Teraz jest 24 kwi 2024 1:59:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Calkiem zielona o prs-600 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 maja 2010 21:57:43
Posty: 4
Post Calkiem zielona o prs-600
Witam
Zakupilam sony prs-600, i jestem zielona.
Napisze co mi sie udalo:
a)uruchomic...co bylo niezwykle stresujace
b)wgralam calibre na komputer
c)wgralam 2 ksiazki na sony w rozszerzeniu pdf i rtf.

A teraz mam kilka pytan.
Pierwsze podstawowe to czy mozna gdzies znalezc instrukcje do tego uzrzadzenia w wersji pelnej najlepiej po polsku lub angielsku? Z urzadzeniem dostarczono instrukcje ale jest po hiszpansku a angielska to smiech na sali-pol strony.
Po drugie staram sie czytac co wy tu piszecie ale juz na poczatku nie rozumiem o czym wy wogole gadacie.
Pierwszy podstawowoy problem ktory powstal to w ksiazce z rozszerzeniem rtf nie bylo polskich znakow.
Rozumiem ze mozna je jakos wgrac lub nie wiem co zrobic skonwertowac ale ja nie doszlam do tego jak to zrobic, czy zatem moze ktos w sposob jasny krok po kroku jak ciemniakowi to wyjasnic?
Skad sciagacie ksiazki?
tyle na poczatek :)
prosze o pomoc


27 maja 2010 14:25:14
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Calkiem zielona o prs-600
Manuale znajdziesz tutaj: http://www.sony.co.uk/product/rd-reader ... tab/manual

Co do polskich czcionek:
1.) możesz je dołączyć do ePUBa - powinno działać. Karakan zrobił mini-tutorial, jak tego dokonać: http://www.epub.republika.pl/epub.htm;
2.) możesz skonwertować książki na PDFy, wtedy nie będzie problemów z czcionkami.

Skąd eKsiążki? Sony ma swoją księgarnię, to primo, oprócz tego wspiera, jeśli mnie pamięć nie myli, ADE, więc możesz kupować w Virtualo.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


27 maja 2010 14:57:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2009 23:18:01
Posty: 32
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kobo touch
Post Re: Calkiem zielona o prs-600
Witaj
Po pierwsze 600 czyta również "stary" format Sony czyli lrf. Więc praktycznie wszystkie porady konwertowania w tym dziale.
po drugie fajnie konwertuje się na epuba w Calibre
Po trzecie jak się trochę oswoisz może warto sflaszować. Tak naprawdę to nie jest trudne
I ostatnie pdf, nie są najlepsze do czytania mimo fajnej funkcji likwidacji marginesów
Podobno niedługo ma ruszyć platforma empiku do sprzedaży ebooków.
Miłego czytania, to naprawdę fajny czytnik.
pozdrawiam
Krzysztof


27 maja 2010 19:48:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 maja 2010 21:57:43
Posty: 4
Post Re: Calkiem zielona o prs-600
Mori ta twoja metoda wyglada jak cyberkosmos ....chlopie! Ja sobie z tym nigdy w zyciu nie poradze....

Mam calibre sciagnelam ksiazki w formacie rtf i zrobilam konwertowanie do epuba ale dalej mam szlaczki zamiast polskich liter wiec jednak to nie pomaga.
Proba skonwertowania do pdf zakonczyla sie bledem.
Cos robie zle ale nie wiem co :cry:


27 maja 2010 21:51:20
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Calkiem zielona o prs-600
Olika - czemu jak kosmos? Polecenia karakana są proste, spróbuj zrobić to krok po kroku. Przetestuj jego "Latarnika", sprawdź, czy w nim widzisz polskie znaki: http://chomikuj.pl/michal_101/Dokumenty ... ewicz.epub

Zobacz też ten temat: epub-f157/polskie-znaki-w-epub-na-sony-prs-505-t8395.html

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


27 maja 2010 22:07:46
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Calkiem zielona o prs-600
Mori napisał(a):
Olika - czemu jak kosmos?

No widzisz, pewnie prościej by było mieć jakiś skrypt i zrobić "kopiuj - wklej - enter" :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


27 maja 2010 22:44:29
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Calkiem zielona o prs-600
O tak. Olika, t3d zrobił parę ładnych poleceń. Odpal konsolę i zrób to, co opisał tutaj: post58571.html#p58571

Proste polecenia. Zrób sobie z tego skrypcik przyjmujący jako parametr nazwę pliku i podbinduj pod jakieś polecenie, to będziesz mogła sobie szybko dodawać fonty do ePUBów ;) Możesz też dodać sobie to do crontaba, jeśli chcesz, żeby regularnie poprawiał Ci stare pliki i np. przerzucał potem w nowe miejsce :)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


27 maja 2010 23:11:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 maja 2010 21:57:43
Posty: 4
Post Re: Calkiem zielona o prs-600
Najprosciej to byloby gdyby ktos to za mnie zrobil hehhehhe :D
Ale sie cos nie zanosi ;)

ksiazka latarnik otwiera sie poprawnie, a ja staram sie przegryzc przez ta instrukcje od karakana , napisalam do niego kilka pytan , bo wszelkie inne dyskusje sa dla mnie nie do strawienia hehehhe, ja nie rozumiem zwykle drugiego slowa w nich zawartego, one sa dobre dla ludzi wgryzionych w tematy informatyczne a nie dla laika :D


27 maja 2010 23:39:45
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Calkiem zielona o prs-600
Mimo wszystko więcej wiary w siebie, Oliko! Spokojnie, krok po kroku, tak jak pokazuje Karakan i na pewno się uda! Raz zrobisz, potem będzie już z górki :)

Powodzenia!

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


27 maja 2010 23:58:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Calkiem zielona o prs-600
W przypadku RTF albo DOC można też zrobić tak:
- Otworzyć plik w Open Office Org Writerze (za darmo tutaj dla Windows: http://www.ux.pl/openoffice/?page=download ),
- Zmienić wielkość stron (menu Strona / Układ strony czy jakoś tak) na wielkość ekranu czytnika (trzeba zmierzyć linijką obszar ekranu pomijając pasek z ikonkami, czy co tam jest w Sony za przeszkadzajka),
- Można zmienić czcionkę, polecam Georgia (antykwy ogólnie są zalecane do książek), ale jest sporo innych fajnych, ew. nawet wielkość czcionki (ale kosztem zrównania jej w całej książce), ustawić wyrównanie (justyfikację) i dzielenie wyrazów w razie potrzeby,
- Wybrać z menu Plik -> Eksport do PDF.
Zapisany plik PDF skopiować na czytnik i czytać.
Wady: nie da się wtedy powiększać liter w trakcie czytania ani obracać ekranu.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


28 maja 2010 8:27:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2010 8:51:43
Posty: 19
eCzytnik: prs600
Post Re: Calkiem zielona o prs-600
Pliki RTF również można wgrać na czytnik wystarczy najpierw przekonwertować je do Unicode programikiem RTFUnicode (prosty w obsłudze - wystarczy podać tylko plik źródłowy ) , potem wczytać plik wynikowy do Calibre i wgrać na czytnik.

Ale najprościej sflashowac softem kolegów zza Buga - potem każdą książkę wgrywa się jako LRF za pomocą Calibre - jednej kobiecie już udzielałem instrukcji przez gg jak to zrobić i sobie poradziła więc nie jest to takie skomplikowane :)


28 maja 2010 11:46:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 maja 2010 12:57:52
Posty: 4
eCzytnik: PRS - 600
Post Re: Calkiem zielona o prs-600
To o moim słodkim mua pisał ten użyszkodnik powyżej :mrgreen:

Jak sam nick wskazuje jestem w takich tematach totalnie out i teksty typu "Zrób sobie z tego skrypcik przyjmujący jako parametr nazwę pliku i podbinduj pod jakieś polecenie, to będziesz mogła sobie szybko dodawać fonty do ePUBów" wprawiają mnie w osłupienie i totalną konsternację, a próby zrozumienia o co tu właściwie biega powodują całkowite przegrzanie tej jedynej ocalałej komóry krażącej po bezkresach podczaszkowego kosmosu :^

Jednak tak jak novy napisał poszło szybko i bez specjalnych problemów, chociaż kosztowało mnie to 4 relanium, butle jasia wędrowniczka ( no musiałm czymś to relanium popijać ) bo odstawiał mi takie numery że o mało mi serducho nie siadło :P ( ale to może dlatego że sie znamy od lat i wiedział że może sobie pozwolić :mrgreen: )

A poważnie mówiąc - jeśli ma sie takiego przewodnika blondynek jak novy to sflashowanie czytadełka to pan pikuś, potem tylko drobne ustawienie w calibre i mozna się w pełni cieszyc czytadełkiem ( BTW też jestem od niedawna szczęśliwą posiadaczką prs 600 )

Wiec proponuję żebyś go pomolestowała :^ to pewnie pomoże, bo to taki typ co lubi kobietom pomagać :D
a wszystko razem trwa w sumie ok pół godzinki .


28 maja 2010 13:30:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2009 0:58:08
Posty: 9
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: SONY PRS-600
Post Re: Calkiem zielona o prs-600
Witam
Też od niedawna jestem posiadaczem prs-600 (już 3 dni :D ) i zacząłem czytać co zrobić by móc czytać ale to wszystko jest dla mnie zbyt skomplikowane :zakrecony: chyba nie to pokolenie bo dla mnie teksty typu "Zrób sobie z tego skrypcik przyjmujący jako parametr nazwę pliku i podbinduj pod jakieś polecenie, to będziesz mogła sobie szybko dodawać fonty do ePUBów" to też czarna magia jedynie co zrozumiałem (mam taką nadzieję ) to to że są dwie drogi by uzyskać polskie czcionki
1) w programie Calibre zrobić tak ustawienia by na stałe wpisać polskie znaki. Od razu pytanie czy jak to zrobię to program będzie to robił zawsze i przy konwersji wszystkich typów plików i czy przy tym trzeba coś robić z czytnikiem :?
2) druga wersja to sflashowanie czytnika (ale co to jest :shock: ) to znaczy wgranie tego ruskiego firmweru a potem polskiego dodatku i wtedy niema problemu z polskimi znakami czy tylko z polskim językiem w menu :?:

Rany boskie pomóżcie bo cała rodzina się zrzuciła by kupić mi czytnik w prezencie urodzinowym a ja teraz baranieje i nie mam pojęcia jak wybrnąć gdy pytają czy działa i czy wszystko jest OK :oops:
z góry dziękuje za każdą pomoc

_________________
"Przyszłość jest zdeterminowana wolą tego kto ją kształtuje"


11 lip 2010 23:10:05
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Calkiem zielona o prs-600
Gedeonie, spróbuj sposobu opisywanego przez Karakana - czyli wrzucenie plików z fontami do pamięci czytnika, a później dodanie tego kodu CSS (z podmienieniem odpowiednich ścieżek do fontów) w calibre. Zrobisz to raz, potem przy konwersji do pliku ePUB calibre samo będzie dodawać odpowiedni kod, więc powinno działać bez dodatkowej zabawy. Całość tutaj: http://www.epub.republika.pl/epub.htm

Flashowanie, czyli wgrywanie innego niż oryginalny firmware'u, ma tę zaletę, że nie trzeba się tak bawić z plikami - ale zawsze jest szansa, że uszkodzisz czytnik. No i rosyjski firmware powinien oferować fonty UTF-8, więc obsługujące wszystkie ogonki, w tym i nasze, w książkach.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


11 lip 2010 23:31:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2009 0:58:08
Posty: 9
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: SONY PRS-600
Post Re: Calkiem zielona o prs-600
I dalej nie wszystko jest dla mnie jasne ale też nie miałem zbyt dużo czasu na to by się pobawić czytnikiem i Calibre narazie mam pewien sukces a mianowicie ściągnąłem parę książek które mają dołączone ogonki i wczytałem do psr i widzę je :D teraz będzie czas żeby takie cuda zrobić samemu jak coś poknocę to liczę na pomoc (Mori najbardziej na Ciebie jako najbardziej oblatanego)
A jeśli chodzi o flashowanie to sobie narazie odpuszczę bo menu po angielsku nie przeszkadza mi aż tak bardzo (chociaż jego znajomość mam dosyć marną :( ) ale mam pytanko czy ktoś wie gdzie albo ma instrukcję (pełną) po polsku bo to wykracza już poza moje możliwości języka angielskiego a nie mogę znaleźć paru rzeczy w czytniki np. czytałem że ma kilka odcieni szarości i nie mogę tego znaleźć w menu albo jak i co zrobić w menu COLLECTIONS

_________________
"Przyszłość jest zdeterminowana wolą tego kto ją kształtuje"


12 lip 2010 0:19:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron