Teraz jest 24 kwi 2024 20:16:21




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Adam Zalewski 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2008 22:04:29
Posty: 12
Lokalizacja: Coventry
Post Adam Zalewski
Ostatnio nabyłam i przeczytałam "Białą wiedźmę". Zainteresowała mnie przede wszystkim ze względu na budowanie odpowiedniej atmosfery, podobnie jak u Stevena Kinga. Już po lekturze kilkunastu stron poczułam znajomy dreszczyk emocji, towarzyszący mi zawsze podczas czytania tego typu thrillerów.

Dobrze przedstawione realia amerykańskiej mieściny, w której wszyscy się znają i wiedzą o sobie wszystko. W spokojne, wręcz sielskie życie mieszkańców wkrada się śmierć. Śmierć, mająca dwa oblicza: maniakalnego mordercy i indiańskiego ducha. Właśnie to powoduje, iż miasteczko, które dotychczas znało jedynie nieszkodliwe burdy pijaków, poznaje smak przerażenia, krwi i spełnienie najgorszych koszmarów.

Jeśli ktoś ma ochotę zapoznać się z dziełem polskiego Kinga, to powinien sięgnąć po tę książkę. Z pewnością do unikalnego stylu Króla, Zalewskiemu jeszcze daleko, lecz niewątpliwie jest na dobrej drodze, by zyskać sławę i tytuł polskiego króla tego gatunku literackiego.

_________________
dzidzileja ;)


26 kwi 2009 14:16:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 maja 2011 11:55:14
Posty: 34
eCzytnik: komputer
Post Re: Adam Zalewski
Stephena Kinga nikt nie moze skopiować. A jak czytam, że cos "jest w stylu" albo "ala" to mi się od razu nie chce czytać. Nie rozumiem zupełnie jak wydawnictwa moga w ten sposób promowac ksiażki, że cos jest kopia czegoś. Jak dla mnie to z góry taka ksiązka jest na przegranej pozycji.


29 lis 2012 15:53:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: