Teraz jest 28 mar 2024 23:01:09




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Przyczyny powstania konfliktów zbrojnych 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2012 19:26:27
Posty: 188
Post Przyczyny powstania konfliktów zbrojnych
Przyczyny powstania konfliktów zbrojnych to wydawałoby się temat dla historyków i politologów ale gdybyśmy chcieli sięgnąć głębiej to moglibyśmy zapytać o tę kwestie np. psychologów. Czy istnieje psychologiczne i dobre zarazem wyjaśnienie przyczyn powstania konfliktów zbrojnych w XX wieku? Okazuje się że tym problemem kiedyś już zajął się psycholog i to nie byle kto tylko sam Carl Gustaw Jung. Opublikował on wypracowanie pod tytułem „Wotan”, w którym prezentował przyczyny konfliktów zbrojnych w kontekście swej teorii. Na podstawie tego wypracowania powstała praca, którą tutaj prezentuję, pod tytułem „ Przyczyny powstania konfliktów zbrojnych w XX wieku na podstawie teorii archetypów i nieświadomości zbiorowej Carla G. Junga”. Praca ta wydaje mi się bardzo ciekawa a zarazem celna i prawdziwa odnośnie rozważań nad przyczynami i powodami wojen. Zarówno całe narody jak i ich polityczni przywódcy podlegają prawom psychologii i z tego faktu wynika że wywoływanie wojny jest sprawą psychologii. W świetle teorii Junga istnieje coś takiego jak zbiorowa nieświadomość i archetypy, które kształtują nasze postępowanie. Te czynniki mają swe źródło w odległej przeszłości, w życiu ludzi pierwotnych, plemion, z których wywodzą się narody XX wiecznej Europy. Te pierwotne plemiona musiała cechować agresja aby mogły one przetrwać polując i walcząc o byt w konkurencyjnym, zaborczym i morderczym otoczeniu. Te pradawne nawyki zachowania przetrwały w zbiorowej nieświadomości narodów i stały się powodem rozprzestrzeniania się agresji w wydawałoby się znacznie bardziej ucywilizowanym świecie.

http://www.ebooki123.pl/przyczyny-powst ... junga_p247

Obrazek


25 cze 2013 12:20:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron