneer napisał(a):
Właśnie dostałem Kindle 3 Wi-Fi z pokrowcem i jestem pod wrażeniem. E Ink jest naprawdę świetny. Na początku myślałem, że do ekranu była przyklejona ochronna folia/kartka z ilustracją początkową co należy zrobić. Potem zauważyłem, że to po prostu ekran.


Mialem dokladnie to samo :)


Ja wiedziałem, że to e-ink, bo po prostu czytałem o tym wcześniej i wiedziałem, że jak się dostaje nowego Kindle'a, to fabrycznie ustawiona jest ta "strona". Niemniej jednak byłem pod wrażeniem efektu wizualnego (kontrast, wyrazistość obrazu - w dodatku z rysunkiem!).


26 paź 2010 16:32:47
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Wysyłka nowego Kindle przez Amazon, kiedy wreszcie będzi
mihu napisał(a):
sneer napisał(a):
Właśnie dostałem Kindle 3 Wi-Fi z pokrowcem i jestem pod wrażeniem. E Ink jest naprawdę świetny. Na początku myślałem, że do ekranu była przyklejona ochronna folia/kartka z ilustracją początkową co należy zrobić. Potem zauważyłem, że to po prostu ekran.


Mialem dokladnie to samo :)

Generalnie to chyba reakcja większości osób na E-Ink ;) Drugą, jaką zaobserwowałem, jest jakieś maniakalna chęć maziania palcem po ekranie (który nie zawsze jest dotykowy i na ten sposób reaguje). A najbardziej kuriozalną sytuacją była ta, gdy znajoma wzięła moje eClicto, nacisnęła przycisk zmiany strony -- więc trzeba było chwilkę na jego reakcję poczekać -- po czym przejechała palcem po ekranie, a strona się zmieniła. I potem nie bardzo wierzyła moim zapewnieniom, że eClicto ekranu dotykowego nie posiada...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


26 paź 2010 16:36:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Wysyłka nowego Kindle przez Amazon, kiedy wreszcie będzi
Mori napisał(a):
Drugą, jaką zaobserwowałem, jest jakieś maniakalna chęć maziania palcem po ekranie (który nie zawsze jest dotykowy i na ten sposób reaguje).


Musiałem na początku powstrzymywać się przed mazianiem palcem. :) To dlatego, że na co dzień używam smartphone'a z ekranem dotykowym i jest to kwestią przyzwyczajenia. Potem jeszcze musiałem się przyzwyczaić, że "forward" znajduje się w tym samym miejscu po obu stronach urządzenia (spodziewałbym się back/forward na przeciwnych krawędziach) - już się przyzwyczaiłem i uważam, że to był bardzo dobry pomysł ze strony projektantów urządzenia - czytam różnie, czasem trzymając Kindle w obu rękach, czasem lewą, czasem prawą - każdy sposób jest wygodny dzięki właśnie takiemu ułożeniu klawiszy sterujących.

Czy ta dyskusja nie powinna toczyć się w jakimś innym wątku z cyklu "Moje pierwsze wrażenia z Amazon Kindle"?


26 paź 2010 16:41:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 13:20:38
Posty: 7
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Witam

Ja ciągle się waham z kupnem czytnika (i tak chyba od dwóch lat) bo 6 cali wydaje mi się zbyt małym ekranem. Nie miałem w rękach czytnika, ale wykombinowałem tak, że na kartce wyrysowałem prostokąt o wymiarach ekranu Kindle. Nie poraża wielkością.

Dla osób czytających szybko może być problemem konieczność częstego zmieniania stron. Można oczywiście ustawić małego fonta, ale nie chcę za pół roku nosić okularów.

Niestety na rynku brak jest czytników z ekranem powiedzmy 7 lub 8 cali. Jest tylko małe 6 i ogromne 10. Kiepsko.

Czy wam wielkość ekranu naprawdę odpowiada? Przecież to jest mniejsze niż najmniejsze nawet wydanie zwykłej, papierowej książki.

A co do e-inku to ja miałem telefon z takim wyświetlaczem. To dopiero działało piorunująco na znajomych :)


26 paź 2010 19:46:12
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Idź do Vobisa i przetestuj Booxa 60. Albo przyjedź na 14. Targi Książki w Krakowie, będzie jeszcze większy wybór. 6" wystarcza w zupełności, przynajmniej mnie. I, prosiłbym, następnym razem wybierz właściwszy temat do takich pytań jednak...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


26 paź 2010 20:09:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 sty 2010 21:22:52
Posty: 41
Lokalizacja: Najbardziej zas..ne miasto w Polsce
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
do Fantus:

A możesz podać markę tego telefonu?

EDIT by Chesuli: Panowie, proszę nie "zaśmiecać" tematu dotyczącego pierwszych wrażeń z Kindle. Dalszą dyskusję proponuję na PW, albo w osobnym wątku.


26 paź 2010 21:07:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2010 22:31:24
Posty: 62
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi+3g/Firmware 3.3/US/
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Do mnie dzis przyjechal kindle i moje pierwsze wrazenie to zadziwienie ekranem i tym jak wyrazne sa litery sprawdzalem net po 3g i wifi smiga swietnie. Do wifi podlacza sie w ulamek sekundy szybciej niz moj laptop msi. Posegregowalem sobie ksiazki i wyswietlaja sie dosc dobrze jak na razie jestem bardzo zadowolony z zakupu i zabieram sie za pierwsza ksiazke zobaczymy jak bedzie. Polecam wyjatkowo model z 3g bo ten net tutaj dziala bardzo dobrze jak na takie urzadzenie i ten ekran:P - cla nie placilem wiec roznica w cenie nie jest wielka


26 paź 2010 21:41:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 paź 2010 21:02:24
Posty: 6
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Reakcja taka sama innych:) Nie miałem do czynienia z e-inkiem. Jestem zafascynowany:) Żałuję tylko teraz, że nie kupiłem od razu etui z latarką. I na razie za każdym razem jestem zdziwiony, że jak włączam to ekran się nie podświetla:)

PS. Czy ekran się łatwo rysuję? Na razie się obchodzę jak z jajeczkiem:)


27 paź 2010 1:48:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Tez jestem ciekaw jak bezpiecznie czyscic ekran. Czy plyn do ekranow lcd jest ok?


27 paź 2010 8:09:56
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
mihu napisał(a):
Tez jestem ciekaw jak bezpiecznie czyscic ekran. Czy plyn do ekranow lcd jest ok?

Odsyłam w tej kwestii tutaj: ogolnie-o-eczytnikach-f155/czyszczenie-czytnika-t8893.html

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


27 paź 2010 8:15:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2010 18:49:44
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 3 WIFI
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
No i ja dostałem swoj czytnik
Wrażenie jak najbardziej pozytywne, czyta sie bardzo wygodnie. Przyjemnosc z trzymania czytnika w ręce niesamowita:))
Gorąco polecam tym ktorzy jeszcze sie wachaja :)


27 paź 2010 14:23:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 wrz 2010 23:00:08
Posty: 52
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
electron napisał(a):
Gorąco polecam tym ktorzy jeszcze sie wachaja :)


Od dziś to mój ulubiony cytat :lol: bez polskich znaków, oczywiście

Ale żeby nikt nie mówił że nic do dyskusji nie wnoszę - ja od ponad czterech tygodni jestem pod wrażeniem swojego Kindelka - do tego stopnia, że wieczór bez "wrzucenia rozdziału" to wieczór stracony. Próbowałem też sprawdzić na ile wystarcza bateria (bez użycia WiFi) - ale nie jestem w stanie, bo zawsze znajdzie się powód żeby podłączyć Kindla do kompa celem uzupełnienia biblioteki dzieł klasycznych...


27 paź 2010 17:23:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2010 21:39:42
Posty: 37
eCzytnik: Kindle 3!
Post Re: Moje pierwsze wrażenia z Kindle
Potwierdzam , rewelacja jak dla mnie...Przeczytałem na nim już 8 książek i muszę powiedzieć że sprawdza się znakomicie.


27 paź 2010 22:24:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron