Teraz jest 28 mar 2024 21:25:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Persepolis 
Autor Wiadomość
Post Persepolis
Witajcie!

A co powiecie na ekranizację komiksu M. Satrapi "Persepolis"??? Przyznam ,że ja wpierw zabaczyłam film , a dopiero potem dotarłam do książki. Musze powiedzieć ,że zarówno książka jak i film zachwyciły mnie. Twórca filmu miał przed sobą duże zadanie- z niezwykle obszernej historii wybrać to, co najistotniejsze dla ciągłości wątku osobistego jak i politycznego , a jednoczesnie nie pozostawiając filmu ubogim i niezrozumiałym. Świetna robota!


07 cze 2008 12:00:30
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 maja 2008 15:40:39
Posty: 26
Post 
Niestety komiksu w rękach nie miałem, zresztą nie przepadam za tą formą. Za to film oglądałem. Jest strasznie ciekawy. Podobno ekranizacja Persepolis jest "w duchu klasyczna" jak przeczytałem w Esensji. Jednak ja pierwszy raz się z takim czymś zetknąłem. Muszę powiedzieć, ze mi się spodobało. Szczególnie podobało mi się, kiedy Marjane wyjechała z Teheranu. Ten okres jej zycia był fantastycznie nakreślony. Pies kobiety u której mieszkania mnie rozbroił. Tak samo jak grupa osób, które uznawała za przyjaciół.. oraz oczywiście przedstawienie jej miłości. Porównanie tego w jaki sposób patrzyła kiedy była zakochana a kiedy dowiedziała się o zdradzie. Zdecydowanie - dobry film.


07 cze 2008 21:42:22
Zobacz profil
Post 
Oglądałem film - komiksu jeszcze nie, co do filmu to bardzo mi się podobała forma - czyli czarno biały a na samym końcu kolorowy
w ciekawy sposób ukazana historia rewolucji w Iranie - przez kogoś kto widział to "od środka"

film zainteresował mnie na tyle, że zamierzam przeczytać komiks :)


16 cze 2008 11:56:18
Post 
Komiks niestety jedynie przeglądałem będąc kiedyś w Empiku ale filmem jestem zachwycony. Świetna kreska, genialna forma no i poważne, życiowe problemy przedstawione ze zbawiennym dystansem. Aż dziw bierze, że Persepolis nie dostało Oscara (o ile pamiętam to statuetkę zgarnęła jakaś animacja dla dzieciaków :? ).


17 cze 2008 17:16:42
Post 
kreska podoba mi sie tylko ze wzgledu na to jak pewne elementy potrafia przejsc w inne - dym w rosliny itd itd.

urzekajaca historia o dorstaniu, babcia trzymajaca jasmin w staniku, koszulka z punk not dead i to jak ukazywany byl chlopak z wiednia po tym jak sie rozstali: PP


24 cze 2008 9:38:13
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: