Teraz jest 18 kwi 2024 17:37:17




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 328 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona
Vedia K10 ? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2012 15:00:45
Posty: 4
Post Vedia K10 ?
Witam,
Przymierzam się do zakupu czytnika e booków bo noszenie książek w plecaku albo czytanie na netbooku nie jest ani zdrowe ani przyjemne :)
Wszędzie polecany jest Kindle i jego zakup rozważam ale pojawiają się teraz inne opcje, tak jak w temacie min. Vedia K10.

Kod:
http://allegro.pl/czytnik-ebookow-k10-vedia-e-link-o-paper-slim-9mm-i2818834829.html

W sklepach cena to ok 320 zł, e-papier a nie żaden LCD, ktoś miał doczynienia tym urządzeniem ??


02 gru 2012 15:25:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2633
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Vedia K10 ?
Niewiele wiem nic o funkcjonalności tego czytnika, ale właśnie w morele.com.pl jest on w cenie przebijającej wszystkie inne oferty http://www.morele.net/vedia-k10-527985/?utm_source=newsletter20121127&utm_medium=e-mail&utm_campaign=uwolnic_cene_18:
275 zł po wpisaniu kodu rabatowego z neslettera sklepu.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


04 gru 2012 1:07:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Vedia K10 ?
vezimir napisał(a):
W sklepach cena to ok 320 zł, e-papier a nie żaden LCD, ktoś miał doczynienia tym urządzeniem ??


To nie jest Pearl ani Vizplex, to jakieś "cóś" zwane e-papier.
Wywalać tyle kasy na produkt chyba już wycofany przez firmę (na stronie http://www.vedia.pl/vedia,9.html go nie ma)? Bez wsparcia społeczności?
Można, tylko po co? :?


04 gru 2012 9:42:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2012 15:00:45
Posty: 4
Post Re: Vedia K10 ?
Produkt dopiero wszedł na rynek, nie jest wycofany ;) W sklepie Vedii jest nawet jako nowość,czemu nie mają go na stronie głównej - pojęcia nie mam.
Dlatego jestem ciekaw opinii bo ten czytnik może okazać się hitem na polskim rynku, faktycznie jedyne dane w specyfikacji technicznej to " Ekran 6'' OED, 16 odcieni szarośći" więc może nie jest tak źle.


04 gru 2012 10:35:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Vedia K10 ?
Sądząc po cenie, to może być ekran taki jak w czytniku Trekstor Pyrus (Digital Ink Technologie).
Jak ktoś go zobaczy w naturze, to ma bielsze tło niż e-ink, ale literki słabsze i spory ghosting.

_________________
W Obrazek też ;)


04 gru 2012 23:32:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2012 0:59:22
Posty: 19
eCzytnik: będzie Vedia k10
Post Re: Vedia K10 ?
Witam Wszystkich,
Zarejestrowałem się widząc ten temat. Przyznam się, że też długo szukałem info na temat tego czytnika, aż w końcu nie wytrzymałem i zdzwoniłem do vedii. Najbardziej chodziło mi o ten e-papier. Z informacji jakie uzyskałem, zaznaczam, że to info z Vedii i nie wiem czy to prawda, wynika, że jest to na 100% ekran e-ink i wychodzi z informacji, że w technologii Vizplex. Nazwa e-papier czy o-paper jaka się pojawia to jest nazwa ich własna bo podobno nie mogą używac nazwy e-ink bo jest to ekran od innego producenta. Informacje to potwierdza opinia użytkownika jaką znalazłem na stronie jednego ze sklepu internetowego, że jest to normalny e-ink. Ja czytnik kupiłem wczoraj, bo nie chciałem kindla, cho nie wykluczam, że jak z tym będą problemy to wymienię na kindla. Nie czyta formatu doc, ale to nie problem. Na razie jestem w pracy więc czytnik przetestuje żona, a później ja. Zobaczymy jak będzia, ale myślę, że będzie dobrze. Mam nadzieję, że zainteresowanym pomogą moje informacje, szczególnie te z Vedii.
Pozdrawiam.

Ps o czytniku jest tu tylko nie wiem czy to oficjalna strona vedii
http://www.vediastore.pl/pl/p/Czytnik-k ... NOWOSC/250


Ostatnio edytowano 05 gru 2012 1:19:00 przez g-unit, łącznie edytowano 1 raz



05 gru 2012 1:09:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2012 0:56:54
Posty: 1
Post Re: Vedia K10 ?
Właśnie też zainteresowałem się tym urządzeniem z newslettera moreli. To co znalazłem w google, oprócz tego forum, to:

- informacja prasowa z premiery:
http://www.newconnector.pl/vedia-k10-cz ... nik-spolki

- stronka producenta matrycy:
http://oedtech.com/English/product/cont ... d=03020101

Szkoda, że Vedia nie promuje bardziej tego czytnika i nie rozsyła próbek do mediów. Od premiery minął już jakiś miesiąc-dwa, a jeszcze nigdzie nie można znaleźć sensownych opinii na jego temat.

O innych produktach Vedii można przeczytać raczej pozytywne opinie.

Szkoda, że nie ma Amazona w Polsce bo wybór był by jasny. Sądząc po cenach w UK i DE, to u nas najprostszy Kindle był by w podobnej cenie co rzeczona Vedia K10 bez ofert promocyjnych. A tak przy imporcie z USA ~135$ vs 275zł (w tej chwili), to jednak jest spora różnica.


05 gru 2012 1:18:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Vedia K10 ?
g-unit napisał(a):
Z informacji jakie uzyskałem, zaznaczam, że to info z Vedii i nie wiem czy to prawda, wynika, że jest to na 100% ekran e-ink i wychodzi z informacji, że w technologii Vizplex. Nazwa e-papier czy o-paper jaka się pojawia to jest nazwa ich własna bo podobno nie mogą używac nazwy e-ink bo jest to ekran od innego producenta.
To by potwierdzało przypuszczenie, że to ten ekran (producent) co w Trekstor Pyrus.
Nie mogą użyć nazwy "e ink", bo to taka całkiem dobra "podróbka" - firma Eink straszy procesem ;)
Parametrami bliższy Vizplex-a, ale to nie Vizplex.

W sumie fajnie, że pojawia się konkurencja (wcześniej Sipix nie dał rady), dzięki temu czytniki tanieją :)

_________________
W Obrazek też ;)


05 gru 2012 2:03:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2012 0:59:22
Posty: 19
eCzytnik: będzie Vedia k10
Post Re: Vedia K10 ?
airs napisał(a):
g-unit napisał(a):
Z informacji jakie uzyskałem, zaznaczam, że to info z Vedii i nie wiem czy to prawda, wynika, że jest to na 100% ekran e-ink i wychodzi z informacji, że w technologii Vizplex. Nazwa e-papier czy o-paper jaka się pojawia to jest nazwa ich własna bo podobno nie mogą używac nazwy e-ink bo jest to ekran od innego producenta.
To by potwierdzało przypuszczenie, że to ten ekran (producent) co w Trekstor Pyrus.
Nie mogą użyć nazwy "e ink", bo to taka całkiem dobra "podróbka" - firma Eink straszy procesem ;)
Parametrami bliższy Vizplex-a, ale to nie Vizplex.

W sumie fajnie, że pojawia się konkurencja (wcześniej Sipix nie dał rady), dzięki temu czytniki tanieją :)


To mnie trochę zmartwiłeś :::? Trekstor Pyrus ma chyba coś w stylu lcd, tak jak wcześniej napisałes, przynajmniej ekran świeci jak psu.....Zobaczymy czy tu będzie ten sam efekt, ale czy to znaczy, że nikt inny nie może wypordukowąc ekranu typu "e-ink" i nie nazwac go e-ink?


05 gru 2012 3:25:19
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Vedia K10 ?
@g-unit: Trekstor Pyrus nie świeci - pomyliło Ci się z tym pseudo tabletem który chyba nazywa się Trekstor 2.0.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


05 gru 2012 13:01:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Vedia K10 ?
airs napisał(a):
g-unit napisał(a):
Z informacji jakie uzyskałem, zaznaczam, że to info z Vedii i nie wiem czy to prawda, wynika, że jest to na 100% ekran e-ink i wychodzi z informacji, że w technologii Vizplex. Nazwa e-papier czy o-paper jaka się pojawia to jest nazwa ich własna bo podobno nie mogą używac nazwy e-ink bo jest to ekran od innego producenta.
To by potwierdzało przypuszczenie, że to ten ekran (producent) co w Trekstor Pyrus.
Nie mogą użyć nazwy "e ink", bo to taka całkiem dobra "podróbka" - firma Eink straszy procesem ;)
Parametrami bliższy Vizplex-a, ale to nie Vizplex.

W sumie fajnie, że pojawia się konkurencja (wcześniej Sipix nie dał rady), dzięki temu czytniki tanieją :)

Koniec końców Sipixa E Ink wykupił w tym roku. Soft podobny jest chyba trochę jak w Trekstor Pyrus - w obu czytnikach podczas czytania z góry jest taka czarna zakładka w której pojawia się tytuł, liczba stron i godzina.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


05 gru 2012 19:47:00
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2012 15:00:45
Posty: 4
Post Re: Vedia K10 ?
@g-unit jeśli znajdziesz czas proszę powiedz coś więcej o użytkowaniu tego czytnika :) Mnie najbardziej ciekawi jak wygląda sprawa czytania plików PDF, czy można jakoś w miarę wygodnie przeglądać pdfy zrobione z formatu A4( zmniejszyć stronę, cokolwiek)


05 gru 2012 21:01:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2012 0:59:22
Posty: 19
eCzytnik: będzie Vedia k10
Post Re: Vedia K10 ?
Vroo napisał(a):
@g-unit: Trekstor Pyrus nie świeci - pomyliło Ci się z tym pseudo tabletem który chyba nazywa się Trekstor 2.0.

Racja :)
athame napisał(a):
To dokładnie to znaczy. E-ink jest zastrzeżonym znakiem handlowym E Ink Corporation.

Czyli to znaczy, że będzie ok ten ekran w Vedii?
vezimir napisał(a):
jeśli znajdziesz czas proszę powiedz coś więcej o użytkowaniu tego czytnika :) Mnie najbardziej ciekawi jak wygląda sprawa czytania plików PDF, czy można jakoś w miarę wygodnie przeglądać pdfy zrobione z formatu A4( zmniejszyć stronę, cokolwiek)

Nie ma problemu, ale czytnik zobacze dopiero 17.12 jak wrócę z pracy, chyba, że żona sie tym zajmie, ale jak wrócę to na bank się podzielę opinią.


05 gru 2012 22:24:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 gru 2012 14:08:33
Posty: 4
eCzytnik: TTS software
Post Re: Vedia K10 ?
Witam.
Też jestem zainteresowany tym czytnikiem, bo jednak Cena Czyni Cuda, no i nie mogę się doczekać recenzji właścicieli. Mam jeszcze takie dodatkowe pytanie, czy ten model ma jakieś fajne funkcje oprogramowania? Np. słownik itp. Bo czytałem gdzieś, że Kindle ma takie cuś i to jest fajna sprawa. Chciałbym mieć np. słownik hiszpańsko polski. Czy za wiele wymagam? :)
Czekamy, pozdrawiam.


06 gru 2012 14:40:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2012 21:11:08
Posty: 23
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: Vedia K10 ?
miał ktoś juz do czynienia z tą zabawką? albo czy wie ktos w jakim stacjonarnym sklepie jest on dostepny zeby go "pomacac" ?


08 gru 2012 16:24:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 328 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron