Teraz jest 29 mar 2024 1:07:04




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Jaki program na Android - czytnik PDF i słownik ANG-POL 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 10:16:05
Posty: 7
eCzytnik: Notion Ink Adam
Post Jaki program na Android - czytnik PDF i słownik ANG-POL
Szukam programu na androida do czytanie książek technicznych w formacie PDF, wymagania:
- obsługa PDF
- w miarę łatwe powiększanie / zmniejszanie tekstu
- obsługa słowników offline (ang-pol), chcę tłumaczyć pojedyńczne słowa zaznaczone w tekście PDF. Ważna jest klikologia czyli żeby było jak najmniej klikania. Idealne rozwiązania dla mnie to zaznaczam słowo poprzez przytrzymanie pacla na słowie, a u dołu ekranu czy gdzieś indziej pojawia się tłumaczenie ze słownika (lookup). Do przyjęcia jest łatwe zaznaczanie słowa, poprzez dłuższe przytrzymanie palca i ew. wybór z menu co chce się zrobić np pojawi się (copy|highlight|dictionary)... po wybraniu słownika pojawi się tłumaczenie. Rozwiązania typu otwieranie tłumaczenia w osobnym oknie (aplikacji) albo wpisywanie słowa z ręki raczej mało zadowalające.
Przetestowałem już wiele darmowych programów i każdy ma jakiś feler. Najfajniejszy wydaje się być Moon+ ale nie obsłoguje PDF.. Fajnie obsługuje PDFy Acrobat Reader (powiększanie gestem 2 palcami, płynne przewijanie stron w dół), ale nie obsługuje słownika.

Czytnik to Tablet 10cali z androidem i z multitouch.
Aklikacja jak najbardziej może być płatna, tylko nie chcę teraz łacić za 50 aplikacji po to, żeby tylko przetestować (nie każda ma trial).

HEEELPP MEE ;)


11 gru 2011 11:41:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2011 17:38:06
Posty: 7
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Jaki program na Adndoid - czytnik PDF i słownik ANG-POL
Do czytania PDFów polecam ezPDF Reader, moim zdaniem bije darmowego Adobe Readera na głowę. Kilka najważniejszych cech:
- dobry zoom z obsługą multitouch, w tym np. automatyczne dopasowanie do szerokości tekstu
- tryb reflow
- tryb negatywu
- dostępne notatki, zakładki, podkreślanie tekstu
- text to speech

Dodatkowo czytnik może zintegrować się z darmową aplikacją ColorDict.
ColorDict potrafi wyszukiwać hasła w Wikipedii, Google Translate i co najważniejsze, w słownikach offline w standardzie StarDict. Możesz wgrać słownik ang-pol, pol-ang i inne.
Tutaj są dostępne słowniki: http://forum.android.com.pl/f34/sa-owniki-pl-en-us-de-esp-wyraza-w-obcych-encyklopedia-pwn-offline-16904/

Obsługa ezPDF Reader przy wgranym ColorDict ze słownkiem wygląda tak:
- zaznaczasz słowo palcem
- wyświetla się okienko z dostępnymi opcjami
- po wybraniu ColorDict wyświetla się tłumaczenie poniżej

Tak to wygląda po zaznaczeniu słowa 'nieograniczony'

Obrazek

PS. Może warto poczekać kilka dni do końca przecen w Markecie, a nuż się trafi Reader za 10 centów.


11 gru 2011 19:24:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 10:16:05
Posty: 7
eCzytnik: Notion Ink Adam
Post Re: Jaki program na Adndoid - czytnik PDF i słownik ANG-POL
Dziękuję, sprawdzę, widzę że koszt 10zł więc nie ma co czekać na googlowe promocje :)
Z ciekawości jak się zaznacza wyraz? trzeba ciągnąć palcem od 1 do ostatniej litery czy wystarczy przytrzymać paluch na wyrazie?

Sam sobie odpowiadam [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XrntS5kc8h4[/youtube] z tego co widać na filmiku to jest to przytrzymanie palucha. Widzę też, że nie ma chyba przewijania w dół żeby przejść do następnej strony tak jak jest to w Acrobat (albo jak jest to trzeba przestawić). Osobiście czytam PDF trzymając tablet poziomo, więc widzę całość strony na szerokość ale fragment na wysokość. przy przechodzeniu do następnej strony ciągnąc palcem w lewo pewnie będę musiał jeszcze przewijać następną stronę w górę. Nie jest to jakieś krytyczne, ale jakbym miał w wybór to wolał bym poprostu przewijanie w dól strona po stronie.


12 gru 2011 0:38:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2011 17:38:06
Posty: 7
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Jaki program na Adndoid - czytnik PDF i słownik ANG-POL
Potwierdzam, wystarczy przytrzymać palcem na wyrazie, aby go zaznaczyć.

Na filmiku pokazana jest zmiana stron w trybie pełnoekranowym (widoczna cała strona na ekranie). Wtedy strony zmienia się przeciągając palcem w bok.
W przypadku powiększenia (czy w trybie poziomym) standardowo przewija się strony z góry do dołu. Podobnie jak w Adobe Reader. Do przewijania stron są odpowiednie ustawienia.

Sam kupiłem tą aplikację pół roku temu za 1$. Teraz zauważyłem, że jest również tańsza wersja Lite w podobnej cenie.


12 gru 2011 2:27:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 10:16:05
Posty: 7
eCzytnik: Notion Ink Adam
Post Re: Jaki program na Adndoid - czytnik PDF i słownik ANG-POL
Wczoraj zainstalowałem po wielkich wypocinach (problemy z kupowaniem). Program zapowiada się faktycznie wyśmienicie :D Wielkie dzięki.
Zainstalowałem ColorDict oraz słownik Ang-Pol. Działa poprawnie. Nie wiem jednak jak zrobić, żeby słownik wyświetlał mi tylko tłumaczenia z Ang-Pol a nie z wikipedii i innych (to mi nie potrzebne i zasłania obraz).
Uruchamiam ColorDict i widzę coś takiego
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Nie mam zakładek które widać na screenach w android market (Search, History, Dicts). Zgaduję, że w Dict powinienem ustawić które słowniki chcę widzieć? W ezPDF mam dostęp tylko do ustawień ColorDict takich samych jak z poziomu memu-settings w samym ColorDict (Font, Font Size, ...).


12 gru 2011 17:24:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2011 17:38:06
Posty: 7
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Jaki program na Adndoid - czytnik PDF i słownik ANG-POL
Jak się okazuje, zakładki nie są widoczne w trybie poziomym. Właściwie to nic się nie wyświetla - błąd aplikacji.
W trybie pionowym jest w porządku.

Obrazek

Dany słownik można wyłączyć poprzez kliknięcie na kwadrat z lewej strony lub przytrzymując dłużej na pozycji i wybierając Disable Dictionary.
Przyciski z trójkątami po prawej stronie służą do zmiany kolejności wyszukiwania w słownikach.


13 gru 2011 1:29:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 10:16:05
Posty: 7
eCzytnik: Notion Ink Adam
Post Re: Jaki program na Adndoid - czytnik PDF i słownik ANG-POL
Faktycznie, na to nie wpadłem żeby odblokować akcelerometr.
Teraz to śmiga, że poniekąd jakże och jejku!!


13 gru 2011 10:47:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2011 17:38:06
Posty: 7
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Jaki program na Adndoid - czytnik PDF i słownik ANG-POL
Jednak ezPDF Reader jest dzisiaj w promocji za 10 centów w Markecie. Okazja do jutra do ok. godziny 17:00


14 gru 2011 23:51:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 10:16:05
Posty: 7
eCzytnik: Notion Ink Adam
Post Re: Jaki program na Adndoid - czytnik PDF i słownik ANG-POL
Tak, juz mi kolega tez zaalarmowal ze kupil ten program za 10c i ze spelnia moje wymagania.

Dzisiaj w pociagu sporo korzystalem ze slownika przez ezPDF i czesto sam ezPDF mial problem z prawidlowym zaznaczaniem slowa przez przytrzymanie palca, a mianowicie jak za slowem stoi znak przestankowy to go tez zaznacza.. pozniej w slowniku trzeba kilka razy wiecej kliknac, bo trzeba slowo wybrac do edycji zeby pojawila sie klawiatura, trzeba kliknac jeszcze raz zeby ustawic kursor na koncu slowa bez zaznaczenia wszystkich liter, wcisnac backspace i dopiero dalej na lupe/enter. Zakladam ze tego juz sie nie ustawi jakos... no ale i tak jest niezle. Moze kiedys jak sie wezme za nauke programowania pod androida to napisze sobie taka aplikacje zeby dzialala dokladnie jak chce, czyli zaznaczam paluchem wyraz, i jesli jest jedno tlumaczenie, to odrazu wstawia text box nad wyrazem z jego tlumaczeniem, jesli jest wiecej tlumaczen to wyswietla wybor ktore wstawic. No i proba poradzenia sobie z odmiana, jak nie znajdzie zaznaczenia doslownie, to sprobuje usunac s z konca jako potencjalna liczba mnoga, albo "ing" itd.


16 gru 2011 2:02:21
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Jaki program na Adndoid - czytnik PDF i słownik ANG-POL
Może wystarczy to zgłosić autorowi jako błąd do poprawienia i poczekać?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


16 gru 2011 11:41:24
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: