Teraz jest 19 kwi 2024 12:36:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Robin Cook 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 cze 2008 19:53:15
Posty: 25
Post 
Przeczytałam prawie wszystkie książki pana Cooka i większość bardzo mi się podobała. Potwierdzam to co napisała mycha. Nie należy czytać wszystkich po kolei, zwłaszcza tych o tematyce medycznej, gdyż po przeczytaniu kilku dość łatwo jest przewidzieć zakończenie w następnych. Warto sobie robić przerwy na innych autorów. Największe wrażenie zrobił na mnie "Chromosom 6". Polecam też "Comę", "Śmiertelny strach", "Mózg", "Sfinks" i ,,Wstrząs". Nie polecam ,,Zabójczej kuracji" – już w połowie książki można zorientować się jak się skończy.


03 cze 2008 21:17:11
Zobacz profil
Post 
Jestem własnie w trakcie czytania Czynnika Krytycznego, jak narazie jest ok, nie powiem aby mnie strasznie wciągną tak jak np. Gorączka, Śmiertelny strach czy Epidemia ale mam zamiar skończyć ta ksiązkę. Osobiście musze powiedzieć iż lubie trillery Cooka, jak dotąt przeczytałam ich 8. Nie czytam ich ciągiem, jedna po drugiej ale raz na 2 miesiące.
Lubie ten typ literatury, gdyż zawsze mozna sie czegoś ciekawego dowiedzieć, zdaje sobie oczywiście sprawę że wiele sytuacji opisanych w książkach jest bardzo uproszczonych. Jako totalny laik taka wiedza jaka jest zawarta w tych powieściach do poszerzenia mojego skromnego wyobrażenia o niebezpieczeństwach otaczajacego świata w zupełności wystarczy.


12 cze 2008 10:45:44
Post 
Bardzo lubię Cooka, ma w sobie to coś, potrafi przekazać myśl tak, że nawet zupęłny laik w medycznych sprawach potrafi się w tym połapać. Do moich ulubionych należy "Sfinks" może dlatego, że lubię mitologię, a tutaj pośród kryminału, przewija się wiele wspomnień o piramidach i Faraonach. "Chromosom 6" świetna wizja w której autor odkrywa możliwości współczesnej genetyki i do czego mogą one prowadzić. "Epidemia" ebola, jeden z najgroźniejszych wirusów i walka z jej plagą, chyba wciągnęła mnie najbardziej. "Toksyna" po zjedzeniu hamburgera, mała dziewczyna zostaje zarażona bakteriami Coli, walka jej ojca zarówno z jej chorobą, jak i usiłowanie zapobierzenia pladze tej choroby. Ogólnie lubię w tych książkach tę nutkę naukowego podejścia do tematu, ma to dla mnie swój urok, jakbym nie czytała zwykłego kryminału, ale coś co zawiera w sobie też pewną wiedzę i zmusza do zastanowienia.


14 cze 2008 17:18:43
Post 
moja dziewczyna zartowala kiedys, ze kiedy pytano ja dlaczego poszla na medycyne, to mowila, ze przez cooka ;)
osobiscie nie uwazam, zeby jego tworczosc byla schematyczna. jasne powtarzaja sie pewne motywy w jego ksiazkach, ale z drugiej strony autor dopracowal warsztat do perfekcji. swietnie operuje napieciem i atmosfera. no i jak napisal master1138 ma wielka wiedze medyczna. nie znam sie specjalnie na medycynie, ale mowiono mi ze cook naprawde dobrze opisuje tematy. no moze poza tymi fantastycznymi rozwiazaniami w swoich ksiazkach ;)


15 cze 2008 0:07:17
Post :)
pierwszą książkę (toksynę) przeczytałam wiele lat temu i naprawdę mną wstrząsnęła. nie wiem czy bardziej ze względu na bardzo młodą bohaterkę czy na fakt, że dotyczyła hamburgerów z dużej sieci restauracji a przecież praktycznie każdy jada fast-foody. Kolejne książki czytałam w napięciu i muszę powiedzieć, że nie zawiodłam się ani razu. Oczywiście nie przeczytałam jeszcze wszystkich, ale jestem na dobrej drodze :) Cook stał się moim ulubionym autorem!


30 sie 2008 16:54:46
Post 
Przeczytałem 'Epidemie' i wrażenia bardzo pozytywne. Lubie pisarzy, którzy poza fikcyjną fabułą dostarczają różnych informacji z jakiejś dziedziny. W życiu nie słyszałem o jakimś wirusie ebola, a po przeczytaniu książki no może specem nie zostałem, ale np. kilka tygodni temu przeczytałem wiadomość, ze w Holandii zmarła jakaś babka na tego wirusa i powiedzmy, że byłem w temacie.
Na pewno wrócę jeszcze do tego pisarza.


30 wrz 2008 5:59:31
Użytkownik

Dołączył(a): 05 paź 2008 22:06:05
Posty: 24
Post 
Cooka poleciła mi moja siostra i niestety po pierwszą książkę sięgnęłam bardzo niechętnie, bo medycyna zupełnie nie była moją dziedziną. Na dodatek zaczęłam od "Roku Interny", który również mnie nie zafascynował. Dopiero po latach wpadła mi w ręce "Epidemia", która dopiero mnie przekonała że można również pisać ciekawe i wciągające thillery medyczne dla osób takich jak ja czyli kompletnie nie obeznanych z tym tematem. Nadal zapoznaję się z jego twórczością, ale muszę przyznać że póki co uważam że ten pisarz zasłużył na swoją sławę.


08 paź 2008 20:21:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2008 16:24:38
Posty: 65
Lokalizacja: piąty wymiar
Post 
Osobiście Cook nie robi na mnie wrażenia , podobnie jak sam gatunek.
A autor, jest przewidywalny i troszkę zabawny w kwestii medycyny, budowania napięcia oraz stylu pisania.
Wolę Thomasa Harris'a i Jonathana Kellermana - Cook to jeszcze niższa półka - bo literaturą ambitną, w ogóle nie mogłabym thrillerów nazwać - ot, takie lekkie czytadła - zjadasz i zapominasz.



---,,,^..^,,,---


14 paź 2008 20:32:18
Zobacz profil
Post 
Czytałam Cook'a pierwszy raz pare lat temu. zaczełam od " Wstrząsu", nie powiem wciągneło mnie, więc wziełam się za inne. Jednak odniosłam wrazenie że wszystkie te książki są podobne do siebie ( i nie chodzi mi tylko o tematy medyczne). Zakończenia sa kiepskie takie jakby autor nie miał pomyśłu.Mimo ze cała akcja książek jest wciągajaca, i pełna napięcia to na koniec jest taki klaps, i wszytko opada i koniec książki. I drażni mnie nieraz ilość terminów medycznych ( zupełnie nie zrozumiałych).


30 paź 2008 11:06:21
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2008 20:06:18
Posty: 51
Post 
Cook ma jedną podstawową zaletę - wie dobrze o czym pisze, ma wiadomosci z zakresu medycyny, które sa conajmniej imponujące. Jak dla mnie jednym z najlepszych jego Thrillerów jest "Rok interny". Zdecydowanie do wiedzy medycznej Cooka, po przeczytaniu tej książki smiało dorzucić można rewelacyjne rozeznanie w przestrzeni psychologicznej. Opowiesć o młodych stażystach, którzy na swojej drodze do kariery lekarza spotykają wszystko to, co powinno ich do tego zawodu zniechęcić.


05 lis 2008 0:01:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2008 14:13:34
Posty: 22
Post 
Cook piszę ciekawie i z pewnością tak jak wszyscy tu zauważyli parę książek da się przeczytać,ale potem są dosyć przewidywalne.Chyba że ktoś maniakalnie jest w stanie czytać thrillery medyczne to z pewnością łykną wszystką.

_________________
stranka


27 lis 2008 9:12:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2009 15:21:06
Posty: 20
Post 
Zgadzam się z poprzedniczką co do Cooka. Bo faktycznie na początku bardzo dobrze się go czyta, ale później niestety coraz gorzej. Wolę trochę mniej przewidywalnych autorów, ja Clive Cussler.


08 sty 2009 15:47:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 maja 2008 10:28:56
Posty: 1
Post 
Ja natomiast przeczytałam wszystkie książki Cooka wydane w Polsce (przynajmniej mam taką nadzieję:) ) i stwierdzam, że ostatnie książki już nie są tak wciągające jak pierwsze. To są tylko zwykłe kryminałki


27 sty 2009 12:33:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:56:46
Posty: 85
Lokalizacja: Z takiego miejsca, którego nie ma
Post 
Zaczęłam czytać książki Cooka niedawno - z nudów i ze zmęczenia - poszukując lektury mało wymagającej. Nie zawiodłam się. Fabuła w książkach prosta, schematyczna i przewidywalna - wystarczy przeczytać 2-3 i w następnych rozwiązanie "wybija" z pierwszych stron. Bohaterowie też nie grzeszą różnorodnością charakterów i zachowań (np. doktor Kim Reggis z "Toksyny" i doktor Charles Martel, bohater "Gorączki”). Co do wiedzy medycznej - zgadzam się z opinią fraktala - pocieszające jest, że ludzie nie czytają tego typu książek, jako "poradników zdrowia”:). Mimo nie najlepszej oceny, jaką wystawiam twórczości tego autora sądzę, że jeszcze kilka jego książek przeczytam, czasem przydaje się lektura, przy której nie trzeba myśleć, a przypadkowe opuszczenie kliku akapitów nie przeszkadza w dalszym śledzeniu akcji :)

_________________
Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać.


http://www.larche.org.pl/ - Arka (L’Arche) jest rodziną wspólnot, w których razem żyją i pracują osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz asystenci, którzy na pewien czas lub na stałe decydują się być w Arce.

http://www.stowarzyszenie-razem.org - Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Zepsołem Downa


09 lut 2009 6:29:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron