Teraz jest 28 mar 2024 18:59:44




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Polskie seriale kryminalne 
Autor Wiadomość
Post Polskie seriale kryminalne
Przez kilka ostatnich lat polscy producenci filmowi i rezyserzy serwuja nam coraz to inne seriale kryminalne .Jedne dobre inne troche mniej .Osobiscie jestem za i bardzo lubie ogladac ,ale jestem ciekawa co ludzie czytajacy kryminaly o tym sadza.


13 mar 2008 6:00:19
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Znaczy coś w style "Fali zbrodni"? Pierwsze 2 sezony mi się podobały, ale później już przestałem oglądać. Trochę na siłę i bez pomysłu moim zdaniem robione. A w porównianiu z 1 sezonem reżyserowanym przez Khamidowa reszta to dno. Wychodzi na to, że Okił Khamidov jest jednym z najlepszych reżyserów seriali w Polsce :) A poza tym "W11" lub "Kryminalnych" od czasu do czasu obejrzę. Kiedyś było tego więcej, teraz tylko te 2 sporadycznie. Ogólnie na początku, gdy była to nowość, oglądało się świetnie. Teraz chyba rynek jest tym trochę przesycony.


13 mar 2008 11:32:18
Zobacz profil WWW
Post 
Ja oglądam tylko czasami "Kryminalnych". W "Psów" i "Fali zbrodni" nigdy nie widziałem przyznam szczerze i jakoś nie ciągnie mnie by to obejrzeć. "W11" i tych podobnych nie trawię. Nie to, że są kiepskie, ale po prostu taka stylizacja na autentyk nie przemawia do mnie.


13 mar 2008 18:18:43
Post 
A co powiecie na takie seriale jak Glina, Sfora,czy Oficer? Mnie sie bardzo podobały, były bardzo realistyczne, nawiązywały do aktualnej sytuacji politycznej, świetnie skonstruowana akcja... Natomiast te polsatowskie i z tvn to szmira, obejrzałem kilka odcinków i dalem spokój.


13 mar 2008 18:53:24
Post 
Mieszkam s stranach i nie miałem dostepu przez jakiś czas do polskich seriali, ale obejrzałem ostanio serię Oficer i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony naprawdę niezły


14 mar 2008 3:24:49
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2007 13:59:13
Posty: 33
Post 
Podzielam zdanie admina w sprawie "Fali zbrodni" i Okiła. Podobał mi sie również serial "Glina" i "Oficer". Ze starszych - "S.O.S". Natomiast nie mogę się przekonać do tzw. fabularyzowanych dokumentów typu "W11" i "Detektywi", a już "Sędzie Anna Maria Wesołowska" absolutnie odpada. Wolę porządny dokument.


14 mar 2008 9:05:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Mi też te fabularyzowane nie leżą, ale moim zdaniem "W11" jeszcze jakoś trzyma poziom. Poza tym bardzo mi się spodobał serial "Odwróceni". Jako że najpierw obejrzałem "Świadka koronnego" (i srodze się zawiodłem) podchodziłem do serialu ostrożnie. I okazało się, że nie potrzebnie. Jak dla mnie świetny. Szkoda, że nie widziałem wszystkich odcinków, ale kiedyś przejdę się do Empika i kupię całość jeśli będzie. I nadrobię.


14 mar 2008 11:45:27
Zobacz profil WWW
Post 
Polski serial kryminalny, który oglądam to Fala Zbrodni na Polsacie. W początkowych sezonach bardzo wciągał i z zapartym tchem oczekiwało się na kolejne odcinki serialu. Świetni aktorzy no i - czego w większości seriali nie ma - brak cenzury. Nie ma tu zbytniego upiększania i łagodzenia, ani żadnych dźwięków gdy ktoś wypowie brzydkie słowo (:P). Jak już pisałem pierwsze sezony były świetne - niestety, z czasem, jak to z większością jest - serial zaczął się staczać. Kręcenie na siłę coraz to nowych sezonów, kolejne absurdy, a już ostatnia seria była jedną wielką pomyłką (mimo, że zdarzały się elementy dobre). Jako przykład podam tu wydarzenie z ostatniego odcinka - policjantka mająca moce parapsychiczne? To jakiś żart? To nie jest żadne sci-fi czy fantasy! Mam jednak nadzieję, że kolejny sezon - o ile powstanie - będzie o wiele lepszy od tego.

Pozdrawiam.


14 mar 2008 19:56:22
Post 
Ogladałam 'Fale zbrodni" I i II sezon, fajny, realistyczny aż z czasem zrobił się nudny ( jak kazdy serial, który trwa w nieskończoność :P ). Obecnie oglądam "Determinatora" ( chyba można go zaliczyć do kryminałów ) i tak.... na poczatku mnie wciągnął, ale teraz ogladam, aby oglądać i tyle :( i czekam na ostatni odcinek.......


14 mar 2008 23:53:48
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008 0:14:37
Posty: 32
Post 
"Kryminalni" rządzą ;] Chociaż odwróceni też są niczego sobie. Szkoda tylko, że mało jest naprawdę dobrych polskich produkcji.


15 mar 2008 0:11:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lip 2007 10:46:16
Posty: 12
Post 
Kryminalni jak najbardziej ..... choc sporo odcinkow ominelam.... za to moja mama to prawdziwa fanka Zawady :) nie ominela chyba ani jednego :), W11 i Detektywow tez lubie, chociaz moze bardziej traktuje to jako przerywnik miedzy programami.


15 mar 2008 1:07:59
Zobacz profil
Post 
ja ogladalem chyba , ogladam chyba wszystkie ukazujace sie seriale kryminalne , bardzo podobala mi sie sfora , prawo miasta i obecnie determinator , niezly byl rowniez odwroceni


15 mar 2008 6:07:27
Post 
Najlepsz serial kryminalny to "Glina" i "Oficer" - realistyczne, bardzo dobra obsada i gra aktorów. Od kwietnia zaczyna się druga seria "Gliny" - mam nadzieję, że się nie rozczaruję.


17 mar 2008 15:18:22
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lut 2008 23:19:44
Posty: 14
Post 
A ja chyba będę pierwszy który wspomni o serialu "Pit Bull" (chyba, że coś przeoczyłem). Według mnie jest jednym z najlepszych. Co prawda jest trochę drastyczny ale ogólnie świetny. A gdy obejrzałem pierwszy odcinek to byłem bardzo mile zaskoczony grą Andrzeja Grabowskiego ( Gebels ). Do tej pory pamiętałem go tylko jak Ferdka Kiepskiego, ale to już przeszłość :). Szczerze polecam Wszystkim :)


18 mar 2008 0:19:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2007 14:25:10
Posty: 28
Post 
Wiele lat temu bardzo podobał mi się "Na kłopoty Bednarski", później z wielkim zainteresowaniem obejrzałem "Ekstradycję".
Niestety od czasu pierwszej serii "Ekstradycji" żaden polski serial tzw.kryminalny nie jest w stanie wzbudzić mojego zainteresowania.
Nie mam pojęcia dlaczego. Może moje wymagania wzrosły, może poziom dla mnie zbyt trudny w odbiorze...
Wszystkie są jak dla mnie płytkie, schematyczne i po prostu nudne.


18 mar 2008 11:03:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron