Teraz jest 18 kwi 2024 23:45:46




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
eBooki (prawie) od A-Z - poradnik 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2008 0:11:57
Posty: 70
Lokalizacja: Albedo 0.39
eCzytnik: SONY PRS 505
Post 
Mam problem z konwersją na *.prc dwóch plików zawartych w bibliotece: Stanislaw.Lem.Niezwyciezony.pdf i Rushdie_Salman-Szatanskie_wersety.(osloskop.net).pdf. Po konwersji mam krzaczki. Przeczytałem artykuł muaddib2'a, zastosowałem się do wszystkich zaleceń i dalej nic. Ciekawe że inne .pdf konwertowały się normalnie. Ma to coś (chyba) wspólnego ze sposobem tworzenia tych plików PDF. Proszę zatem światłych Forumnowiczów o pomoc. Mój system to XP wersja angielska z ustawieniem klawiatura polska programisty. Aha, zmieniałem kodowanie w Mobipocket Creator na wszelkie możliwe kombinacje i nic. :(

Muaddib2, odwaliłeś kawał DOBREJ ROBOTY tym artykułem. Dzięki :)


Ostatnio edytowano 24 mar 2008 15:44:35 przez avct87, łącznie edytowano 1 raz



24 mar 2008 14:26:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 14:06:33
Posty: 13
Post 
Spróbuję odpowiedzieć Ci.

Pliki pdf tworzone są różnymi programami które mają różne sposoby uzyskiwania polskich liter - zwykła ich konwersja pokazuje "krzaki " zamiast polskich liter.
Jest sposób odzyskania naszych ogonków i kropek poprzez zamianę np ²s na ś - ²e na ę itp... ale to jest dość pracochłonne.
Można też nakazać FineReaderowi przeczytać tego pdfa z zaznaczeniem że to plik graficzny - ale wystąpi trochę błędów OCR i całe formatowanie zostanie utracone.
Najłatwiej jest poszukać w necie innego formatu (widzę to na 4shared) albo zapytać na forum czy ktoś ma ten plik w innym formacie. I tu właśnie widać wyższość rtfa nad pdfem :)


24 mar 2008 14:57:19
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Otóż, tak jak napisał powyżej vanderbook, najlepszym rozwiązaniem jest poszukanie eBooka w innym formacie. Jeśli PDF został zakodowany w jakiś niestandardowy sposób (a tak wynika z faktu, że inne pliki konwertowane są prawidłowo do PRC) to jego konwersja może wymągać kilku czasochłonnych czynności.

(Szczerze mówiąc, szukałem tej książki w innym formacie, ale nie znalazłem - próbowałem nawet dokonać konwersji, ale dodatkowym smaczkiem tego PDFa jest to, że jest zabezpieczony hasłem. Spróbuj może dać requesta w dziale Requesty / Prośby, może ktoś posiada tego eBooka w innym formacie).

EDIT:

@avct87

Po długich poszukiwaniach znalazłem linki do starszej "produkcji" grupy SCAN-DAL - dodałem je do Biblioteki - w tym wypadku nie powinieneś mieć najmniejszych kłopotów z konwersją do dowolnego formatu. Panowie Admini, ten jeden jedyny raz wybaczcie OT - odruch serca mną pokierował ;)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


24 mar 2008 18:30:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2008 0:11:57
Posty: 70
Lokalizacja: Albedo 0.39
eCzytnik: SONY PRS 505
Post 
muaddib2 napisał(a):
@avct87

Po długich poszukiwaniach znalazłem linki do starszej "produkcji" grupy SCAN-DAL - dodałem je do Biblioteki - w tym wypadku nie powinieneś mieć najmniejszych kłopotów z konwersją do dowolnego formatu. Panowie Admini, ten jeden jedyny raz wybaczcie OT - odruch serca mną pokierował ;)


Dziękuję za te pliki i przepraszam że dopiero teraz to robię. :oops:

Rzeczywiście, nie było żadnych problemów z konwersją. Ale z drugiej strony, męczy mnie dalej, w jaki sposób rozpoznać rodzaj konwersji, użyte programy, kodowanie, itd. Może jest jakiś taki program do rozpoznawania tego typu "przypadłości" ? Pomijam MS Word .... . Wydaje mi się , że znajomość pewnych tajników tworzenia dokumentów może często pomóc przy e-bookach. Bo że "kwiatki" wyskakują, to wiedzą chyba wszyscy :)


05 kwi 2008 19:48:23
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Co do dokumentów PDF, niestety, nie mogę pomóc. Sam rzadko korzystam z tego formatu i jeśli to możliwe staram się omijać eBooki w nim zapisane, z powodów moich preferencji sprzętowych.

W przypadku innych formatów, dokumenty z którymi mam problem, koduję do Windows 1250 za pomocą programu Gżegżółka XP - program banalnie prosty w obsłudze - i z przerabianiem tekstu na inne formaty już po kodowaniu do Windows 1250 nigdy problemu nie miałem (chodzi przede wszystkim o polskie znaczki). Ta metoda ma swoje minusy: ujemnie wpływa na formatowanie tekstu (akapity i justyfikacja pozostają na szczęście niezmienione).

Co do programów do rozpoznawania sposobu kodowania nic nie wiem i jakoś dotąd nie czułem potrzeby szukania takiej aplikacji. Fakt, mogłaby być użyteczna, ale póki co radzę sobie bez niej :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


05 kwi 2008 20:47:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 mar 2008 23:02:05
Posty: 31
Post 
A co zrobic w przypadku takiego tekstu. W jaki sposob dokonac korekcji, zeby linie szly przez cala strone?

Obrazek


16 kwi 2008 11:14:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 14:06:33
Posty: 13
Post 
twój text ma wstawione znaczniki wymuszonego końca wiersza. Niekiedy bywają przed nimi znaczniki podziału wyrazu, dlatego musimy postępować dość mądrze aby usunąć to i nie narobić sobie ogromu pracy przy ręcznym łączeniu wyrazów.

Całą operację przeprowadzamy w wordzie używając funkcji "zamień wszystko".

^-^l (daszek kreska daszek małe L )
zamieniamy na nic (nie może być spacji w dolnym okienku)

-^l (kreska daszek małe L )
zamieniamy na nic (nie może być spacji w dolnym okienku)

^l (daszek małe L)
zamieniamy na spację

i to wszystko


17 kwi 2008 23:33:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 maja 2008 13:33:30
Posty: 34
Lokalizacja: teraz krakĂłw
Post POMOCY - polskie czcionki
Muaddib, odwalił kawał niezłej roboty przedstawiając krok po kroku co zrobić aby e-booki zawitały na moim palmtopie - za to wielki SZACUN (jak mawiają Nowohutczycy 8) , ale ...
przewertowałem całą sieć i nasze forum w poszukiwaniu ratunku w sprawie polskich czcionek.
Znalazłem wiele podpowiedzi, najlepsza z nich to chyba: http://www.ckmedia.pl/~jankomuzykant/p/ ... lfonts.htm
dla posiadaczy palm’ów takich jak mój z PALM OS (palm m105).
Zrobiłem wszystko krok po kroku i co prawda czcionki mogę już zmieniać i konfigurować, to jednak polskie znaki są mi wciąż dalekie opce.
Pomóżcie błagam, co jeszcze mam ściągnąć na palma, aby zamiast krzaczków, móc zobaczyć polskie „ę”, „ą” i inne takiej???

Pozdrawiam i z góry dziękuje ghostinzion

_________________
terry pratchett, sigur ros, nikon, góry - dla nich warto żyć:)


25 maja 2008 21:26:26
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post 
Witam,

Hmm, jeżeli uBook (mimo zastosowania wersji do Palm OS i zainstalowania przerobionych czcionek) nie wyświetla prawidłowo polskich "ogonków", to pozostaje tylko spróbować z którymś typowo palmowych czytników, tj.:
PalmFiction, Wordsmith, Ereader, Isilo, Plucker.
Jednak zanim to zrobisz, to mam pytanie, a mianowicie czy z poziomu uBooka (opcje) ustawiłeś jako aktywne czcionki te od Janka Muzykanta. Sorry jeżeli pytam o rzecz oczywistą, ale parę razy już się okazało, że problem polega właśnie na tym, że wprawdzie czcionki są do systemu dodane, ale nie zostały zmienione w opcjach czytnika.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


25 maja 2008 22:03:42
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Cóż, mogę poradzić? Może starsza wersja Mobipocket Readera na Palm OS sprawi się lepiej? [Jak tworzyć eBooki pod ten program opisałem wyżej w tym wątku].

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


25 maja 2008 22:13:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 maja 2008 13:33:30
Posty: 34
Lokalizacja: teraz krakĂłw
Post czczionki
chesuli napisał(a):
Jednak zanim to zrobisz, to mam pytanie, a mianowicie czy z poziomu uBooka (opcje) ustawiłeś jako aktywne czcionki te od Janka Muzykanta. Sorry jeżeli pytam o rzecz oczywistą, ale parę razy już się okazało, że problem polega właśnie na tym, że wprawdzie czcionki są do systemu dodane, ale nie zostały zmienione w opcjach czytnika.


Oczywiście, że ustawiłem:) fakt, ze jestem początkujący, ale ... zaraz wypróbuje Twoje propozycję.

------------------ Dodano: Dzisiaj o 22:57:24 ------------------

muaddib2 napisał(a):
Cóż, mogę poradzić? Może starsza wersja Mobipocket Readera na Palm OS sprawi się lepiej? [Jak tworzyć eBooki pod ten program opisałem wyżej w tym wątku].


Dzięki, nie spodziewałem się tak szybkiej reakcji - starszej wersji też spróbuje zaraz - dzięki Wam serdeczne.
Dzięki za tak szybką odpowiedź - spróbuje zaimplementować Wasze propozycje, dzieki!

------------------ Dodano: Dzisiaj o 18:42:41 ------------------
muaddib2 napisał(a):
Cóż, mogę poradzić? Może starsza wersja Mobipocket Readera na Palm OS sprawi się lepiej? [Jak tworzyć eBooki pod ten program opisałem wyżej w tym wątku].


Panowie, problemy nie minęły. Co prawda na odrobinę czasu musiałem temat odłożyć ... Żaden z Waszych pomysłów nie zadziałał niestety, nie wiem teraz czy wrzucanie co rusz to nowego softu nie zasyfilo mi palm'a, dlatego pytam czy znacie sposób na czyszczenie palmotpa - skoro format dysku przy windowsie pomaga, to i może tu tez da się cos z tym zrobić w ten sposób??
Co Wy na to?

Pozdrawiam ghostinzion

_________________
terry pratchett, sigur ros, nikon, góry - dla nich warto żyć:)


29 cze 2008 18:42:41
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
W ramach uzupełnienia - kilka wizualizacji standardowych urządzeń, na których można używać programu Mobipocket Reader:

PALM OS

Palm i705:

Obrazek

Palm 515:

Obrazek

Handera:

Obrazek

Tungsten T:

Obrazek

Sony Clie:

Obrazek

Visor Prism:

Obrazek

SYMBIAN OS

Sony Ericsson P800:

Obrazek

Nokia Communicator 9210/9290:

Obrazek

Nokia 6600 (series 60):

Obrazek

Nokia 3650/7650 (series 60):

Obrazek

POCKET PC

HP Joranda 540:

Obrazek

Compaq Ipaq:

Obrazek

Cassio Cassiopeia:

Obrazek

...oraz na zakończenie...

Microsoft Smartphone Orange SPV:

Obrazek

Jak widać wszystkie screeny dotyczą raczej starszych modeli, jakkolwiek dają jako taki ogląd na to, jak prezentują się eBooki w formacie Mobipocket (PRC) na ekranach poszczególnych urządzeń. Ponadto właśnie takie modele urządzeń są dostępne po niewygórowanych cenach na Allegro, więc Ci, którzy pragną zaopatrzyć się w niedrogi sprzęt do czytania, mogą zobaczyć, jak mniej-więcej będzie to wszystko wyglądało :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


12 sie 2008 19:22:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2007 8:25:02
Posty: 77
Lokalizacja: wzi¹Ì pieni¹dze
Post 
@ghostinzion
Twardy reset ci wywali 90% rzeczy, trzymasz reset i wciskasz power , tak przez pare sekund.
Poza tym ten PLhack musisz wgrać przed MobiPocketem, tak przynajmniej gdzies na forum przeczytałem.

_________________
Ludzie są ucieleśnieniem swoich umysłów


12 sie 2008 22:10:10
Zobacz profil
Post 
Do blackberry polecam programik Read Maniac :) Konwertuje z TXT i HTML jednym kliknięciem.
Po skonwertowaniu wystarczy zainstalować książkę jak każdą inna aplikację


22 sie 2008 2:16:44
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 lis 2008 16:41:24
Posty: 79
Lokalizacja: z pierwszego piętra
eCzytnik: Kindle 3 3G
Post 
Mam problem z aplikacją Mobipocket Creator przy konwersji przygotowanego pliku html do prc. wyskakuje błąd
The book title was not set. Please call the set_book_title [] function


28 lis 2008 15:54:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron