Teraz jest 20 kwi 2024 0:01:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Kolekcje w prs 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 maja 2009 11:23:54
Posty: 26
eCzytnik: PRS 505
Post Kolekcje w prs
Hej.
Czy macie jakiś fajny sposób na tworzenie kolekcji w PRS? Czy można zrobić kolekcję wielopoziomową (np. angielskie-fikcja-horrory)?
A może można dodać coś do metadanych, co sonka będzie wyświetlała jako kolekcje?
Pozdrawiam.


24 cze 2009 15:49:01
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post Re: Kolekcje w prs
Mi sie tego nie udalo. Sony w przypadku kolekcji strzelil babola, to jest w ogole nie do ugryzienia.


25 cze 2009 20:48:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2008 13:26:17
Posty: 128
Post Re: Kolekcje w prs
Próbowałem zrobić kiedyś kolekcję. Wiem, że można, ale też mi się nie udało, mimo iż robiłem zgodnie z helpem. :(


01 lip 2009 12:31:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post Re: Kolekcje w prs
Ktos mi napisal, ze mozna ale za pomoca innego programu, nie eBook Library. Probowalem, ale nie wyszlo. Raz sie udalo, ale nie moglem dodawac nowej pozycji. Za kazdym razem dodawania nowej pozycji trzeba bylo dana kolekcje tworzyc od nowa. Mimo wszystko jednak, skoro Sony robi taka mozliwosc jak kolekcje, to powinni chyba dac mozliwosc tworzenia tego za pomoca eBook Library a nie jakis zewnetrznych programow.

No, ale ja uwazam eBook Library za bardzo slaby programik ze slabymi mozliwosciami.


01 lip 2009 23:24:58
Zobacz profil WWW
Post Re: Kolekcje w prs
@linka - możesz mniej więcej w punktach napisac jak to robiłeś??


02 lip 2009 23:45:43
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2008 14:57:41
Posty: 42
Lokalizacja: Archipelag Magellana
eCzytnik: Sony PRS 505 (2x), nowy: k3g
Post Re: Kolekcje w prs
1. Kolekcji wielopoziomowej się zrobić w eB-Libr. nie da, bo nie- to ma być do: zakup-przeczytaj-zapomnij (zresetuj).

2. Kolekcję w eB-Libr się zakłada klikając w "+" i wpisując nazwę serii (nie honoruje polskich znaków). Niespodziewany zupełnie bonus: Tytuły kolekcji są sortowane alfabetycznie. Za to już książki w kolekcji NIE, ale nie wiem jak są, bo wg daty wrzucenia tez nie. Widzę, że tomy wrzucone jednego dnia układają się alfabetycznie, czyli można np. serię Honor Harrington ponumerować "z lewej" i wejdzie po kolei. Za to dokompletowany po tygodniu tom wyskoczy na początku lub końcu kolekcji, nie zważając na porządek alfabetyczny.

Zakładanie kolekcji trwa niespodziewanie wolno (parę sekund), można zacząć wątpić, czy się udało.

Po założeniu kolekcji możemy wrzucać do niej książki przeciągając i upuszczając pliki, ALE: tylko wewnątrz PRSa (nie- na skróty, z kompa). Można dodawać do istniejącej kolekcji nowe tomy (np "Antologie" uaktualniać co tydzień). Można wrzucać książkę do wielu kolekcji (np "Tożsamość Bourne`a" do przegródek:
"Spiskowy świat Roberta Ludluma", oraz osobno
"Awanturnicze Losy Jazona B."

Nie mam helpa, więc nie wiem, czy odkryłem Wam Amerykę: przetarłem ten szlak metodą prób i błędów :roll:


03 lip 2009 13:00:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron