Teraz jest 28 mar 2024 18:21:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Czy nowy serial 39,5 jest zapożyczeniem? 
Autor Wiadomość
Post Czy nowy serial 39,5 jest zapożyczeniem?
Zauważyliście pewne podobieństwa między amerykańskim "Californication", a "39,5"? Tu i tam przegrany życiowo twórca, który walczy o powrót do swojej byłej. W wersji amerykańskiej - pisarz, polskiej - muzyk. Duchowny ma niezły kontakt ze swoją nastoletnią córeczką, Karolak z synkiem. Obyczajowo amerykańska wersja oczywiście o wiele odważniejsza (TVN jest dość pruderyjny), tam główny bohater zaliczyłby sąsiadkę w pierwszym odcinku, sedno jednak pozostaje podobne.


18 mar 2008 23:27:41
Post 
Być może, ale czy to żle? fajny lekki serial inny niż słodkie M jak miłość, Na wspólnej czy ostatnio ciężkie i nudne seriale o lekarzach.


19 mar 2008 12:34:00
Post 
Tez mi się podoba, :) jest inny niż np. Magda M czy nasze nudne telenowele...... Szczególnie Karolak fajnie gra ( zastanawiam sie czy tacy ludzie istnieją naprawdę??) :P


19 mar 2008 22:04:44
Post 
Mysle , ze czy to jest zapozyczenie czy nie , nie powinno miec zadnego wplywu na film . Wazne jest chyba prede wszystkim to , zeby sie ludziom podobalo . A mi sie podoba . Jest fajny i smieszny , a do tego jeszcze dobra obsada z Karolakiem na pierwszym planie , moim ulubiencem .
O ile dobrze sie orietuje jest to cos nowego w polskiej tworczosci serialowej . Raczej zawsze bylo o perypetiach i rosterkach kobiet , a teraz mamy mezczyzne w roli glownej . Z niecierpliwoscia czekam na kazdy kolejny odcinek . Polecam kazdemu kto sie chce zrelaksowac i posmiac!!!


20 mar 2008 6:21:55
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post 
Ja bym powiedział, że to zapożyczenie z 40-latka. Tamten serial cieszył się wielkim powodzeniem i postanowili zrobić coć nowego, współczesnego.
Oglądałem tylko jeden odcinek, który ktoś wrzucił na audioksiążki i muszę powiedzieć, że dość dobry - obejrzałem z żoną.
Podobał mi się szczególnie fragment o świętach: chłopak odbiera telefon od rówieśnika: "Co, ty już po? Ja jeszcze się męczę?"
Ale niestety większość aktorów nędzna i nie umie grać, dialogi momentami sztuczne i nienaturalne. Pomysł niezły, ale czy my nie mamy już dobrych aktorów, którzy umieli by to zagrać?

_________________
:-P


20 mar 2008 8:56:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 mar 2008 21:09:44
Posty: 39
Lokalizacja: Wojkowice
Post 
Mnie się ogólnie jak na razie podoba, chociaż postać, którą gra Karolak, wydaje mi się trochę nierealistyczna :P Coś on taki za łagodny, jak na punkowca, ale niech im będzie. Może o to właśnie chodziło? Poza tym rzeczywiście to coś nowego, świeżego, chociaż właściwie gdzieś czytałam, że to miała być męska wersja Magdy M. i się zraziłam, ale po obejrzeniu pierwszego odcinka mi się spodobało xD

_________________
By zobaczyć strach w twoich oczach, jest gotów na wszystko,
żeby poczuć bicie twego serca w swej dłoni...

http://queenmargot.blog.onet.pl


25 mar 2008 14:03:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 wrz 2008 13:04:15
Posty: 29
Post 
HAHA! Zapozyczenie? Jakby nie patrzeć 39,5 to kolejny product placementowy tvnowski twór, który może tam i kogoś śmieszy, ale mnie rozbraja kliszami i przewidywalnością. Nic oryginalnego i ponad poziom jednym zdaniem. Californication łamie zasady i autorzy raczej się nie boją, ze kilka emerytek podniesie raban widząc kilka nagich ciał czy ultrapoligamistycznego bohatera. A TVNowski serial ma sie podobać wszystkim i tak jest zrobiony.


08 wrz 2008 11:53:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2015 12:42:20
Posty: 43
eCzytnik: wolę klasycznie;)
Post Re: Czy nowy serial 39,5 jest zapożyczeniem?
możliwe, że jest lekko dopasowany do naszych warunków, u nich pisarz erotoman a u nas Karolak ;-)


28 wrz 2015 19:30:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron