Teraz jest 28 mar 2024 11:47:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Księżniczka i książęta, czyli polowanie na tego jedynego 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2012 10:59:22
Posty: 268
eCzytnik: sony
Post Księżniczka i książęta, czyli polowanie na tego jedynego
Autorka, Polka, Joanna Plasota, za pomocą własnej, druzgocącej historii, ale również dzisiejszej swojej wiedzy i świadomości psychologicznej, staje się wojowniczką o dobre życie dla innych kobiet. W książce „Księżniczka i książęta, czyli polowanie na tego jedynego” ukazuje dysonans pomiędzy naiwnymi i infantylnymi oczekiwaniami dziewczyn i młodych kobiet, a realnymi odpowiedziami, jakich udziela codzienne życie. Wierzyła, że jako ponętna i seksowna Księżniczka upoluje swojego Księcia, który otoczy miłością i opieką. Wielu tych książąt przetoczyło się przez biografię autorki, a każdy kolejny z nich to cięższy kaliber dysfunkcji i dewiacji, alkoholicy, seksoholicy. Ale nie mogło być inaczej, skoro marzenia i westchnienia to awers, a niedojrzałość psychologiczna i społeczna to rewers tej samej osoby. Jak sama dzisiaj pisze:
Obrazek
Cytuj:
„Mam nadzieję, że lektura tej książki będzie dla Ciebie maleńkim światełkiem wskazującym drogę, a może będzie światłem latarni morskiej - jakże upragnionym dla zbłąkanych na bezkresach morza. Może stanie się dla ciebie lustrem, w którym znajdziesz swoje odbicie. Zainspirowana niekończącą się wiarą w człowieczeństwo, w moc akceptacji i zrozumienia, napisałam te kilka słów o sobie do Was. Można by rzec: po co to wszystko, cała ta pisanina? Po to, bym nie zapomniała, jak się upada, po to, by głośno powiedzieć to, co od dawna chciało być wypowiedziane, i najważniejsze – po to, bym nie zapomniała kim jestem. Dziś moim pragnieniem jest dawać wiarę w siebie. Zachęcam do poszukiwania własnej drogi, do poznawania, odkrywania siebie - swoich potrzeb, uczuć, myśli, ograniczeń, ale też i swoich możliwości, talentów, potencjału. Fascynującej wędrówki w głąb siebie.”

_________________
przeczytane


10 mar 2015 10:28:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron