Teraz jest 19 mar 2024 11:11:14




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
"'Allo 'Allo!" (1982-1992) 
Autor Wiadomość
Post "'Allo 'Allo!" (1982-1992)
Piszcie co myślicie o tym serialu . Jest to mój ulubiony serial dla mnie jest on wręcz kultowy . Według mnie zawiera świetne dialogi i gagi ale najlepsze są w nim kreacje drugo planowe . Dodają one " smaku temu serialowi np. żandarm który myśli że zna francuski , szefowa ruchu oporu czy gestapowiec Herfilck ( nie pamiętam jak to się pisze ) . Piszcie też jakie są wasze ulubione postacie z tego serialu .


12 maja 2008 16:12:07
Post 
Dla mnie serial jest kultowy, tak jak i dialogi z niego. Zawsze najbardziej mnie 'rozbrajał' Monsieur LeClerc, którego działającego 'incognito', każdy i tak rozpoznawał. I ta jego auto-demaskacja: 'Psss! To ja! Monsieur LeClerc!' Boskie! :)


17 maja 2008 11:29:17
Użytkownik

Dołączył(a): 22 maja 2008 19:14:35
Posty: 31
Post 
Allo Allo, genialny serial "propangadowy", pokazujacy wojne i okupacje niemiecka w krzywym zwierciadle. Uwielbiam ten serial, gruby oberzysta zawsze neichetny do swoich misji, romansujacy na boku, lecz jakze komicznie przedstawiony jako bohater, Heroes francuski. Zandarm, mowiacy po francusku, byl po prostu genialny, do tej pory pamietam z polskiego tlumaczenia "Dzin Dybry", zawsze we mnie to wzbudzalo smiech.


28 maja 2008 20:10:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post 
Ostatnio zacząłem oglądać jeszcze raz po angielsku i muszę powiedzieć, że jest jeszcze bardziej śmieszny.
Cytuj:
Listen very carefully because I shall say it only once

To naprawdę świetna parodia. Słyszałem, że chyba w tym roku pierwszy raz będzie puszczona w Niemczech. Uważam, że film jest bardzo sprawiedliwy, wszystkich ośmiesza równo ;D

_________________
:-P


30 maja 2008 15:17:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 maja 2008 11:05:11
Posty: 34
Post 
Moim zdaniem najlepszym motywem w Allo Allo był obraz "Upadłej madonny z wielkim cycem". To co wokół tego obrazu sie działo wywoływłuje u mnie natychmiastowy atak padaczki. Gorzej jak nagle jakimś kosmicznym zbiegiem okoliczności przypomina się ten motwy w autobusie i nagle zaczynam się śmiać sam do siebie. Wyglada to przerażająco xD

_________________
Pozdrówko!


30 maja 2008 18:27:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2008 0:11:57
Posty: 70
Lokalizacja: Albedo 0.39
eCzytnik: SONY PRS 505
Post 
Jak tylko pojawił się w Polskiej Telewizji, stał się dla mnie kultowym serialem. Jeden z lepszych seriali komediowych okresu powojennego. Już sam pomysł, aby z tematu "tabu" pośmiać się w wyrafinowany, angielski sposób, jest godny pochwały. Zresztą celują w tym i mają na swoim koncie mnóstwo wspaniałych tego typu produkcji (np: "Żywot Briana"). Mnóstwo aluzji w tym filmie odnosi sie do czasów współczesnych jego powstaniu a niektóre wręcz nabrały obecnie bardziej wyraźnego kolorytu: żandarm Heroes kojarzy mi się teraz z Polakami pracującymi w angielskiej policji. Ale dla mnie postacią absolutnie rewelacyjną jest Herr Flick ze swoim "dworem", genialnymi pomysłami i tym wszystkim co nosi przydomek "gestapowski", na przykład: "gestapowska luneta";a ileż przemyconych aluzji o Niemcach. Oglądałem serial wielokrotnie ale zawsze znajdę jakieś nowe sytuacje które wywołują u mnie napady śmiechu :)


07 cze 2008 18:37:12
Zobacz profil
Post 
Co do tego, że serial jest świetny to chyba żadnych wątpliwości nie ma. A dla wielbicieli angielskiego humoru jest do podstawowa pozycja w serialowej filmotece. Było naprawdę wiele tak dobrych seriali w Brytyjskiej telewizji ale niestety tylko niektóre z nich zostały wyemitowane u nas. Jeszcze niedawno oglądałem Allo Allo na BBC entertainment jedynym programem po Polsku bogatym w angielskie seriale komediowe i musze przyznać, że mimo upływu lat nadal oglądam go z przyjemnością :)


14 lip 2008 10:45:04
Post 
Genialny serial, oglądałąm go zawsze przy nadarzającej się okazji, kiedy był emitowany w telewizji a parę mięsięcy tem zakupiłam całą seriee na dvd i oglądałam go już parę razy. Jest to jeden z tych seriali które nigdy się nie nudzą i zawsze śmieszą, nie ważne który raz je oglądasz. Wydaje mi się że każda postać jest unikatowa na swój sposób, uważam że aktor grającu Grubera jest porostu świetny. tak jak Herr Flick z von Smallhausenem - świetna para. Jedyną osobą która mnie nie śmieszy jest włoski kapitan Bertorelli. Naprawdę polecam...


21 lip 2008 15:16:15
Post 
Fantastyczny serial :) uwielbiam Smallhausena :DDD podnizany i wrecz czasmi bity przez Herr Flicka :)
Nie wiem czy dobrze kojaze ale w naszej "fantastycznej " telewizji Polsat emitowano nie tak dawno polski serial co na wzor Allo Allo...widzieliscie moze ??


16 wrz 2008 14:35:41
Post 
Serial fantastyczny, chyba pierwszy ktory pokazal ze II Wojna Swiatowa to nie powod do placzu, zlosci i nienawisci ale ze mozna sie z tego posmiac. Moja ulubiona postacia byl (jak to okreslal Rene) "Ten angielski idiota, ktoremu wydaje sie ze umie mowic po francusku" :-)


29 wrz 2008 6:39:13
Użytkownik

Dołączył(a): 10 kwi 2008 23:05:21
Posty: 14
Post 
Typowo „brytyjskie” poczucie humoru wyśmiewające francuski ruch oporu (jednak jakiś tam był) chyba należy się cieszyć, że nie postanowili ONI zrobić tego na Naszym terenie bo byłby raczej nie do przyjęcia. I jest bo nasza próba „Halo Hans” jest groteskowa nie śmieszna no ale nam wolno.


01 paź 2008 14:21:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 lis 2007 14:20:04
Posty: 29
eCzytnik: Kindle 3G, Nokia E66
Post 
Bardzo ciekawe w tym serialu jest nabijanie się anglików z etnicznych stereotypów, zarówno niemców, jak i francuzow a co bardzo ciekawe także anglików. W tym serialu anglicy potrafia smiac sie z wlasnych anrodowych przywar zachowujac rpzy tym twarz. OJ zeby polacy tak umieli.


06 paź 2008 16:05:06
Zobacz profil YIM
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2008 15:56:55
Posty: 33
Lokalizacja: TuchĂłw
Post 
Niestety nie dane było mi oglądnąć wszystkich odcinków jakie były emitowane (obowiązki), ale muszę je jakoś zdobyć. Choćby dla dwóch zestrzelonych anglików i "dzińdybry". Halo Hans nie umywa się do pierwowzoru (przynajmniej w moim mniemaniu). Polacy nie potrafią się tak z siebie śmiać, poza tym żadne nowe próby powtórzenia sukcesu Allo Allo nie udadzą się... Mistrza nikt nie doścignie.

_________________
"Idzie to dziewczę do głowy jak wino, ale się nim nie upiję bo cudze" ;(


12 lis 2008 20:08:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: