Teraz jest 28 mar 2024 19:56:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Sony PRS-700 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
papa napisał(a):
A mnie też szkoda przycisków z PRS-505 i PRS-500. Nie wiem, jak będzie zrealizowane odczytywanie dotyku, czy poprzez nacisk, czy tak jak w telefonie Apple, ale na filmikach widziałem ludzi posługujących się piórkami. Niezbyt podoba mi się perspektywa dźgania palcami po ekranie, albo konieczność manipulacji patykiem; do podstawowej obsługi w PRS-505 wystarczyły przyciski. Dla mnie budowanie czegoś w rodzaju skrzyżowania czytnika z notesem mija się z celem (m.in. ze względu na bezwładność ekranu), bo w tej roli sprawdzi się lepiej chociażby PDA, a idea oświetlania ekranu, którego jedną z zalet jest brak odbłysków raczej jest wątpliwa - przynajmniej na pierwszy rzut oka, bez dotykania sprzętu. Nie wiem, może faktycznie coś z tego będzie, ale na razie wygląda mi to na kolejny "prawie szwajcarski scyzoryk", a może próba trafienia do innej grupy odbiorców, niż "czytacze". Zmiany w oprogramowaniu też raczej nie uzasadniają zakupu, jeśli miałaby to być wymiana jednego z wcześniejszych modeli czytnika.

Z tego filmiku wynika że trzeba przejechać poziomo w bok w połowie ekranu żeby zmienić stronę: http://vimeo.com/1890432
No szczyt wygody to to nie jest :lol:


07 paź 2008 20:57:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post 
Popieram pape. Zreszta jak juz pisalem wczesniej, pomysl z ekranem dotykowym jest dziwny. Rozumiem uzywania rysika w palmtopach bezklawiaturowych. Sa wygodne do wprowadzania kontaktow, znakomicie sie spisywaly to w nawigowaniu czy pisaniu. Natomiast czytnik ebookow (pomijam iLiada) to przede wszytskim urzadzenie odtwarzajace a nie odtwarzajaco-zapisujace. Tworzenie ekranu dotykowego tylko aby przewijac strony czy nawigowac po ksiazkach jest troche przesadzone.


07 paź 2008 22:40:12
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
A co z zaznaczaniem i wyszukiwarniem tekstu? Jak chcecie to robić na bezklawiaturowym czytniku?

I dlaczego przykład czytników iRexa (bo to jest poprawniejsze od mówienia o samym iLiadzie) jest nieodpowiedni? Tam właśnie się to sprawdza - stąd pewnie chęć Sony rozwijania również i takich możliwości... Może dobrze byłoby, jak w przypadku iRexa, wprowadzić dwie linie: tańszą bez ekranu dotykowego i droższą z - ale na takie ewentualne decyzje przyjdzie poczekać.

Zresztą - poczekamy na premierę 700-tki i zobaczymy, czy touchscreen jest taki zły, jak twierdzicie, czy jednak daje radę.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


07 paź 2008 23:08:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post 
Mori napisał(a):
Może dobrze byłoby, jak w przypadku iRexa, wprowadzić dwie linie: tańszą bez ekranu dotykowego i droższą z

No to tansza wersje juz w sumie mamy, nie trzeba produkowac nowej. Bo jesli okroimy 700 z dotykowego ekranu, to pozostanie nam 505. Z tego co widze, to roznica jest w sumie tylko o ten ekran dotykowy. Rozdzielczosc bez zmian, parametry ekranu i technologia tez bez zmian. Nie widac poprawy w kontrascie, nie widac obslugiwanych wiecej formatow.

Rzeczywiscie, nie pomyslalem o mozliwosci wyszukiwania tekstu.
O ile naturalnie bedzie mozliwosc wyszukiwania tekstu.


08 paź 2008 0:51:19
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Karbi napisał(a):
Rzeczywiscie, nie pomyslalem o mozliwosci wyszukiwania tekstu.
O ile naturalnie bedzie mozliwosc wyszukiwania tekstu.


Czytałeś oficjalną notkę Sony? Należało:
http://news.sel.sony.com/en/press_room/consumer/computer_peripheral/e_book/release/37586.html napisał(a):
A sizeable six-inch display with touch screen capability allows booklovers to flip pages with the slide of a finger. In addition, readers can easily search terms within a document or book, create notes using the virtual keyboard and highlight text with the included stylus pen.

(pogrubienia moje)

Który z tańszych (bo iRexa zaliczamy do droższych - najdroższych) dedykowanych czytników może się pochwalić taką możliwością?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


08 paź 2008 9:07:22
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 kwi 2008 18:05:09
Posty: 115
Post PRS-700
jest juz oficjalnie na stronie Sony i mozna skladac zamowienia
http://tinyurl.com/4pfer4
wysylka od 14 listopada

_________________
Konrad


16 paź 2008 6:36:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2008 16:05:24
Posty: 6
Post 
Ale jak jest z tą baterią? Bo nie wierzę w to żeby ekran dotykowy (wykorzystywany choćby tylko do przerzucania stron) zżerał tyle samo prądu co urządzenie bez niego (prs-505).


03 lis 2008 16:23:30
Zobacz profil
Post 
Witam, to jest mój pierwszy post na tym forum :)
Idą święta i wymyśliłem sobie, że kupie mojej dziewczynie czytnik e-ink. Akurat Sony wypuszcza nowy model w cenie nie wiele większej jak poprzedni tak więc to on jest na moim celowniku. Jednak mam pewne wątpliwości - jak wygląda sprawa z polskimi literami i innymi udogodnieniami, które zostały zostały nieoficjalnie dodane do wersji 505? Czy trzeba będzie czekać na nowe oprogramowanie do 700 czy Sony poszło po rozum do głowy i wprowadziło obsługę innych języków?
Druga sprawa - czy konwertowanie dużej ilości dokumentów (Word) nie jest problemem? Moja dziewczyna studiuje dwa kierunki, prawo i dziennikarstwo a do tego dużo czyta tradycyjnych książek tak więc boję się o moce przerobowe Sonego oraz o łatwość obsługi i funkcjonalność programów konwertujących.
Z góry dziękuję za szybkie i trafne odpowiedzi bo muszę się śpieszyć z zakupami bo ewentualne przesyłki z zagranicy mogą długo iść :)


09 lis 2008 21:11:44
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
Kuras77 napisał(a):
Witam, to jest mój pierwszy post na tym forum :)
Idą święta i wymyśliłem sobie, że kupie mojej dziewczynie czytnik e-ink. Akurat Sony wypuszcza nowy model w cenie nie wiele większej jak poprzedni tak więc to on jest na moim celowniku. Jednak mam pewne wątpliwości - jak wygląda sprawa z polskimi literami i innymi udogodnieniami, które zostały zostały nieoficjalnie dodane do wersji 505? Czy trzeba będzie czekać na nowe oprogramowanie do 700 czy Sony poszło po rozum do głowy i wprowadziło obsługę innych języków?
Druga sprawa - czy konwertowanie dużej ilości dokumentów (Word) nie jest problemem? Moja dziewczyna studiuje dwa kierunki, prawo i dziennikarstwo a do tego dużo czyta tradycyjnych książek tak więc boję się o moce przerobowe Sonego oraz o łatwość obsługi i funkcjonalność programów konwertujących.
Z góry dziękuję za szybkie i trafne odpowiedzi bo muszę się śpieszyć z zakupami bo ewentualne przesyłki z zagranicy mogą długo iść :)

U nas chyba nikt go nie ma, ale przejrzyj dział o tym czytniku na mobileread http://www.mobileread.com/forums/forumdisplay.php?f=176 pewnie tam wiedzą lepiej ;)


12 lis 2008 0:06:56
Zobacz profil WWW
Post 
t3d napisał(a):
U nas chyba nikt go nie ma, ale przejrzyj dział o tym czytniku na mobileread http://www.mobileread.com/forums/forumdisplay.php?f=176 pewnie tam wiedzą lepiej ;)


Dzięki za trop ;)
Poczytałem trochę o nowym urządzeniu Sony...i się z niego wyleczyłem... Oto jedna z wielu opini z tego forum:
"I received my PRS-700 from SonyStyle today. It's going back tomorrow. I can't believe how bad the screen is. I also have a PRS-505 and there is no comparison in contrast, clarity and screen glare. The ergonomics and touch screen are nice, but I think somewhere along the way Sony forgot that a Reader is mostly about reading and the screen quality is paramount. The reading experience on the 700 is worse than what I had with the early 500."
Nie rozumiem, jak GŁUPI muszą być konstruktorzy i marketingowcy jeśli myślą, że nikt nie zauważy różnicy na gorsze... :? Tym bardziej, że wielu potencjalnych nabywców posiada 505 i liczą ba jeszcze lepszą jakość nowego ekranu, a dostają w zamian za przeproszeniem GÓWNO...!! Och, przepraszam - zapomniałem: przecież jest ten super ekran dotykowy i bajeranckie podświetlanie... :x
Szukam 505 albo jeszcze lepiej coś innego INNEJ FIRMY...


12 lis 2008 3:58:55
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
Kuras77 napisał(a):
t3d napisał(a):
U nas chyba nikt go nie ma, ale przejrzyj dział o tym czytniku na mobileread http://www.mobileread.com/forums/forumdisplay.php?f=176 pewnie tam wiedzą lepiej ;)


Dzięki za trop ;)
Poczytałem trochę o nowym urządzeniu Sony...i się z niego wyleczyłem... Oto jedna z wielu opini z tego forum:
"I received my PRS-700 from SonyStyle today. It's going back tomorrow. I can't believe how bad the screen is. I also have a PRS-505 and there is no comparison in contrast, clarity and screen glare. The ergonomics and touch screen are nice, but I think somewhere along the way Sony forgot that a Reader is mostly about reading and the screen quality is paramount. The reading experience on the 700 is worse than what I had with the early 500."
Nie rozumiem, jak GŁUPI muszą być konstruktorzy i marketingowcy jeśli myślą, że nikt nie zauważy różnicy na gorsze... :? Tym bardziej, że wielu potencjalnych nabywców posiada 505 i liczą ba jeszcze lepszą jakość nowego ekranu, a dostają w zamian za przeproszeniem GÓWNO...!! Och, przepraszam - zapomniałem: przecież jest ten super ekran dotykowy i bajeranckie podświetlanie... :x
Szukam 505 albo jeszcze lepiej coś innego INNEJ FIRMY...

Tak to bywa. Sprzęt ma wady i zalety. Ten wyświetlacz ma 8 odcieni szarości, ekran jest dotykowy, procesor 2 razy szybszy i pamięci jest dwa razy więcej. Ale za to gorszy kontrast, a przy korzystaniu z dotykowego ekranu bateria wyczerpuje się o wiele szybciej...

Ja mogę polecić czytnik hanlin V3, zwany także BeBookiem albo LBookiem. Ma tą przewagę nad sony, że obsługuje więcej formatów. Na przykład doc i pps działają od razu. Wiadomo że efekt nie jest taki ładny jak na komputerze, bo niektóre rzeczy są poprzesuwane i formatowanie może wyglądać nieco inaczej. Poza tym wszystkie rysunki i schematy są "spłaszczone" do 4 kolorów. No ale z drugiej strony nawet otworzenie dokumentu worda w starszej/nowszej wersji worda potrafi spowodować analogiczne popsucie formatowania.
W razie czego można szybciutko przerobić doc na pdf za pomocą chociażby OpenOffice. Obsługa pdf w hanlinie jest bardzo przyzwoicie zrobiona. Widać to na tym filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=sdY3VHJpJQw - ale od czasu nakręcenia tego filmiku sporo rzeczy zmieniło się na lepsze. Szczegóły masz już w topicu o hanlinie.
A, byłbym zapomniał - do czytania po polsku w hanlinach nie trzeba robić żadnych przeróbek - wszystko działa od razu.


12 lis 2008 12:33:48
Zobacz profil WWW
Post 
Tak, tylko gdzie można kupić te Hanliny czy BeBooki? W sumie ciekawe że niektóre produkty są nam wręcz wciskane poprzez agresywną reklamę czy podstępne promocje a inne niedostępne czy skomplikowane w zdobyciu...


13 lis 2008 18:27:05
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
nie ten topic :P

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


13 lis 2008 19:09:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post 
Innymi slowy potwierdzily sie moje przypuszczenia. Z duzej chmury maly deszcz. Byl okres, ze zalowalem ze pospieszylem sie z zakupem 505 i nie poczekalem na 700. Patrzac na wklejona opinie,nie ma co teggo zalowac. Raczej nalezy sie cieszyc. 505 jest juz jakis czas na rybnku i zostal oceniony pozytywnie. Zas nowosc 700 jak widac, na razie zbytnio sie nie sprawdza. A jesli gadzet w postaci dotykowego ekranu zzera wiecej (i to duzo wiecej) pradu, to jego przydatnosc w tym momencie nie rekompensuje strat w zywotnosci baterii.


14 lis 2008 14:32:21
Zobacz profil WWW
Post 
Zastanawiam się nad kupnem czytnika i właściwie byłem już zdecydowany na iLiada w wersji Book Edition. A tu teraz nowe Sony i to niecałe 300 $. Nie wiem czy nie warto zaczekać na pierwsze opinie użytkowników nowego PRS-700.


16 lis 2008 23:25:15
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: