Teraz jest 28 mar 2024 20:17:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Spolszczenie PRS-900 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2009 15:55:27
Posty: 42
eCzytnik: Sony PRS-350, Kundel PW
Post Spolszczenie PRS-900
Czy jest ktoś chętny i potrafiący spolszczyć firmware do PRS-900 ?
Niestety kolega AieuwJ nie pojawia się na forum - a to on właśnie spolszczył firmware do 600-tki i odgrywał główną rolę przy robieniu 300-tki ...
Samego tłumaczenia pewnie prawie nic (dodać do gotowca z 600-tki) a najważniejsze to czym i w jaki sposób popodmieniać teksty.

Pozdr,
Wudek


18 cze 2010 12:37:28
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2010 22:06:48
Posty: 109
eCzytnik: iPhone,PC Linux
Post Re: Spolszczenie PRS-900
A nie mozna wczytac otwartej dystrybucji?


20 cze 2010 19:36:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2009 15:55:27
Posty: 42
eCzytnik: Sony PRS-350, Kundel PW
Post Re: Spolszczenie PRS-900
Chyba nie (nic mi przynajmniej o tym nie wiadomo) ...

Pozdr,
Wudek


20 cze 2010 23:33:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 mar 2010 14:12:51
Posty: 11
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Spolszczenie PRS-900
Witam wszystkich.
Chciałbym prosić o usystematyzowanie wiedzy :idea , którą "zgłębiałem" przez ostatnie dni - dotyczącej flashowania - w celu uzyskania natywnych polskich ogonków.
Wiem jak dorabiać ogonki przy pomocy Bookdesigner'a czy Calibre w ePub - tu nie potrzeba wyjaśnień.
Teraz chciałem zflash'ować czytnik - tak, aby mieć wyświetlane polskie tytuły książek w bibliotece czytnika oraz mieć polską czcionkę w książkach bezpośrednio wrzucanych z polskich księgarni internetowych (wierzę, że w końcu zacznie się ten nasz rynek dynamicznie rozwijać :(
Nie zależy mi na spolszczeniu menu w czytniku.

I tu wątpliwości/pytania:
1. Czy flashowanie Borody dla PRS-900 z jego firmware'em (http://reader-sony.ru/index.php?option=com_content&view=article&id=27&Itemid=27) załatwi sprawę polskich znaków w 100%? A nie tylko rosyjskich...
2. Czy też muszę mieć jeszcze coś - aby uzyskać polskie znaki - np. spolszczony firmware o którym mowa w tym wątku i jedynie wgrać go flasherem Borody czy tez flasherem Sony - wszystko jedno którym?
3. Dodatkowo znalazłem jeszcze PRS+ (http://code.google.com/p/prs-plus/). Nie do końca czuje co osiągnę jak potraktuje 900'kę tym rozwiązaniem... Jedynie dodatkowe aplikacje czy polskie znaki także?

Dzięki za pomoc
Tomek


07 sty 2011 15:22:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lip 2011 19:23:09
Posty: 7
eCzytnik: prs-900
Post Re: Spolszczenie PRS-900
Czy coś się wyjaśniło w kwestii flashowania PRS-900?
Też mam ten problem, najchętniej bym go przeflashował jakimś alternatywnym firmware, tylko potrzebuję porady jak? i czym? to zrobić.
Na gwałt potrzebuję tych polskich czcionek.
Kupiłem czytnik żonie, nie wiedząc że nie ma polskich czcionek i teraz mam prze..... :[


19 lip 2011 19:31:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sie 2011 21:05:41
Posty: 2
eCzytnik: SONY PRS-900
Post Re: Spolszczenie PRS-900
Drodzy użytkownicy.
Dzień dobry (a właściwie dobry wieczór)
Na wstępie przepraszam, jeśli pisze w złym wątku, jestem tu nowy i słabo się poruszam.
Po drugie przepraszam, że mogę zadawać pytania noobowe. To dlatego, że jestem noobem a mojego PSR-900 posiadam zaledwie od kilkudziesięciu godzin.

Do problemu.
Jako noob zakupiłem PSR-900 i chociaz wydawało mi się, ze sporo na ten temat poczytałem (także na Waszym forum), zaskoczyła mnie jedna rzecz.

W plikach .txt i .doc nie ma polskich czcionek. :-(

Z pdf'ami Soniak jakoś sobie radzi, chociaż zauważyłem, że czasem w dziwnych zupełnie miejscach zmienia krój czcionki (na kompie jest ok). Ale nie przy wszystkich pdf'ach i nie zawsze.

Poradziłem sobie z ksiązeczkami które mam w doc'ach - po prostu dtukuje je w PDF Creatot i mam pdf'a. Niestety, wydruk plików .txt w ten sposób przynosi opłakane rezultaty (formatowanie).

I moje noobowe pytanie:

Co trzeba zrobić, aby PRS-900 prawidłowo wyświetlał czcionki w formacie thx i doc?
Widzę, iż piszecie tu na tematy spolszczenia czy "flashowanie". Niestety, nie wiem co to znaczy.

Bardzo proszę o wyrozumiałość i odpowiedź zrozumiałą dla laika.

Pozdrawiam
pszeor

P.S. Pytanie bonusowe - czy jeśli kupię sobie eBooka z empiku to bez problemów będe miał polskie czcionki? Przepraszam, jeśli to kolejne głupie pytanie, ale na prawdę nie wiem.


02 sie 2011 21:32:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: