Teraz jest 23 kwi 2024 8:08:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
News, recenzje, opisy 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2008 13:26:17
Posty: 128
Post 
Dołączyłem do grona posiadaczy Sony Ebook Reader PRS-505 i potwierdzam, że to znakomita rzecz. Miałem różne wątpliwości np:
- czy wyświetlacz nie będzie zbyt mały i przez to zmieszczą się dwa- trzy zdania
- czy nie będzie jakiegoś problemu z przewijaniem kartek
- czy przyzwyczaję się do migania przy zmienia strony
- czy kontrast będzie OK.
- czy nie będzie mi męczył wzroku
i jeszcze inne.
Używam go od kilku dni i wątpliwości zniknęły:
- tło jest wystarczająco białe- dobrze się czyta; tekstu na wyświetlaczu mieści się ilość właściwa- mogłoby być więcej, ale tyle co jest jest DUŻO lepiej niż w palmtopie na którym czytałem; wzroku specjalnie nie męczy
- miganie nie przeszkadza w przewracaniu stron- przyzwyczaiłem się tak jak ktoś już pisał po kilkudziesięciu stronach; karta zmienia sie krótko
Ze zmian to chciałbym mieć jeszcze jeden przycisk do przewracanie strony- u góry w pobliżu gniazd kart- jak stoję w autobusie i trzymam jedną ręką czytnik, to tam byłoby wygodniej
- przyciski do przewracania stron umieszczone z boku mogłyby być nieco większe
-nie miałbym nic przeciwko wymiennej baterii, żeby można było mieć np dodatkową na podróż.
- pamięci mogłoby być nieco więcej, choć tak naprawdę po co nosić ze sobą całą bibliotekę kilku tysięcy tytułów ?
Ale poza tym sprzęt oceniam na 4,5 w skali 1 do 5 ( w istniejącej technologii- bo oczywiście chciałbym mieć 10 cali i kolor, ale to jeszcze trochę czasu)
Zmieniłem firmware bez żadnego problemu i jak na razie wszystko sobie konwertuję do lrf, żeby nie mieć problemów ( i ich nie mam)
Z oprogramowania, to chciałbym , żeby można było widać strukturę katalogów.
Poza tym polecam każdemu miłośnikowi czytania - zamiast 5 regałów książek - 2 karty pamięci tak to będzie wg mnie za 10-15 lat.


23 cze 2008 11:08:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 sie 2007 23:32:00
Posty: 94
Post 
Wczoraj dostałem ebook readera, muszę przyznać, że zawiedziony nie jestem...
Trochę wkurzało na początku przerzucanie stron - na początku próbowałem przeczytać zwykłego pdfa, były polskie litery, ale jak byłem na ~900 stronie to straasznie długo przeskakiwały strony:/
Dzisiaj rano sflashowałem czytnik, czytałem w lrf'ie i wszystko było super. Trochę wkurza zrypany program sony, ale to można przeżyć.
Eksperymentowałem dzisiaj z czcionkami i znalazłem jeden problem - pewnie wynika z mojej małej wiedzy dotyczącej wszelakiego typu edytorów tekstu, może i trochę wina lenistwa ale nie mogę sobie poradzić z justowaniem tekstu... jak mam w rtf albo w doc, wszystko jest w porządku, ale jak próbuje sformatować tekst, zmienić czcionkę i przekonwertować na lrf to pozostają nieregularne odstępy między słowami:/ Wiecie jak na to zaradzić?
PS. Może powinienem wrzucić to pytanie do innego tematu, ale nie chciałem się rozdrabniać.


15 lip 2008 22:06:26
Zobacz profil
Post konwersja pdf (DRM) do Sony Reader
Witam.
Czy jest jakiś sposób na skonwertowanie ebooka (kupionego legalnie, dodam :-) w formacie pdf - niestety zabezpieczonego DRM - do formatu, który byłby akceptowalny przez Sony Readera - czyli doc, zwykły pdf, BBeB?

Będę wdzięczna za podpowiedź.


18 lip 2008 17:25:15
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2008 21:07:52
Posty: 57
Post 
Najpierw musisz usunąć zabezpieczenie - programem PDF Password Remover a następnie skonwertować do lrf :lol:

Edit by Obi: Sorki za wywalenie linka, ale nie linkujemy tutaj warezu. Jeśli użytkownik będzie chciał, to sam może ten program znaleźć.

_________________
pozdrawiam
Klaudek


19 lip 2008 11:10:59
Zobacz profil YIM
Post 
Niestety, ten program nie działa - wymaga ode mnie podania hasła użytkownika, a moje pliki są zabezpieczone DRM i do odczytania w adobe digital editions.

Ponawiam prośbę o podpowiedź co zrobić, aby własne legalne pliki móc czytać na Sony Reader...

A może ja coś źle robię z Adobe Password Remover...

Pls :-)


20 lip 2008 21:38:42
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Spróbuj zatem z SpeedPDF Protection Manager - może zadziała. U mnie trialowa wersja na jednym z testowo zabezpieczonych PDFów zadziałała bez problemów.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


20 lip 2008 21:50:00
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
@Ala

Nie Adobe Password Remover, a PDF Password Remover. Z tego co pamiętam aplikacja ta nie wymaga podawania niczego (poza ścieżką dostępu do pliku), ponieważ ona ma zdejmować zabezpieczenia, a nie ich używać.


21 lip 2008 11:27:16
Zobacz profil WWW
Post 
przejęzyczyłam się - korzystałam z PDF password remover v. 3.0 z verypdf - i właśnie on pytał o hasło

efekt był taki, że po otwarciu pdf prosi o hasło, a jak naciskam OK to pojawia się komunikat: Result failed; Event - password not correct

nie rozumiem :-(

------------------ Dodano: Dzisiaj o 12:36:55 ------------------
a kiedy korzystam z speedpdf protection manager to z kolei mam komunikat error: access volation at address 00523B11 i module "PDFProtectMgr.exe"

help


21 lip 2008 12:36:55
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Podeślij mi ten plik na maila, to zobaczę co się da zrobić.


21 lip 2008 14:44:33
Zobacz profil WWW
Post 
Niestety, nic nie zadziałało :-( Podpowiedzcie więc pls co robić jeżeli książki, które chcę kupić są dodatkowo w formatach: MobiPocket Reader i Microsoft Reader i oczywiście ob zabezpieczone. Co zrobić, żeby można je było czytać na Sony :-(

Bo nabycie książek w Sony wymaga amerykańskiej karty kredytowej, a tym nie dysponuję :-(


23 lip 2008 4:40:52
Post 
Niestety, nic nie zadziałało Podpowiedzcie więc pls co robić jeżeli książki, które chcę kupić są dodatkowo w formatach: MobiPocket Reader i Microsoft Reader i oczywiście ob zabezpieczone. Co zrobić, żeby można je było czytać na Sony

Bo nabycie książek w Sony wymaga amerykańskiej karty kredytowej, a tym nie dysponuję


ANY HELP? :-)


24 lip 2008 7:03:13
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2008 21:07:52
Posty: 57
Post 
Co raz większa liczba użytkowników sony prs omawia w tym topicu różne problemy, często specyficzne dla tych urządzeń, może warto by założyć osobny dział na forum? ułatwi to nam dzielenie się wiedzą na temat naszego czytnika. drodzy moderatorzy co wy na to?

_________________
pozdrawiam
Klaudek


24 lip 2008 9:25:01
Zobacz profil YIM
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
ala.s napisał(a):
Niestety, nic nie zadziałało Podpowiedzcie więc pls co robić jeżeli książki, które chcę kupić są dodatkowo w formatach: MobiPocket Reader i Microsoft Reader i oczywiście...

O konwersji z formatu Microsoft Reader (LIT) --> KLIK!. Poczytaj a dowiesz sie, jak skonwertowac LIT´a do formatu, ktory raczej bez wiekszych problemow przerobisz na formaty obslugiwane przez Sony PRS-505.

Co do konwersji zabezpieczonych plikow MobiPocket Reader (PRC) to teoretycznie chyba jest to możliwe, ale w praktyce pewnie strasznie czasochłonne... tak ze lepiej (jeśli nie masz urządzenia, ktore obsłuży ten fajny skądinąd format) odpuść sobie kupowanie takowych eBookow.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


24 lip 2008 9:43:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2008 13:26:17
Posty: 128
Post 
Hmm, nie było mnie kilka dni, a tu widzę, że rozwija się temat łamania zabezpieczeń. Nie jestem może superspecem, ale nie znalazłem osobiście żadnej przyzwoitej informacji czy programu jak łamać zabezpieczenia w plikach Adobe Editions. Nie mówię, ze to niemożliwe, ale raczej dosyć trudne jak dla kogoś kto nawet ma pojęcie o informatyce ( jestem adminem systemu w dużej firmie)
Więc wydaje mi się, że może ala.s zapomnieć o kupowaniu takich plików jeżeli chcesz je czytać na Sony PRS-505. Nie wiem jednak dlaczego uważasz, że potrzebujesz mieć amerykańska kartę kredytową. Kupiłem ebooka na polską bez problemu. Jakieś 3 tygodnie temu. Jedynie co mi się kojarzy z USA, to że adres do billingu musiałem podać znajomych ze Stanów, ale obciążono moja kartę.
Generalnie po miesiącu poszukiwań metody złamania, w miarę łatwego formatu z DRM Adobe , poddałem się o dlatego kupiłem książkę u Sony ( kupiłbym wcześniej, ale pojawiła się z opóźnieniem w stosunku do innych księgarń sprzedających ebook-i). najłatwiejsze stosunkowo wydaje się łamanie .lit-a. Trzeba mieć jednak z tego co pamiętam zarejestrowany MS Readera oraz legalną wersję ksiązki. Jednak jak muaddib2 podał- jest już wątek na ten temat i zgadza się to z moją wiedza ( Convert Lit jest chyba znany tez jako clit )


24 lip 2008 13:02:01
Zobacz profil
Post 
No nie!!! Rewelacja!!! Linka - dziękuję - wprawdzie dopiero 3 karta zadziałała ale faktycznie - po prostu nie wpadłam na to, że Sony zaakceptuje inny billing addres niż jest przypisany do karty :-)

Świat jest piękny :-)


25 lip 2008 7:19:17
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron