Teraz jest 28 mar 2024 13:45:07




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
eBooki w formacie LRF w Bibliotece 

dodawanie plikĂłw lrf do Biblioteki jest dobrym pomysÂłem
Ankieta wygasła 20 sie 2008 9:47:51
zdecydowanie tak! 67%  67%  [ 4 ]
zdecydowanie nie! robi się bałagan. 33%  33%  [ 2 ]
nie mam zdania 0%  0%  [ 0 ]
Liczba głosów : 6

eBooki w formacie LRF w Bibliotece 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2008 21:07:52
Posty: 57
Post eBooki w formacie LRF w Bibliotece
Jeśli macie kolekcję książek w formacie LRF i chcecie się nią podzielić - można dograć taki plik do istniejących pozycji jako nowy mirror, a w przypadku gdy nie ma pozycji stworzyć nową.

Mogli byśmy w tym wątku pisać co dodaliśmy w formacie lrf do biblioteki - ułatwi to nam użytkownikom PRSa wyszukiwanie takich pozycji :)

_________________
pozdrawiam
Klaudek


31 lip 2008 9:47:51
Zobacz profil YIM
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Witam,

@clawd - mam do Ciebie pytanie (może nawet za + 1 ostrzeżenie :D ), a mianowicie: Co wspólnego z Działem "Hardware" ma temat: "ebooki w formacie LRF w Bibliotece"?
Bo mnie wydawało się,, że miejsce na takie pytania jest w Dziale "Biblioteka - komentarze".
Czyżby ten bałagan, który wspomniałeś powyżej w ankiecie miałby dotyczyć również forum?

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


31 lip 2008 9:57:52
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Ja, jesli wolno mi sie wtracic, bylbym jednak za tym aby ten temat pozostal w dziale poswieconym czytnikowi.

Temat dotyczy scisle czytnika i tylko jego uzytkownicy beda nim zainteresowani.

Wg mnie po to wlasnie powstal osobny dzial, ktory w tej chwili wydaje mi sie powinien funkcjonowac na zasadach zblizonych do podforum audiobookowego.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


31 lip 2008 10:10:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2008 21:07:52
Posty: 57
Post 
@chesuli: Pytałeś więc odpowiadam. To że temat jest w dziale hardware to już jest kwestia tego czy subforum użytkownikow PRS 505 powinno być w tym dziale. zwróć uwagę że są tu topiki poswięcone oprogramowaniu dla tego czytnika, poruszające problemy specyficzne dla tego właśnie czytnika. dla przykładu Book Designer soft dla wszystkich ale zupełnie inne są problemy userow PRS (a imię ich Legion) a inne użytkowników iLiada. jeden program różne pytania i odpowiedzi dla różnych grup zainteresowanych.

słowo Bałagan. poczułeś się dotknięty czy jak? nie zrozumiałeś pytania? pytania w ankiecie antycypują motywy, ułatwiają osobom ankietowanym zrozumieć dlaczego tak, dlaczego nie? są różne motywy.

i słowo z serca. "schowaj ten nóż, schowaj te pięści" zaczynasz zdanie od zastraszania mnie ostrzeżeniami. Czuję się tym personalnie dotknięty.

_________________
pozdrawiam
Klaudek


31 lip 2008 10:40:26
Zobacz profil YIM
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
Sorry ale umieszczanie takiej ankiety w poddziale sony zakrawa na małą manipulację. Jak można oczekiwać że wyniki będą miarodajne, jeśli głównie użytkownicy prs będą to czytać?

Osobiście wolałbym żeby w bibliotece były rzeczy w ogólnodostępnych formatach, tak żeby jakaś większa ilość osób mogła z nich korzystać. Jeśli będzie rtf czy pdf, to otworzą raczej wszyscy. Jeśli będzie lrf, to tylko ci, którzy mają sony. Jakbyście się czuli, gdybym teraz zaczął dodawać książki tylko w formacie WOL, typowym dla mojego czytnika?

Oczywiście nie mam nic przeciwko wrzucaniu lrf jako jednej z wersji książki, ale nie jako jedyny format.
Chyba możecie jakoś przekopiować taką książkę do innego formatu?


31 lip 2008 12:25:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Po pierwsze ankieta jest bez sensu IMO. Biblioteka jest otwarta i nigdy nie wprowadzaliśmy ograniczeń względem formatów. Powiedziałbym, że wprost przeciwnie - w jednym z tematów sam apelowałem o umieszczanie lrf-ów w bibliotece (a raczej gwoli ścisłości - poparłem vanderbooka). Niestety nasze odezwy przeszły bez echa. Z tym że t3d ma rację - lrf jako jedyny format odpada. Natomiast jako dodatkowy format do książek, gdzie są linki do pdf-ów czy rtf-ów nadaje się jak najbardziej.

Reasumując - jestem za dodawaniem lrf-ów. Nawet popieram listę takich pozycji, aby użytkownicy PRS wiedzieli co mogą ściągać. Z tym że nie tutaj. Po pierwsze taka lista nadaje się bardziej do działu Biblioteka-komentarze, a po drugie posty tutaj są zliczane, więc taka lista stanowiłaby pokusę do spamu i przyniosłaby wielki bałagan. W tamtym dziale ten problem znika. Dlatego też ten temat zamykam. Jeśli ktoś rozpocznie akcję i doda jakieś lrf-y do biblioteki, to niech założy odpowiedni temat (powiedzmy "Lista książek w formacie lfr w eBookWiki), w treści posta poda linki do tych książek, a ja temat przykleję.

PS. @Muad
Dział z audiobookami rządzi się trochę innymi prawami niż reszta forum. A to podforum na pewno nie jest zbliżone do tamtego. A jeśli lista będzie ogólnodostępna, to może więcej osób zainteresuje się tym czytnikiem.


31 lip 2008 12:37:36
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: