Teraz jest 28 mar 2024 13:32:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Robimy się społecznościowi ;) 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Robimy się społecznościowi ;)
Zapraszamy do zapoznania się z listą serwisów społecznościowych, w których jesteśmy już obecni. Czekamy również na Wasze propozycje: gdzie jeszcze, tak, by Wam było wygodniej?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


21 wrz 2010 11:59:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 mar 2010 0:22:03
Posty: 10
eCzytnik: K3 WiFi
Post Re: Robimy się społecznościowi ;)
a może ''mobilna'' wersja serwisu i forum?
ja bym poprosił :D


21 wrz 2010 23:05:38
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Robimy się społecznościowi ;)
Jeśli chodzi o forum, to wierzę, że to miał rozwiązywać Tapatalk (przynajmniej w przypadku domyślnej skórki, czyli Hermes Gray)? Nigdy nie testowałem, bo i telefonu odpowiedniego nie mam, ale może ktoś mógłby potwierdzić?

Co do samego bloga na głównej - popatrzę, co w tej kwestii oferują pluginy do Wordpressa i dam znać.

EDIT: Aktywowałem plugin, który powinien pomóc mobilnym i na blogu. Tak samo, jak w przypadku forum - nie mam fizycznej możliwości przeprowadzenia testów, więc byłbym wdzięczny za informacje, czy działa (lub nie - i co konkretnie).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


21 wrz 2010 23:38:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Robimy się społecznościowi ;)
Tapatalk kosztuje 3 dolce


22 wrz 2010 9:07:07
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Robimy się społecznościowi ;)
Do pisania tak, do czytania jest darmowy - dlatego zawsze można go przetestować i ocenić, czy nam odpowiada. Do tego jest to aplikacja pozwalająca korzystać z wielu innych for w wersji mobilnej, nie tylko naszego.

Niestety, zakup licencji na Tapatalk tak, byście mogli z niej korzystać za darmo, kosztowałby 1800$ (dla wersji na iPhone oraz Androida) - a my nie jesteśmy w stanie przeznaczyć na ten cel takiej sumy.

Ponoć forum działa również normalnie pod przeglądarkami mobilnymi (jak Opera Mini) - zatem jeśli nie chcemy korzystać z rozwiązań typu Tapatalk, mamy również do dyspozycji całkowicie darmowe rozwiązanie.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 wrz 2010 9:20:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Robimy się społecznościowi ;)
Przeglądanie forum na komórce jest trochę męczące i moim zdaniem nie za bardzo ma sens. W końcu w takiej sytuacji odpowiadanie jest jeszcze bardziej utrudnione, a przecież w takiej sytuacji płaci się za transfer danych...
O wiele bardziej by się przydało, żeby była możliwość przeglądania newsów w takiej postaci.
Czyli nagłówek wiadomości - z linkiem do niej - do tego zdanie wprowadzenia i tyle.

Aha, ta normalna skórka jest w moim odczuciu dobijająca, ta z jasnym tłem i czarnymi literami jest znacznie bardziej przyjazna.
Szczerze mówiąc właśnie taką mam ustawioną.


22 wrz 2010 16:13:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Robimy się społecznościowi ;)
Ja i stronę i forum częściej przeglądam na telefonie niż na kompie (tak są tacy dziwacy). Łatwo poznać czego używam: posty z kompa mają polskie znaki, te z telefonu nie (za co osoby wrażliwe na kaleczenie ortografii z góry przepraszam)


22 wrz 2010 16:18:39
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Robimy się społecznościowi ;)
Cytuj:
Aha, ta normalna skórka jest w moim odczuciu dobijająca, ta z jasnym tłem i czarnymi literami jest znacznie bardziej przyjazna.
Szczerze mówiąc właśnie taką mam ustawioną.
Powtarzam to Moriemu od 3 lat

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


22 wrz 2010 16:19:05
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Robimy się społecznościowi ;)
Krzysztof Kopeć napisał(a):
O wiele bardziej by się przydało, żeby była możliwość przeglądania newsów w takiej postaci.
Czyli nagłówek wiadomości - z linkiem do niej - do tego zdanie wprowadzenia i tyle.

Prosimy w takim razie o testy, bo wczoraj aktywowany został plugin do mobilnej wersji bloga - zatem powinno się dawać. Powinno samo wykrywać mobilne przeglądarki.

Krzysztof Kopeć napisał(a):
Aha, ta normalna skórka jest w moim odczuciu dobijająca, ta z jasnym tłem i czarnymi literami jest znacznie bardziej przyjazna.
Szczerze mówiąc właśnie taką mam ustawioną.

Ale to chyba tylko na eCzytnikach/telefonach. Nie wyobrażam sobie domyślnej skórki, która raziłaby mnie białym/jasnym tłem na monitorze komputera... No, ale jest możliwość zmiany, więc każdy może sobie ustawić taką, jaka mu odpowiada :)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 wrz 2010 16:29:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Robimy się społecznościowi ;)
Jak byłem w pracy, to jeszcze to nie działało, teraz sprawdzałem i prezentuje się to następująco.
Obrazek

Telefon trzymany w poziomie - co mnie się osobiście rzadko zdarza bo siada obsługa. Po prostu gorzej się przewija.
Aha, to jest LG cooke.

W pionie:

Obrazek

Nie zmieścił się pełen tekst nagłówka z odpowiedzią ministerstwa w sprawie VAT'u. To znaczy na szerokość białego tła.

Dla porównania - wersja mini polygami:

Obrazek

Mam wyłączone grafiki.


Ta ostatnia strona jest moim zdaniem najlepiej zoptymalizowana. Podobnie zresztą wygląda strona Wyborczej, tam są same nagłówki będące linkami do artykułów.

Moim zdaniem z wersji mobilnej przydałoby się wykasować wszystko, co nie jest absolutnie niezbędne.
Datę, autora newsa, informację z jakiego jest to działu, wiadomości o komentarzach.
Jeśli się nie mylę są tam też podane informacje ile jest wiadomości o konkretnych modelach, czy różnych inicjatywach. To też bym zlikwidował, takie rzeczy są do sprawdzenia, jeśli ktoś ma naprawdę więcej czasu i mu się chce.

Aha, ten ekranik jest fizycznie chyba mniejszy od wizytówki. Teksty nagłówków są ledwo czytelne, a pierwsze zdania wiadomości można przeczytać jak się włączy powiększenie. Mówiąc wprost: one są za małe. Z marszu dałbym trzy razy większą czcionkę.


Cytuj:
Ale to chyba tylko na eCzytnikach/telefonach. Nie wyobrażam sobie domyślnej skórki, która raziłaby mnie białym/jasnym tłem na monitorze komputera... No, ale jest możliwość zmiany, więc każdy może sobie ustawić taką, jaka mu odpowiada :)


Osobiście nie wyobrażam sobie czytać tekstu na innym tle niż jasne - niezależnie od urządzenia.
Nie wiem jak sobie dajesz radę w internecie, przecież 99% serwisów właśnie tak wygląda :twisted:


22 wrz 2010 17:40:22
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Robimy się społecznościowi ;)
Krzysztof Kopeć napisał(a):
Datę, autora newsa, informację z jakiego jest to działu, wiadomości o komentarzach.

Wyłączyłem, jak mi się wydaje, część metadanych - przynajmniej w widoku głównym, nie pojedynczej wiadomości. Sprawdź, powinno być lepiej.

Krzysztof Kopeć napisał(a):
Jeśli się nie mylę są tam też podane informacje ile jest wiadomości o konkretnych modelach, czy różnych inicjatywach. To też bym zlikwidował, takie rzeczy są do sprawdzenia, jeśli ktoś ma naprawdę więcej czasu i mu się chce.

To jest lista kategorii (która jest i na blogu w wersji desktopowej). W przypadku wersji mobilnej powinna być pod ostatnią wiadomością, więc można po prostu nie schodzić niżej, tak mi się wydaje.

Krzysztof Kopeć napisał(a):
Teksty nagłówków są ledwo czytelne, a pierwsze zdania wiadomości można przeczytać jak się włączy powiększenie. Mówiąc wprost: one są za małe. Z marszu dałbym trzy razy większą czcionkę.

Jestem ciekaw: jak ta sprawa wygląda na innych komórkach? Nie chciałbym zmienić czegoś, co byłoby problemem jedynie w przypadku tego konkretnego modelu LG.

PS. A jeśli chodzi o wielkość, to jak w stosunku do tego, co widać na Twoim drugim zdjęciu, wypada treść wiadomości SMS?

Krzysztof Kopeć napisał(a):
Nie wiem jak sobie dajesz radę w internecie, przecież 99% serwisów właśnie tak wygląda :twisted:

Z miejsc, w których bywam regularnie, bodaj tylko Facebook i BiblioNETka nie oferują mi wyboru skórki od razu. Zatem - "mój" Internet jest zdecydowanie czarny :)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 wrz 2010 18:16:21
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Robimy się społecznościowi ;)
Kell napisał(a):
Cytuj:
Aha, ta normalna skórka jest w moim odczuciu dobijająca, ta z jasnym tłem i czarnymi literami jest znacznie bardziej przyjazna.
Szczerze mówiąc właśnie taką mam ustawioną.
Powtarzam to Moriemu od 3 lat

A co wy tam wiecie!? Czarna skórka najlepiej się komponuje:
Obrazek
:twisted:

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


22 wrz 2010 18:36:38
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Robimy się społecznościowi ;)
Możemy się nie licytować, z czymś się najlepiej czarna skórka komponuje (lub nie), a jednak wrócić do tematu optymalizacji bloga pod komórki? Czy ktoś jeszcze, oprócz Krzyśka, mógłby wejść i też zrobić zdjęcie, byśmy mogli ocenić?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 wrz 2010 19:00:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lut 2009 17:55:48
Posty: 211
eCzytnik: iPad, dawniej: iRex DR1000S
Post Re: Robimy się społecznościowi ;)
Pod Safari na iPod Touch (więc i na iPhone) wsio OK. No może poza angielskimi wstawkami typu "Recent Posts" itd. :-)

Nie sprawdzałem forum (które mogłoby mieć inną domyślną skórkę :P).

_________________
Copywriting


22 wrz 2010 20:34:00
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Robimy się społecznościowi ;)
Cytuj:
Wyłączyłem, jak mi się wydaje, część metadanych - przynajmniej w widoku głównym, nie pojedynczej wiadomości. Sprawdź, powinno być lepiej.


Idea była słuszna...

Obrazek

Cytuj:
PS. A jeśli chodzi o wielkość, to jak w stosunku do tego, co widać na Twoim drugim zdjęciu, wypada treść wiadomości SMS?


Obrazek


Może amatorskie pytanie, ale nie da się tego zrobić - jeśli już nie jest - jako WAP?
Aha, tu jest do polygami w wersji komórkowej :

http://m.polygamia.pl/Polygamia/0,0.html


22 wrz 2010 21:11:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: